GSlot Преглед 2024 - Deposits

GSlotResponsible Gambling
CASINORANK
8.17/10
БонусБонус $200 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
6000+ игри
Повеќејазично казино
GSlot is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Играчите кои сакаат да го побараат истакнатиот бонус за добредојде или која било од другите истакнати промоции и да ги играат игрите за вистински пари, ќе мора да депонираат средства на нивната сметка.

За да депонираат средства, прво треба да регистрираат сметка. Процесот на регистрирање сметка на GSlot е едноставен и нема да трае повеќе од само една минута.

За да депонираат средства на нивната сметка, играчите ќе мора да го посетат делот на благајната. Потоа, тие треба да изберат еден од достапните начини на депозит и да го внесат нивниот претпочитан износ, кој не е помал од минимумот. Депозитите на GSlot се моментални и не се наплаќаат такси за овие видови трансакции.

Достапните методи на депозит вклучуваат Нетлер , Скрил , ecoPayz , Неосурф , Интерак , Маестро , ВИЗА , MasterCard , итн.

Слично на политиките за бонуси и промоции, GSlot има одредени политики кога станува збор за депонирање (и повлекување) пари. Постојат две специфични политики – достапни начини на плаќање и минимален дозволен депозит.

Методите што играчите можат да ги користат за депонирање средства и нивниот минимален износ се наведени подолу.

 • **ВИЗА,**MasterCard, Маестро: депозитите со овие кредитни и дебитни картички се моментални и минималниот износ е 20 долари. Максимумот е 5.000 долари.
 • Скрил, Рапид од Скрил: такси не се наплаќаат за депозити направени со Skrill и Rapid од Skrill и минималниот депозит е 20 долари.
 • Нетлер: Депозитите на Neteller се моментални и минималниот потребен депозит на GSlot е 20 УСД.
 • Paysafecard: Минималниот дозволен депозит на Paysafecard е 20 УСД, а максималниот е 5.000 УСД. Депозитите се инстант и не се наплаќаат такси.
 • Софорт: Софорт доаѓа со минимален износ на депозит од $20 и максимум од $5.000.
 • ecoPayz: депозитите со ecoPayz се моментални и минималниот износ што играчите можат да го префрлат со оваа опција е 20 долари.
 • Неосурф: минималните и максималните лимити на депозити на Neosurf се исти како и сите методи споменати погоре; минимумот е 20 долари, а максимумот е 5.000 долари.
 • Идеален: Идеал доаѓа со минимален износ на депозит од 20 УСД и казиното не ги наплаќа играчите со такси за користење на оваа опција.
 • MiFinity: MiFinity е еден од прифатените начини на плаќање на GSlot и неговиот минимален износ на депозит е 20 УСД.
 • Доверливо: Минималниот износ што играчите можат да го депонираат на GSlot со Trustly е 20 УСД, а максималниот е 5.000 УСД. Таксите не се наплаќаат и депозитите се моментални.

Натпревар за депозит

Како што беше споменато претходно, доколку играчите сакаат да ги бараат бонусите во GSlot казиното, тие ќе мора да депонираат средства на нивната сметка. Всушност, поголемиот дел од прикажаните бонуси во ова онлајн казино се бонуси за совпаѓање на депозитите.

Бонусот за совпаѓање со првиот депозит е дел од понудата за добредојде во казиното. Понудата за добредојде е поделена на три депозити, од кои два се бонуси за депозит.

Откако играчите ќе го направат својот прв депозит во казиното, GSlot ќе им обезбеди 100% совпаѓање што ќе достигне до 100 долари. Вториот бонус за депозит е бонус за совпаѓање од 50%, кој исто така оди до 100 долари.

Неделен бонус ќе им обезбеди на играчите 50% бонус за натпревар кој достигнува до 100 долари. Минималниот износ на депозит за првите два бонуси за натпревар е 20 УСД, додека минималниот депозит за Неделен бонус е 25 УСД.

Дополнително, играчите ќе мора да внесат бонус кодови за да ги подигнат овие бонуси. Кодот за бонусот за бонус за првиот депозит е G100, бонус кодот за вториот бонус за депозит е G50 и бонус кодот за неделен бонус е G2.

Вреди да се напомене дека додека останатите бонуси на GSlot не им обезбедуваат на играчите бонус за натпревар, тие бараат од нив да направат депозит во секој случај. Третиот бонус за депозит, кој е дел од понудата за добредојде, ќе им обезбеди на играчите 50 бесплатни вртења, а бонусот четврток ќе им обезбеди 30 бесплатни вртења.

Условите и правилата важат за сите горенаведени бонуси и тие се важни за читање.

Валута

Не само што GSlot им обезбедува на играчите многу банкарски опции кога станува збор за депозити и повлекувања, туку операторот поддржува и повеќе валути. Ова е огромна придобивка бидејќи играчите можат да уживаат во огромна флексибилност со плаќањата. Поддржани валути во ова казино се:

 • евра
 • Американски долар
 • Новозеландски долар
 • канадски долар
 • Норвешка круна
 • полски злоти
 • Јужноафрикански ранд
 • јапонски јен
 • унгарска форинта
 • Индиски рупии