Gunsbet Преглед 2024 - FAQ

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Прочитајте некои од најчесто поставуваните прашања што играчите може да ги сретнат играјќи во Guns Bet.

Како да креирате сметка во казиното Guns Bet?

Креирањето сметка во Guns Bet е прилично едноставна процедура. Сè што треба да направите е да кликнете на копчето „Регистрирај се“ и да ги пополните сите потребни полиња. Откако ќе завршите со регистрацијата, ќе добиете е-пошта со врска за потврда. Кликнете на врската за да ја потврдите вашата е-пошта и можете да одите. За да започнете да играте во казиното, треба да направите депозит и исто така можете да побарате бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми вашето салдо.

Што се случува ако ја заборавам мојата лозинка?

Ако ја заборавите лозинката и не можете да се најавите на вашата сметка, нема што да се грижите. Можете лесно да ја вратите вашата лозинка кога ќе кликнете на врската „Заборавена лозинка“. Казиното ќе испрати е-пошта со упатства што ќе ви помогнат да го вратите.

Што ќе се случи ако ја заборавам мојата адреса на е-пошта?

Ако ја заборавите вашата адреса за е-пошта, онаа што ја користевте за да се регистрирате за сметка во казиното Guns Bet, ќе мора да ја контактирате поддршката за корисници. Ова е малку покомплицирана процедура во споредба со враќањето на вашата лозинка. Ќе треба да ја поминете процедурата за идентификација на корисникот.

Колку сметки можам да имам?

Дозволено е да имате само една сметка во казиното Guns Bet. Се смета дека е нелегално да имате повеќе од една сметка, а ако имате, ризикувате да ви бидат суспендирани сите сметки и да се поништат сите ваши добивки.

Може ли да ја сменам валутата?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, казиното ќе ја додели валутата за која веруваат дека е најсоодветна за вашата локација. Како и да е, кога ќе го направите вашиот прв депозит, можете да изберете друга валута ако сакате. Таа валута ќе биде врзана за вашата сметка и не можете да ја промените подоцна.

Колку време ќе биде потребно за да се одобри мојата сметка?

Откако ќе ги пополните сите потребни информации и ќе ја креирате вашата сметка во казиното, истата ќе биде одобрена речиси веднаш.

Колку време е потребно за повлекување средства од мојата сметка?

Откако ќе побарате повлекување, казиното ќе го обработи вашето повлекување што е можно поскоро. Нема да потрае подолго од 24 часа за да го направите тоа. Откако ќе се ослободат средствата, зависи од начинот на кој сте побарале да ги повлечете вашите средства. Некои начини на плаќање нудат инстант исплати, додека за други тоа може да потрае до 3 дена.

Која е минималната сума што можам да ја депонирам и повлечам?

Секој начин на плаќање има минимален лимит за депозит и повлекување. Ако сакате да знаете кои се ограничувањата за начинот на плаќање што сакате да го користите, треба да се упатите до благајната и таму ќе ги најдете сите потребни информации.

Дали треба да го потврдам мојот идентитет за да играм во казиното?

Кога ќе се регистрирате за казиното, можете да проверите што има да понуди без да го потврдите вашиот идентитет. Ова е одличен начин да видите дали ви се допаѓаат игрите и вашето целокупно искуство во казиното. Откако ќе почнете да играте за вистински пари и сакате да ги повлечете вашите добивки, прво ќе треба да го потврдите вашиот идентитет. Ова е клучна процедура низ која ќе треба да поминете.

Кои се барањата за обложување?

Ако ова е прв пат да играте во онлајн казино, веројатно се прашувате кои се барањата за обложување. Секој пат кога добивате бонус од казино, бонусните средства доаѓаат со барања за обложување. Мора да ги поминете барањата за обложување пред да можете да направите повлекување на вашите средства. Да речеме дека добивате 100 долари во бонус средства со 50 пати повеќе барања за обложување. Потоа, ќе мора да обложите 5000 долари пред да можете да побарате повлекување.

Што се случува ако играта замрзне додека се игра?

Нема ништо да се грижите ако играта ви замрзне додека сеуште играте. Откако повторно ќе се најавите на вашата сметка, ќе продолжите да играте таму каде што сте заминале. Ова значи дека играта ќе продолжи од истиот момент кога се случил прекинот.

