GSlot Преглед 2024 - Bonuses

GSlotResponsible Gambling
CASINORANK
8.17/10
БонусБонус $200 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
GSlot is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Новите играчи на GSlot се почестени со пакет за добредојде што вклучува бонуси за депозит и бесплатни вртења на првиот, вториот и третиот депозит. Други бонуси вклучуваат неделни промоции како што се повторно вчитај бонуси заедно со специјални бонуси. Сепак, играчите прво треба да ги прочитаат условите и условите за овие промоции, особено барањата за обложување.

Секој нов играч на GSlot ќе може да го бара бонус за добредојде во казино што ќе ги награди на нивните први три депозити. Бонусот за прв депозит е 100% бонус за совпаѓање кој оди до $100 и нуди дополнителни 100 бесплатни вртења.

Вториот бонус за депозит е 50% бонус за депозит кој оди до $100 и нуди дополнителни 50 бесплатни вртења. Конечно, третиот бонус за депозит ќе им обезбеди на играчите 50 бесплатни вртења. Минималниот потребен депозит за првиот и вториот бонус е 20 долари, додека минималниот потребен депозит за третиот бонус е 25 долари.

Барањата за обложување за бонусот за добредојде се поставени на x40 и бонусите за натпреварот важат 5 дена.

Играчите, исто така, ќе бидат среќни кога ќе слушнат дека освен профитабилниот бонус за добредојде, имаат и неколку други промоции на кои можат да бараат/учествуваат: Неделен бонус, бонус четврток, турнири и ВИП програма.

Неделен бонус

Неделниот бонус е првата понуда на списокот со промоции што може да ги побараат регистрираните играчи во GSlot Casino. Оваа понуда им обезбедува на играчите а 50% бонус за депозит за совпаѓање секој вторник.

За да го добијат бонусот, играчите треба да го внесат бонус кодот G2 и да направат депозит од најмалку 25 долари. Максималниот износ на бонус што може да се освои со Неделен бонус е 100 УСД.

Дополнително, бонусот е достапен за сите играчи кои направиле најмалку 1 депозит од вторник 00:00 UTC до вторник 23:59 UTC. Максималниот износ на облог додека се обложувате е 2 УСД, а барањата за обложување на Неделен бонус се поставени на x40.

Конечно, периодот на важност на Неделниот бонус вторник во GSlot казиното е 5 дена.

Четврток бонус

Играчите ќе бидат задоволни кога знаат дека освен што ќе можат да бараат пари од бонус во вторник, тие исто така ќе можат да бараат бесплатни вртења во четврток, благодарение на четврток бонусот на GSlot.

Секој четврток, играчите ќе можат да бараат 30 бесплатни вртења откако ќе депонираат минимум 30 долари. Сега, исто како и сите други бонуси што се нудат во казиното GSlot, бонусот четврток доаѓа со неколку сопствени правила и правила.

Минималниот депозит беше веќе споменат, но исто така е од витално значење да се знае дека бонус кодот за оваа понуда е G4. Откако играчите ќе ги добијат 30-те бесплатни вртења, тие можат да се користат само на Семоќниот Спарта Коцки од Ендорфина.

Овој бонус е достапен за сите играчи кои направиле барем еден депозит помеѓу четврток 00:00 UTC и четврток 23:59 UTC.

Барањата за обложување во четврток бонусот се поставени на x40 и овие бесплатни вртења мора да се активираат во рок од еден ден. Максималниот износ на облог додека се обложувате е поставен на 2 УСД.

Турнири

Турнирите секогаш се нудат од најдобрите онлајн казина како начин да се зголеми возбудата и да им се обезбеди на играчите незаборавно искуство со игри.

GSlot го знае овој факт, затоа на своите регистрирани играчи им нуди тони турнири кои имаат различни наградни наградни фондови. Секој регистриран играч е повеќе од добредојден да учествува на овие турнири и да игра за шанса да стигне до првото место.

Некои истакнати турнири во ова онлајн казино вклучуваат:

 • Месечни капки од 30 илјади бесплатни вртења
 • Викенд турнир G-Races
 • Митови и победи
 • Капки и победи слотови
 • Drops & Wins Live Casino

Достапните турнири варираат, во зависност од периодот од годината. Сепак, едно е сигурно - секој од овие турнири има одлични наградни базени кои содржат бесплатни вртења, парични награди или и двете.

ВИП програма

Високите ролки во GSlot се ценети и благодарни за нивната лојалност преку сопствената ВИП програма на казиното. Играчите учествуваат во ВИП програмата на GSlot Casino веднаш по уплатата на нивниот прв депозит.

Логиката овде е едноставна – за да напредуваат, играчите треба да ги соберат таканаречените Gpoints. Еден Г-поинт се заработува за секои 10 долари што се обложуваат на игрите. За возврат, играчите добиваат бесплатни вртења или парични бонуси кои зависат од нивното ниво во ВИП Програмата.

