Gratorama - Payments

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Skrill и Neteller се достапни на Gratorama, но за жал, не можеме да го кажеме истото за PayPal. Ова не значи дека ќе остане вака засекогаш. Сосема е можно Gratorama да го додаде овој начин на плаќање бидејќи тие работат за интересите на нивните клиенти.

Постојат различни начини на плаќање достапни на Gratorama и добрата вест е дека сите депозити се извршуваат веднаш.

Можете да ги користите Visa, Diners Club, Visa Electron, EntroPay, Visa Debit, MasterCard, MasterCard Debit, Carte Bleue и Cartasi дозволува плаќање во различни валути, вклучувајќи EUR, GBP, USD, SEK, CHF, NOK, AUD и CAD.

Максималниот износ што можете да го повлечете во периодот од еден месец е 3.000 УСД, но ВИП членовите можат да го зголемат лимитот до 15.000 долари.

Казиното ќе се погрижи вашето барање за наплата да биде обработено веднаш штом ќе ги добијат сите потребни документи. Многу е важно да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да направите повлекување. Ова е направено со цел да се спречи потенцијална онлајн измама.

Барањето ќе треба да го направите од делот за наплата во Касиерката со кликнување на копчето Cashout. Нема друг начин за заработка освен ова.

Додека вашиот статус на наплата е на чекање, нема да се издаваат никакви промотивни или други бонуси додека статусот не се смени во Одобрено или откажано.

Само кога сите плаќања направени од вас ќе добијат конечно одобрение, можете да побарате наплата.

Казиното го задржува правото да ја плати секоја побарана готовина делумно или целосно преку истиот начин на плаќање од кој се направени депозитите.

Ако побарате готовина што е под минималната дозволена сума, тогаш средствата ќе бидат вратени на вашето салдо.

Нема такси кога барате наплата од казиното, како и да е, вашата финансиска институција може да наплати одредена такса за обработка на вашата наплата.

Кога користите жичен трансфер, минималниот износ што можете да го повлечете е 50 долари.

Кога користите кредитни или дебитни картички, минималниот износ што можете да го побарате за повлекување е 10 УСД.

Пред да можете да направите повлекување, прво треба да ги исполните условите за минимално обложување.

Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати повеќе од вкупниот добиен бесплатен бонус. Бонусот од 7 долари без депозит нема да се смета за обложување.

Кога ќе се обидете да искеширате износи што се повисоки од 200 долари, тогаш треба да поминете низ процедурата за верификација каде што треба да испратите доказ за идентитет, возраст и адреса. Казиното го задржува правото да побара верификација за која било сума за наплата.

Износите за исплата зависат од нивото на ВИП што сте го достигнале. На сите играчи им е дозволено да прават повлекувања кои не се повисоки од 3000 долари месечно. Членовите на ВИП можат да подигнат повисоки суми на следниот начин:

  • Бронзените играчи можат да направат повлекување до $5000 месечно.
  • Сребрените играчи можат да направат повлекување до $7000 месечно.
  • Играчите на злато можат да направат повлекување до $10.000 месечно.
  • Платинум играчите можат да направат повлекување до $15.000 месечно.

Дон`не грижете се ако вашите средства ги надминуваат овие граници. Целиот износ што е поголем од максимумот наведен ќе биде префрлен назад на вашата сметка, за да можете да направите повлекување следниот месец.

Проблеми со наплата

Можно е да се појават некои проблеми со готовина. Барањата за наплата може да се откажат и да се вратат на вашата сметка во текот на времето потребно за нивно одобрување.

Исто така, можно е да се предомислите откако ќе побарате наплата. Ако сакате да ја вратите бараната наплата, следете ги овие едноставни чекори:

  • Најавете се на вашата сметка
  • Кликнете на копчето Cashout, кое можете да го најдете на левата долна лева страна на вашиот екран.
  • Кликнете на Cancel Cashout. Наплатата ќе биде откажана и статусот ќе се смени од Во очекување во Откажан. Средствата веднаш ќе бидат вратени на вашето салдо.

Ако сакате да ја проверите вашата историја на наплата, можете да го направите тоа во Историјата на трансакции, која може да се најде во делот Касиер.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)