Horus Casino Преглед на казино

Age Limit
Horus Casino
Horus Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

За Horus Casino

Horus Casino е добро воспоставена Online Casino , основана во 2020 . Horus Casino е наведен на onlinekazinorank-mk.com од 12.01.2022 и е оценет со 7.6 од 10 врз основа на вкупните карактеристики на играчот рејтинг, вклучувајќи искуство, методи на депонирање, бонуси, различни видови понудени игри и многу повеќе.

Игри понудени на Horus Casino

Horus Casino има добар избор на игри. Овде на onlinekazinorank-mk.com им се восхитуваме и на нивните популарни 1000 евра Online Casino бонуси. Рулет, Бакара, Видео Покер, Гребки, Крепс се некои од најпознатите омилени игри што ги нуди Horus Casino , меѓу многу други.

Софтвери достапни на Horus Casino

Изборот на софтвер може да биде важен за ентузијастот за коцкање. Игрите што ги нуди Horus Casino се поддржани од некои добро познати производители, како што се Betixon, BF Games, Leap Gaming, 2 By 2 Gaming, iSoftBet .

Прифатени методи на депонирање на Horus Casino

Без разлика дали претпочитате популарни начини на плаќање или можеби повеќе локални, Horus Casino ве покрива. Horus Casino поддржува начини на депозит како што се Neteller, Visa, Bitcoin, EcoPayz, MasterCard , заедно со 7 други плаќања опции.

Зошто да играте во Horus Casino ?

Овде, во CasinoRank, ние секогаш го истражуваме нашето истражување, за да можете да седите, да се опуштите и да имате одлично искуство со игри. Како и сите казина на onlinekazinorank-mk.com , Horus Casino е целосно лиценциран и е темелно прегледан и оценет во име на onlinekazinorank-mk.com .

Освен безбедноста, овој Online Casino може да се пофали со одлична графика и целокупно корисничко искуство.

Ако имате прашања во врска со одговорното играње или ви треба помош, посетете ги веб-локациите подолу за дополнителни информации.

About

Horus Casino е крипто-казино со египетска тематика, основано во 2019 година. Ве води на лов на богатство на гигантските пирамиди преку неговото експанзивно казино лоби. 

Изборот на една игра во казино ќе ве води на авантура во Стариот Египет. Хорус бил моќно и витално египетско божество кое управувало со небото. 

Познатиот симбол на „Окото на Хорус“ е инспириран од неговата глава слична на сокол и покрај тоа што е маж.

Казиното Хорус нуди бројни исклучителни карактеристики и награди кои ќе ве наведат да се приклучите на платформата. 

И покрај тоа што е ограничено во некои земји како Израел, Обединетото Кралство, Соединетите Американски Држави, Шпанија и Франција, казиното Хорус веќе има добиено меѓународна титула во казино. Откако ќе се регистрирате во Horus Casino, овој преглед ќе ги нагласи главните карактеристики и понуди. 

Зошто да играте во онлајн казиното Хорус

Казиното Хорус нуди целосно преполно казино лоби. Тој разбира колку е витален пукачкиот пакет за игри за неговиот успех и репутација. 

Над 4.000 игри достапни во казиното Хорус вклучуваат видео слотови, игри на маса, гребење карти, џекпот, видео покер, видео бинго и виртуелни игри. 

Овие игри се напојувани од познати развивачи на игри.  

Играчите уживаат и привлечни бонуси и промоции приспособени да им помогнат да ги прошират салдата на нивните сметки. 

Тие немаат барања за обложување, само минимален депозит од 20 евра. Казиното Хорус прифаќа и криптовалути и валута ФИАТ и поддржува бројни опции за плаќање. 

Освен добро дизајнираната веб-страница, играчите уживаат во доверлив и пријателски тим на клиенти што е достапен 24/7.

Games

Во казиното Хорус се сместени преку 4.000 казино игри од највисоки провајдери на софтвер. 

Лобито на казиното е добро дизајнирано со опција за сортирање на игрите според „Давателите“ или едноставно пребарување на специфичен наслов на играта. 

Овие игри се движат од видео слотови до игри со дилери во живо. Играчите треба да бидат најавени за да ги пробаат овие игри бесплатно пред да одат за вистински пари. 

Видео слотови

Казиното Хорус тврди дека има над 3.000 видео слотови! Овој број е многу над просечниот број на онлајн казино. 

Овие видео слотови имаат различни теми, системи за наплата, исплати и бонус функции. 

Играчите можат да ја истражат непопуларната изобилство на видео слотови во ова казино. Некои популарни избори вклучуваат:

 • Мега Мула
 • Big Bass Bonanza
 • Викинзите полуди
 • Динополис
 • Наркос Мексико

Игри на маса

Игрите на маса се вториот најпопуларен избор во лобито на казиното Хорус. Тие се состојат од различни варијации на бакара, рулет, глупости и популарниот блек џек. 

Овој дел е популарен меѓу искусни играчи бидејќи бара вештини и стратегија за победа. Популарни игри се:

 • Американски Блек Џек
 • Игра на прво лице игра на зарове
 • Европски рулет Делукс
 • Страна облози Baccarat
 • Punto Banco

Видео покер

Видео покер нуди класични игри со карти и нови изданија на покер игри. Како и игрите на маса, таа е популарна меѓу искусните играчи бидејќи бара одредена експертиза за да постигне значајни победи. 