Дали моите податоци се безбедни?

Да, сите информации што ги споделувате со казиното се безбедни. Guns Bet Casino ја користи најновата технологија за шифрирање за да ги заштити сите свои играчи.

Може ли да ја избришам мојата сметка?

Да, можете да ја избришете вашата сметка ако сакате. Имајте на ум дека ова е трајна одлука, па штом ќе ја избришете вашата сметка, не можете да креирате нова. Од таа причина, ве советуваме да контактирате со Поддршката за корисници и тие ќе ве посоветуваат кој треба да биде вашиот следен чекор. Можете исто така да земете предвид дека постојат функции кои ќе ви помогнат да ја затворите вашата сметка за одреден период.

Може ли бесплатно да играм казино игри во живо?

За жал, не можете бесплатно да играте казино игри во живо. Ќе треба да направите депозит и да играте една од игрите што ги нуди казиното.

Како да се движите на ВИП скалата?

Преместувањето од еден ВИП статус во друг не може да биде полесно. Сè што треба да направите е да поставите облози со вистински пари играјќи ги вашите омилени игри. И, штом ќе соберете доволно поени, ќе се искачите на следното ниво каде што ве чекаат повеќе награди.

Дали има достапни бонуси без депозит?

Во овој момент, казиното Guns Bet не нуди никакви бонуси без депозит, но можете да ја проверите страницата со нивните промоции и да видите дали нешто ве чека.

Како да го направите првиот депозит?

Кога сакате да играте во казиното Guns Bet, прво треба да креирате сметка и ќе се појави скокачки прозорец за депозит. Можете исто така да се упатите до Касиерот и да кликнете на страницата Депозит и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите.

Кој е минималниот депозит што можам да го направам?

Минималниот лимит за депозит зависи од начинот на плаќање што сакате да го користите. Во принцип, минималниот депозит е обично околу 10 долари.

Дали казиното прифаќа играчи од Австралија?

Да, играчите од Австралија можат да играат во казиното Guns Bet и да уживаат во сè што има да понуди казиното. Уште повеќе, казиното поддржува и австралиски долари.

Кој е бонусот за добредојде во Guns Bet?

Бонусот за добредојде во казиното Guns Bet е многу дарежлив и одличен поттик за вашата рамнотежа. Ова е бонус за депозит за натпревар, што значи дека казиното ќе го удвои вашиот депозит. Ќе добиете 100% бонус за депозит до $100 и 100 бесплатни вртења. Овој бонус доаѓа со барања за обложување кои се само 50 пати. Ова значи, ако го депонирате целиот износ кој е 100 долари, тогаш ќе треба да играте преку бонусот 50 пати, што ќе биде еквивалентно на 5000 долари пред да можете да побарате повлекување.

Како да се заштитам од големи загуби?

Ако мислите дека не можете да се контролирате и не можете да останете во рамките на вашиот буџет кога играте, тогаш казиното има одлични карактеристики за играчи како вас. Можете да поставите лимити за депозит на вашата сметка, а штом ќе го достигнете лимитот, нема да можете да направите нов депозит додека не помине периодот.

Како да добивате бонуси во казиното?

Единствениот начин да добивате бонуси во казиното е да се регистрирате за сметка. Откако ќе се регистрирате за нова сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете бонус за добредојде. Подоцна, ќе добивате различни бонуси во зависност од нивото на кое се наоѓате, а одвреме-навреме има и различни промоции.

Што се случува ако заборавам да го внесам бонус кодот за бонусот за добредојде?

За жал, ако заборавите да го внесете бонус кодот, нема да го добиете бонусот за добредојде.

Дали има промоции за бесплатни вртења во облогот Guns?

Да, има различни бонуси во казиното Guns Bet кои нудат бесплатни вртења. За да ги започнете работите, ќе добиете 100 бесплатни вртења во моментот кога ќе го направите вашиот прв депозит во казиното. Подоцна, има различни промоции, а исто така има и бесплатни вртења достапни во рамките на ВИП програмата.

Зошто PayPal не е прифатен?

Казиното Guns Bet нема лиценца за Обединетото Кралство или Малта, а во исто време не прифаќа играчи од САД и поради таа причина, воопшто нема потреба да се додава PayPal како начин на плаќање.