Gunsbet Преглед 2024 - Withdrawals

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Кога сакате да ги повлечете вашите добивки во казиното Guns Bet, минималниот износ е 20 долари. Максималниот износ е ограничен на $4.000. Еве список на сите методи што можете да ги користите за да направите повлекување од казиното.

Виза

Mastercard

Платени парички

Скрил

Нетлер

Цимплер

Банкарски трансфер

IDebit

Instadebit

WebMoney

Ecopayz

Рапид од Скрил

Sticpay

Неосурф

Точка на Венера

Интерак

Астропеј

UpayCard

Paysafecard

Постојат некои ограничувања што ги принудуваат некои начини на плаќање. На пример, постои список на земји кои можат да користат Mastercard, вклучувајќи ги Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Германија, Гибралтар, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Латвија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија, Норвешка, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија и Турција.

Време на повлекување

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од начинот на плаќање што го користите. Некои начини на плаќање нудат инстант повлекувања, додека за други тоа може да потрае неколку дена.

Бонус за повлекување

Пред да можете да побарате повлекување на вашите бонус средства, треба да ги исполните условите за обложување. Казиното ќе мора да помине низ проверка за идентификација пред да може да го ослободи повлекувањето. Доколку не ги обезбедите сите потребни документи во рок од 14 дена, вашето повлекување ќе биде одбиено.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето од вашата сметка на казиното Guns Bet е многу едноставно. Прво, треба да се најавите на вашата сметка и да се упатите до благајната. Таму можете да најдете различни начини на плаќање што ќе ги користите за повлекување. Имајте на ум дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за уплата. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето.

Валути

Валути

Можете да користите различни валути за да направите повлекување од вашата сметка, вклучувајќи:

евра

Американски долар

австралиски долар

канадски долар

Норвешка круна

полска злота

Новозеландски долар

чешка круна

Јужноафрикански ранд

јапонски јен

Јужнокорејски Вон

Казахстански тенге

Биткоин и други криптовалути како што се „ETH“, „DOG“, „BCH“, „LTC“, „USDT“