Ivip9

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

About

iVIip9 е нова онлајн платформа за обложување, која работи под капата на најголемата агенција за обложување во Азија, онлајн казино Сингапур. Казиното првпат беше лансирано во 2018 година и се етаблира како едно од најдобрите нови онлајн казина на пазарот со голема популарност во земји како Индија. 

iVip9 казиното е легално управувана локација обезбедена од iTech лаборатории и лиценцирана од PAGCOR. Како доверливо казино во Сингапур, IVIP9 им обезбедува на клиентите казино игри во живо, лотарии и спортска книшка за обложување. 

Ivip9

/ivip9/about/

Games

IVIP9 стана водечка локација за повеќе игри за играчите од Југоисточна Азија, нудејќи различни премиум игри. 

Веб-страницата значи бизнис со категории како што се Mega888, 918Kiss, Fishing, Spadegaming слотови и лотарија QQKeno. 

Секој што бара наслови на слотови како Great Rhino, The Dog House, Buffalo King и Sweet Bonanza ќе ги најде во IVIP9 казиното. Заедницата за коцкање во Југоисточна Азија го познава IVIP9 како жариште за забава и се гарантира за него како транспарентна и доверлива локација. 

Делот за дилери во живо во IVIP9 мора да се проба бидејќи обезбедува слична забава на копнените казина. Категоријата за спортско обложување доаѓа со сите видови турнири за спортови од главните лиги во светот.

Withdrawals

На IVIP9, играчите не плаќаат даноци, но онлајн казиното го прави тоа. Значи, нема одбитоци во нивните добивки. 

Повеќето играчи сметаат дека припејд-картичките се попогодни за повлекување на нивните добивки. Други одлични начини за повлекување готовина вклучуваат Биткоин и е-паричници како што се Скрил и Нетлер

IVIP9 казиното ги обработува повлекувањата брзо и ефикасно.

Bonuses

IVIP9 е познат по големите пакети за добредојде кои ги воведуваат новите играчи и во казино игрите и во спортското обложување. 

Тие ги третираат новите членови со следново:

  • 100% бонус за добредојде
  • Склопување на депозит од 150% за слотови 918Kiss и Mega888
  • 20% дневен бонус за депозит
  • 1% готовински попуст
  • 10% неограничен бонус за повторно вчитување

Други атрактивни понуди вклучуваат Роденденски бонуси и Понеделнички Среќно извлекување.

Payments

Во IVIP9 казиното достапни се различни начини на плаќање кои играчите можат да ги користат и за депонирање и за повлекување средства. Повеќето играчи сметаат дека Skrill е еден од најзгодните начини на плаќање и добрата вест е што е достапен во IVIP9 казиното.

Account

За да се регистрирате за сметка, играчите треба да ја посетат официјалната веб-страница на казиното и да кликнете на копчето ПРИКЛУЧИ. Оттаму, тие треба да ги пополнат сите потребни информации и да ја потврдат сметката. Ова е многу едноставен процес и играчите ќе бидат завршени многу брзо.

Languages

Една клучна работа која играчите ја земаат предвид пред да се обложуваат на обложувалница во Сингапур е леснотијата на користење и способноста за читање содржина на нивниот јазик. 

Клиентите во IVIP9 казиното можат лесно да го променат јазикот на страницата. Промената на содржината на малајски, англиски или тајландски е само неколку клика далеку.

Countries

IVIP9 е еден од најбрзо растечките онлајн казина во Сингапур. 

Засега прифаќаат ТЛ, MYR, и валути SGD. Се разбира, списокот ќе се зголемува бидејќи страницата ги проширува своите хоризонти на сите континенти во светот. 

Најважно е сите трансакции да се шифрираат за да се заштитат личните податоци од љубопитните очи.

Mobile

Играчите сакаат да играат во движење бидејќи на тој начин секогаш можат да пристапат до нивната сметка и да стават неколку облози. Од таа причина, IVIP9 Casino разви мобилна платформа која им овозможува на играчите да се логираат на нивната сметка кога сакаат, без разлика на нивната локација.

Tips & Tricks

Играњето во казиното IVIP9 е лесна работа бидејќи сите нивни игри имаат интерфејс кој е лесен за користење. Како и да е, секогаш е добро да научите неколку трикови пред да влезете во светот на онлајн коцкањето. 

Овде ќе споделиме неколку совети и трикови кои дури и на искусните корисници ќе им бидат од корист.

Live Casino

Делот за дилер во живо е една од највозбудливите карактеристики на казиното. На овој начин, играчите можат да комуницираат со вистински дилери во живо додека ги ставаат своите облози. Има многу различни игри достапни во делот Казино во живо, така што играчите секогаш можат да најдат нешто интересно.

Promotions & Offers

IVIP9 казиното има тони понуди за своите играчи. Секој нов член ќе биде пречекан со многу дарежлив бонус кој драстично ќе го подобри нивниот баланс. 

Ова е одличен начин да испробате уште неколку игри и да ја продолжите нивната игра. Откако играчите ќе го обложат бонусот за добредојде, тие можат да ги искористат предностите од многу редовни промоции и понуди кои се достапни речиси секојдневно.

Responsible Gaming

Коцкањето е чин каде што коцкарите играат игри каде што ризикуваат пари надевајќи се дека ќе добијат нешто. Повеќето играчи уживаат во оваа активност без никакви проблеми. 

Иако постои одреден процент на играчи кои гледаат на коцкањето како начин да заработат приход и тие се оние кои развиваат зависност.

Software

IVIP9 соработува со Microgaming, Toptrend Gaming, Betradar, Maxbet, Global Gaming, Gameplay Interactive, Asia Gaming, Deluxe Gold и Играј 'n Go

Возбудливи онлајн слотови и игри со дилери во живо се обезбедени од Еволуција игри, Allbet, Mega888, Секси Бакара, Прагматична игра, и 918 Kiss. 

IVIP9 е исто така официјален застапник на значајни онлајн казино брендови во Азија: Playtech, CMD368 и Spadegaming.

Support

Членовите можат деноноќно да контактираат со тимот за поддршка на услугите за каква било помош и решавање проблеми. 

Личните информации се третираат најдоверливо. Полесен е пристапот до разговорот во живо преку скокачки прозорец или посебно копче во горниот десен агол на почетната страница. 

Тоа е најлесниот начин да се дојде до претставник за грижа за корисници.

Deposits

IVIP9 е безбедна платформа каде што никакви финансиски детали не можат да се протекуваат на трети лица при депонирање готовина. 

IVIP9 нуди одличен избор за депонирање пари на сметките на играчите преку локален банкарски трансфер, Help2Pay, Eezie Pay, PayTrust, Виза, MasterCardи други локални методи.

Изборот на методот на депозит зависи од банкарскиот провајдер на играчот.

Security

Личните и финансиските информации на играчите се безбедни во секое време. Казиното ја користи најновата технологија за шифрирање за да се осигура дека играчите се заштитени и уживаат во омилените игри без да се грижат за ништо.

FAQ

Погледнете ја целосната листа на најчестите прашања и одговори за IVIP9.

Affiliate Program

За да се приклучат на придружната програма на IVIP9 казиното, партнерите треба да го пополнат формуларот за регистрација. Подоцна ќе бидат потребни одредени документи за да се потврдат информациите за сметката на партнерот.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)