ВИП програмата на GSlot содржи 10 нивоа:

 • Ниво 1: 25 бесплатни вртења (150 Г-поени)
 • Ниво 2: 50 бесплатни вртења (300 Г-поени)
 • Ниво 3: 100 бесплатни вртења (700 Г-поени)
 • Ниво 4: 20 долари (1.500 Г-поени)
 • Ниво 5: 50 долари (3.000 Г-поени)
 • Ниво 6: 100 долари (10.000 Г-поени)
 • Ниво 7: 200 долари (25.000 Г-поени)
 • Ниво 8: 400 долари (75.000 Г-поени)
 • Ниво 9: 500 долари (250.000 Г-поени)
 • Ниво G: 600 долари (500.000 Г-поени)

Сите овие награди се кредитираат како бонус. Паричните награди доаѓаат со барања за обложување x3 додека барањата за обложување на бесплатните вртења се x25. Максималното повлекување на бесплатните вртења е 50 долари.

Понуда за добредојде

Понудата за добредојде во казиното GSlot ќе им обезбеди на сите новорегистрирани играчи награди на нивните први три депозити. Вкупниот износ на бонус што тие можат да го бараат оди до $200 и 200 бесплатни вртења.

Со тоа, бонусите се поделени на следниов начин:

 • Бонус за прв депозит: 100% до 100 долари и 100 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 50% до 100 долари и 50 бесплатни вртења
 • Бонус за трет депозит: 50 бесплатни вртења

Понудата за добредојде во ова онлајн казино е достапна само за новите играчи, а доаѓа со неколку услови и услови што треба да се исполнат и тие се објаснети подолу.

Услови за бонус за добредојде на нов играч

Прво, бонусот за добредојде не е редовна промоција. Наместо тоа, новите играчи можат да го бараат само еднаш. Минималниот потребен депозит за првиот и вториот бонус за депозит е 20 долари, додека минималниот потребен депозит за бонус за третиот депозит е 25 долари.

Дополнително, секој од трите бонуси за депозит доаѓа со бонус кодови што играчите треба да ги внесат за да ги побараат. Кодот за бонусот на првиот депозит е G100, бонус-шифрата за вториот бонус за депозит е G50 и бонус кодот за третиот бонус за депозит е GS.

Периодот на важност на првите два бонуси за депозит на натпревари е 5 дена, а барањата за обложување на сите три бонуси се поставени на x40.

Бесплатните вртења не се кредитираат одеднаш. 100-те бесплатни вртења од бонусот за прв депозит се поделени - играчите добиваат 20 бесплатни вртења 5 последователни дена. 50-те бесплатни вртења од вториот и третиот бонус за депозит се даваат во два последователни дена (25 бесплатни вртења секој ден)

Исто така, постојат ограничувања за бројот на игри на кои може да се користат овие бесплатни вртења.

Бонус без депозит

GSlot казиното може да им обезбеди на играчите тони бесплатни вртења, но тие се бонуси без депозит. Како што знаат играчите, бонус без депозит е понуда за која не е потребен депозит за да се побара.

Бесплатните вртења се еден вид бонус без депозит, но на GSlot, тие може да се бараат само откако играчите ќе направат депозит на одреден ден.

Бонус кодови

Една од најважните работи што играчите треба да ја запомнат кога ја бараат понудата за добредојде, или кој било друг бонус во GSlot казиното, е фактот дека од нив ќе се бара да внесат бонус кодови.

Оттука, бонусот за добредојде е поделен на три бонуси за депозит и има три посебни бонус кодови кои треба да се внесат. Тие се следните:

 • G100 (бонус за прв депозит)
 • G50 (бонус за втор депозит)
 • GS (бонус за трет депозит)

Освен понудата за добредојде, потребни се бонус кодови за другите две редовни промоции во казиното – Неделен бонус и бонус четврток.

Кодот за бонусот за Неделен бонус, кој им обезбедува на играчите 50% бонус за депозит за натпревар во вторник, е G2. Од друга страна, бонус кодот за четврток бонусот, кој на играчите им обезбедува 30 бесплатни вртења во четврток, е G4.

Правила за повлекување бонус

Откако играчите ќе побараат еден од истакнатите бонуси за депозит во GSlot казиното, без разлика дали тоа е понуда за добредојде, неделен бонус или бонус четврток, тие ќе мора да ги исполнат условите за обложување за секоја од овие понуди.

Тие се поставени на x40 и го претставуваат износот што играчите треба да го вложат пред да можат да ги повлечат своите добивки. Барањата за обложување се пресметуваат со множење на 40 со депозитот што играчот го направил.

Една дополнителна работа што вреди да се напомене е дека максималното повлекување на добивките од бесплатните вртења дадени во ВИП Програмата е 50 долари.