Gratorama - Responsible Gaming

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозно прашање што не треба да се занемари. Ако откриете дека имате проблем со компулсивно коцкање, ве советуваме да побарате стручна помош што е можно поскоро.

Постојат некои чекори што можете да ги преземете дури и пред да одлучите да го направите вашиот прв депозит и да започнете со коцкање.

Една од најзгодните опции е да поставите лимит за депозит, на овој начин однапред одлучувате колку пари ќе се коцкате за одреден временски период.

Лимит на депозит

Можете да поставите ограничувања на вашиот депозит на дневна, неделна и месечна основа. Кога сакате да поставите ограничување, можете да ја контактирате Поддршката за корисници и таа ќе ве води низ процесот.

Запомнете дека секогаш кога сакате да го намалите лимитот за депозит, можете да го направите тоа веднаш, но ако сакате да го зголемите лимитот за депозит, тогаш има период на разладување од 24 часа пред да добиете одобрение.

Самоисклучување

Ако сте загрижени за вашите навики за коцкање, тогаш можете да побарате период на самоисклучување. На овој начин привремено ќе го блокирате вашиот пристап до казиното`веб-страница.

Можете да побарате само-исклучување со испраќање е-пошта до нивниот тим за поддршка, и тие ќе ја блокираат вашата сметка за бараниот временски период. Откако ќе заврши периодот на само-исклучување, можете да побарате вашата сметка повторно да се отвори.

Ако сè уште не сте сигурни дали треба да побарате период на самоисклучување или не, треба да си ги поставите овие прашања:

  1. Дали коцкањето ви пречи на вашата работа или студии?
  2. Дали се обидувате да ги вратите претходните загуби?
  3. Дали се коцкате кога сте под дејство на алкохол или други супстанции?
  4. Дали се опоравувате од некое друго нарушување кое предизвикува зависност?

Ако вашиот одговор е „да“ на едно од овие прашања, тогаш ве советуваме да побарате стручна помош.

Одговорно играње

Мнозинството луѓе кои отвораат сметка на Gratorama се коцкаат одговорно, но сепак има некои на кои коцкањето може да им стане проблем.

Вашето уживање е од најголема важност за казиното и тие го поттикнуваат секој играч да се коцка одговорно во секое време. Со закон е забрането, не само во Граторама туку и во кое било друго казино, да отворите сметка доколку сте под 18 години.

Ве советуваме да ги следите овие едноставни упатства секогаш кога ќе одлучите да се коцкате:

  • Пред да започнете да играте, одлучете за сумата на пари што сте спремни да ги потрошите.
  • Никогаш не се коцкајте за да надоместите какви било претходни загуби.
  • Не е добра идеја да се коцкате ако се опоравувате од која било друга зависност.
  • Никогаш не се коцкајте под дејство на алкохол или други супстанции.
  • Никогаш не дозволувајте коцкањето да ви пречи во секојдневните обврски.

Ве молиме разберете дека не постојат тајни формули или системи кои гарантираат успех во коцкањето. Само имајте на ум дека коцкањето е форма на забава и тоа е тоа.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)