Gunsbet Преглед на казино - Live Casino

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Live Casino

Еден од најдобрите делови што можете да ги најдете во казиното Guns Bet е веројатно Дилер во живо дел. Овде можете да играте една од вашите омилени игри и да имате чувство дека седите во вистинско копно казино. Некои од игрите што можете да ги најдете овде вклучуваат:

  • Варијации на рулет
  • Варијации на Блек Џек
  • Варијации на бакара
  • Сонловец
  • Hold'em покер

Игрите во живо во Guns Bet се напојувани од Еволуција игри кој се смета за еден од најдобрите провајдери кога станува збор за овие игри.

Блек Џек во живо

Блек Џек е популарна игра што може да ја играте во живо откако ќе се приклучите на казиното Guns Bet. Ова е игра која влече корени од античко време и мораме да кажеме дека правилата не се многу променети оттогаш. Откако ќе научите како да ја играте играта, ќе сфатите дека таа не се заснова само на среќа, наместо тоа, можете да ги подобрите вашите шанси за победа.

Играте само против дилерот, а идејата овде е да соберете комбинација од карти што ќе ја надминат раката на дилерот, но не над 21 поен. Ако вашата рака оди над 21 поен, тогаш автоматски ќе бидете елиминирани од играта. Добрата работа во оваа игра е што не мора да имате рака која изнесува вкупно 21 секој пат за да победите. Само треба да имате рака која е подобра од дилерите. Најдобрата рака што можете да ја добиете е кога вашите две почетни карти се 10 и кец. Ова се нарекува „природен блек џек“ и ништо не ја надминува оваа рака.

Играта започнува со тоа што вие ставате облог, а потоа дилерот ќе ви подели две карти свртени нагоре и две карти на нив, од кои едната ќе биде свртена, а другата свртена надолу. Кога ќе ги примите вашите карти и кога ќе ја видите картата на дилерот, ќе треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Имате опција да застанете ако верувате дека имате добра рака и не ви требаат дополнителни карти. Ако мислите дека друга карта може да ви ја подобри раката, имате можност да погодите и да добиете дополнителна карта. Можете да удирате онолку пати што сакате додека не ја добиете посакуваната рака или додека не паднете. Ако двете карти што сте ги примиле се со иста вредност, имате можност да ја поделите раката. Ќе мора да ставите дополнителен облог еднаков на вашиот првичен облог и може да играте со раката како две одделни раце. Постојат и други облози што можете да ги поставите кога играте Блек Џек, но сето тоа зависи од варијацијата што ќе ја изберете да играте.

Рулет во живо

Рулетот е многу едноставна игра за разбирање. Можеби ќе се чувствувате преморени кога првпат ќе ги видите тркалото и масата, но ве уверуваме дека ќе ги научите јажињата за кратко време. Добрата вест е што скоро секое онлајн казино им дозволува на своите играчи да ја играат играта во забавен режим, а ова е одличен начин да ги научите правилата и да развиете стратегија без да мора да трошите сопствени пари.

Постојат три класични верзии на играта, американски, европски и француски рулет. Европскиот и францускиот рулет се играат на исто тркало и маса, но единствената разлика е во тоа што францускиот рулет нуди некои дополнителни облози. Двајцата имаат броеви од 1 до 36 и една единствена нула. Американскиот рулет има и броеви од 1 до 36, но има единечна нула и двојна нула. Така, во овој момент, веројатно се прашувате која е големата разлика овде. Па, двојната нула на американскиот рулет и дава на куќата поголема предност, па тоа значи дека казиното ќе освои повеќе на долг рок. Ги советуваме почетниците да почнат да играат европски рулет додека не бидат доволно сигурни во својата игра. Подоцна, ако барате попредизвикувачка игра, можете да се префрлите на Американски рулет.

Друга многу важна работа што треба да ја научите се различните облози што можете да ги ставите на масата за рулет. Тие се класифицирани во две големи групи, Внатре и Надворешни облози.

Внатрешните облози ги вклучуваат следните:

· Директен облог е облог на еден број и овој облог нуди највисока исплата од 35 спрема 1.

· Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата. Исплатата за сплит облогот е 17 спрема 1.

· Уличен облог е облог на три броја со исплата од 11 до 1.

· Агол залог е облог на 4 броја со исплата од 8 спрема 1.

· Облогот Six Line е облог на шест броја со исплата од 5 до 1.

· Облогот во кош е облог што можете да го ставите на американски рулет само затоа што ја вклучува двојната нула. Исплатата за облогот во кош е 11 спрема 1.

Надворешните облози се уште една популарна група на облози кои нудат речиси 50-50 шанси за победа. Овие облози ги вклучуваат следниве:

· Црвено или црно е облог дека топката ќе слета на црвениот или црниот џеб, без разлика на бројот.

· Пар или непарен е облог дека топката ќе слета или на парен или на непарен број.

· Низок или Висок облог е облог дека топката ќе слета на низок број, од 1 до 18, или на висок број, од 19 до 36.

· Десетина облог е облог што го ставате на првите 12, вторите 12 или третите 12 броеви.

· Облогот за колона е уште еден облог што вклучува 12 броеви.

Игри во живо

Играчите сакаат да играат во казино во живо бидејќи тоа дава возбуда и искуство на вистинско казино. Ќе играте против вистинска личност, а не против компјутер и можете да разговарате и со дилерот и со другите играчи. Можете да изберете која било игра што ја сакате, а тие нудат многу различни варијации на истата.

Total score7.6
Добрите
Лошите
- Ниски ограничувања за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)