Ivip9 - About

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

About

iVIip9 е нова онлајн платформа за обложување, која работи под капата на најголемата агенција за обложување во Азија, онлајн казино Сингапур. Казиното првпат беше лансирано во 2018 година и се етаблира како едно од најдобрите нови онлајн казина на пазарот со голема популарност во земји како Индија. 

iVip9 казиното е легално управувана локација обезбедена од iTech лаборатории и лиценцирана од PAGCOR. Како доверливо казино во Сингапур, IVIP9 им обезбедува на клиентите казино игри во живо, лотарии и спортска книшка за обложување. 

Ivip9

Сопственик и извршен директор

IVIP9 казиното е во сопственост на WPP Success ENTERPRISE.

Број на лиценца

IVIP9 казиното има филипинска лиценца и игра со повеќе сертификати за чесност.

Бидејќи iVIP9 е специјална локација за Сингапур, Малезија и Тајланд, добиената лиценца е лиценца од југоисточна Азија. Предвидената лиценца е од ПАГКОР, Philippines Entertainment and Gaming Corporation. Оваа лиценца PAGCOR е меѓународно признаена и е лиценца добиена од многу казина со светски стандарди.

Покрај лиценцата за оваа работа во казино, iVIP9 има и неколку сертификати за чесност на играта. Меѓу акредитираните тела кои доделуваат сертификати на казиното се BMM тест лаборатории и iTechlabs.

Каде е базирано IVIP9 казиното?

IVIP9 казиното има седиште на следната адреса: 2 Orchard Turn, број 04-21/22 ION Orchard, Сингапур.

Библиотека за игри

Библиотеката за игри на IVIP9 Casino вклучува различни игри од многу популарни провајдери на софтвер, така што играчите можат да ги најдат саканите наслови.

Сите игри во казиното се избрани внимателно, и сите наслови се поделени во јасни категории, како што се казино во живо, 3Д наслови, покер, онлајн видео слот игри и многу повеќе.

Тие се стремат да им донесат поинакво искуство на азиските играчи и мораме да кажеме дека се многу успешни во тоа. За да го направат тоа, тие постојано ги менуваат и ажурираат своите платформи. Нивната корисничка поддршка е пријателска и секогаш подготвена да им помогне на сите на кои им треба.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)