Покер играчите уживаат во добра разновидност на покер опции со наслови како што се:  

 • Hi-Lo Premium
 • Deuces Wild
 • Казино ХолдЕм
 • Аса и лица
 • Џек или подобро

Казино во живо

Live Casino е модерна казино куќа од тули и малтер. Домаќини на игрите се живи крупиери во оваа категорија и во реално време. 

Студијата за игри се опремени со модерни камери кои ја снимаат целата акција. Играчите можат да ја користат одликата за страничен разговор за време на играта. Некои игри со дилери во живо се:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Брзина Бакара
 • Мега Сик Бо
 • Монопол во живо
 • Салон Prive рулет

Bonuses

Казиното Хорус нуди пристојни бонуси и промоции на своите нови и постоечки играчи. 

Сите достапни бонуси се наведени на страницата „Промоции“. Новите играчи уживаат во бонус за усогласување на депозитот од 250% до 1.000 евра плус 125 бесплатни вртења. 

Пакетот за добредојде се шири низ првите 3 депозити. Има 150% бонус за депозит на вашиот прв крипто депозит. Други бонуси вклучуваат:

 • Викенд бонус забава
 • Слот на месецот
 • Неограничено враќање на готовина

Овие бонуси немаат услови за обложување и минимален депозит од 20 евра. Играчите можат да учествуваат на турнири организирани од различни провајдери на софтвер. 

Постои ВИП-програма од 4 нивоа која нуди персонализирани карактеристики и награди за сите играчи кои ги исполнуваат условите.

Languages

Веб-страницата на Horus Casino е повеќејазична платформа. Поддржува бројни јазици што вообичаено се зборуваат меѓу неговите играчи.

Веб-страницата првенствено е поставена да биде достапна на англиски јазик. Сепак, играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици без никакви проблеми. Некои популарни јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • француски
 • фински

Валути

Бидејќи онлајн казиното Хорус цели на голема популација играчи со седиште во различни земји, тоа им овозможува да вршат трансакции со различни валути. 

Во моментов, ова казино поддржува популарни крипто токени и глобално прифатени валути на FIAT. Тие вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • Руски рубли
 • БТК
 • ЕТХ

Сите достапни валути се наведени во делот „Таксономии“.

Software

Horus Casino може да се пофали со експанзивно казино лоби напојувано од некои од врвните џиновски провајдери на софтвер во индустријата за игри. 

Игрите се добро дизајнирани и оптимизирани за играње на повеќе уреди. Во моментов, Horus Casino нема апликација за преземање. Сепак, сите игри се достапни во режим на инстант игра, благодарение на јазикот HTML5.

Horus Casino работи и со воспоставени и со нови даватели на игри за да создаде дестинација за игри од соништата за своите играчи.

Многубројните достапни софтверски провајдери нудат и редовни турнири и промоции. Некои од најдобрите даватели на игри во казиното Хорус вклучуваат:

 • Ендорфина
 • Microgaming
 • Игдрасил
 • Играње на големо време
 • Еволуција игри

Support

Благодарение на доверливиот тим за поддршка на клиентите, играчите уживаат максимална помош кога играат во казиното Хорус. 

Тимот е лесно достапен преку објектот за разговор во живо во долниот десен агол. 

Алтернативно, играчите можат да контактираат со тимот преку е-пошта (support@horuscasino.com) или пополнете го формуларот за контакт и почекајте да контактирате. 

Зошто вреди да се игра во онлајн казино Хорус?

Horus Casino е релативно нов учесник во сцената на онлајн игри. На пазарот е од 2019 година и брзо се здобива со популарност меѓу играчите на казино. 

Таа е подружница во целосна сопственост на Mirage Corporation NV и работи под лиценцата Curaçao eGaming. Нејзината матична компанија изгради име со поседување на некои врвни крипто и онлајн казина.

Horus Casino може да се пофали со експанзивно казино лоби напојувано од некои реномирани даватели на игри. 

Лобито е диверзифицирано за да се сместат видео слотови, игри на маса, видео покер, гребење карти, виртуелни игри и џекпот игри. 

Можете брзо да се придружите и да уживате во повеќе опции за плаќање кои поддржуваат крипто и разни валути на FIAT. Слободно контактирајте го тимот за поддршка на клиентите во случај на какви било прашања.

Deposits

Хорус онлајн казино прифаќа депозити од бројни поддржани начини на плаќање. Тие вклучуваат традиционално банкарство, е-паричници и опции за плаќање базирани на блокчејн. 

Минималниот депозит е 20 €. Иако депозитите се спонтани, повлекувањето може да потрае, во зависност од избраната банкарска опција. Популарни начини на плаќање се:

 • Visa/MasterCard
 • ecoPayz
 • Нетлер
 • Биткоин
 • Етереум
Total score7.6
Добрите
+ Викенд бонус забава
+ Биткоин казино
+ Над 4000 игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБонус за добредојдеБонус за пријавувањеВИП бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Австрија
Канада
Норвешка
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
AstroPay
Bitcoin
EPS
EcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Rapid Transfer
Ripple
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (47)