Gratorama Преглед на казино - Tips & Tricks

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Gratorama се разликува од многу други дестинации за коцкање, главно затоа што казиното е напојувано од NetoPlay и има нешто уникатно да понуди. Казиното е достапно на 10 јазици, вклучувајќи англиски, фински, француски, германски, шведски, грчки, норвешки, португалски, шпански и турски.

За почетници

Ако сте почетник, креирајте ја вашата сметка и земете ги рацете за бонусот без депозит и потоа побарајте го бонусот за добредојде, толку едноставно.

Gratorama на секој нов клиент му нуди бонус без депозит од 7 долари за да проба некои игри без да мора да троши сопствени средства. Мора да признаете дека ова е убав гест кој ќе ви овозможи добар почеток како почетник.

Но, тоа не е сè, ќе добиете бонус за добредојде што ќе го удвои вашиот субсидирам до 200 долари. Следете го нашиот чекор по чекор водич и ќе ви покажеме како да се регистрирате во казиното и да ги барате вашите бонуси.

 • Одете на веб-страницата на Gratorama.com и кликнете на „Приклучи се“ во горниот десен агол на почетната страница.

 • Внесете единствено корисничко име, лозинка и е-пошта во скокачкиот прозорец што ќе се отвори следно. Исто така, ќе биде побарано да ја изберете претпочитаната валута и да се согласите со одредбите и условите и политиката за приватност.

 • Потоа треба да го наведете вашето полно име, град и поштенски број, пол, роденден, земја, телефонски број и адреса. Согласете се со условите и кликнете на копчето Креирај сметка.

Откако ќе се создаде вашата сметка во казино, ќе добиете бонус без депозит од 7 долари кој ќе се кредитира на вашата сметка. Запомнете дека ако го прифатите овој бонус, казиното бара да земете 100% бонус за добредојде на вашиот прв депозит.

Бонусот без депозит е предмет на 40x барања за обложување и максималниот износ што можете да го повлечете од овој бонус е 200 долари. Минималниот депозит потребен за бонусот за добредојде е 10 УСД.

Кога сакате да играте за вистински пари, треба да се упатите до Касиерот и да направите депозит. Изберете го претпочитаниот начин на депозит и внесете ги соодветните информации за депозитот.

Сега кога сте ја создале вашата сметка и ги добивте бонусите, можете да започнете да играте една од многуте игри што ги нуди Gratorama.

Ако претходно сте играле онлајн игри, нема да имате никакви проблеми. Но, ако не сте, ние сме тука да ви помогнеме. Пред да започнете да играте, треба да се најавите на вашата сметка и да ги посетите категориите Casino Scratch Games, Fun Scratch Games, Slots и Virtual Sport Games и да ја изберете играта што сакате да ја играте.

И, ако имате среќа и победите, тогаш веројатно би сакале да ги повлечете вашите добивки. Gratorama нуди различни методи за повлекување, вклучувајќи:

 • Дебитни картички, кредитни картички (само за виза)
 • Neteller, Skrill, Entropay
 • Банкарска жица

Треба да бидете особено внимателни кога вложувате депозит со помош на Visa затоа што можете да го исплатите истиот износ што сте го депонирале. На пример, ако сте направиле депозит од 20 долари и сте освоиле 100 долари, можете да повлечете само 20 долари.

Ќе мора да користите друг начин на плаќање за да ги повлечете останатите ваши добивки. Кога ќе направите повлекување преку банкарска жица, минималниот износ е 50 долари. Ова се валутите што се достапни на Gratorama: канадски долар, швајцарски франк, австралиски долар, евро, британска фунта.

Кога сакате да направите повлекување, треба да имате средства на вашата сметка. Ако имате пари од бонус, прво ќе треба да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување.

Изберете го претпочитаниот метод и износот што сакате да го повлечете. Ако сте се предомислиле и сакате да го промените повлекувањето, можете да го направите тоа во текот на 48-часовниот период на чекање. Следете ги овие едноставни чекори за да го направите тоа:

 1. Најавете се на вашата сметка.
 2. Кликнете на копчето Cashout за да проверите дали вашето барање за повлекување сè уште чека одобрување.
 3. Кликнете на „Откажи го уплатата“ и вашите средства ќе бидат вратени на вашето салдо.

Времето потребно за обработка на повлекувањата зависи од методот што го користите:

 • За Bank Wire, времето за повлекување е помеѓу 5 и 9 дена.
 • За дебитни или кредитни картички, времето за повлекување е помеѓу 3 и 5 дена.
 • За е-паричници, времето за повлекување е помеѓу 24 и 48 часа.

Максималниот износ што можете да го повлечете месечно е 3000 УСД. Членовите на ВИП можат да повлечат поголеми суми иако, во зависност од нивното ниво, до 15.000 долари месечно.

Total score8.0
Добрите
+ Казино гребнатинки
+ Казино без бонус за депозит
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)