Ivip9 - Deposits

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Deposits

IVIP9 е безбедна платформа каде што никакви финансиски детали не можат да се протекуваат на трети лица при депонирање готовина. 

IVIP9 нуди одличен избор за депонирање пари на сметките на играчите преку локален банкарски трансфер, Help2Pay, Eezie Pay, PayTrust, Виза, MasterCardи други локални методи.

Изборот на методот на депозит зависи од банкарскиот провајдер на играчот.

Некои од начините на плаќање што играчите можат да ги најдат во казиното IVIP9 ги вклучуваат следните Help2Pay, Visa, PayTrust, Skrill, MasterCard, Eezie Pay, Neteller и банкарски трансфер.

Натпревар за депозит

Играчите кои се регистрираат за сметка во IVIP9 казиното може да побараат бонус за добредојде. Ова е 100% бонус за депозит и за да ја побараат оваа понуда, играчите треба да го користат промотивниот код SGD 800. Бонусот за добредојде доаѓа со 18x барања за обложување што е веројатно најдобрата понуда во споредба со другите казина. Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат за оваа понуда е ограничен на 30 SGD.

Играчите кои уживаат да играат во делот за казино во живо можат да бараат и бонус за добредојде. Ова е бонус за депозит од 50% и барањата за обложување се 25x.

Двата бонуси се достапни за нови членови и може да се користат на кој било слот освен за игрите MEGA888 и 918KISS. Играчите кои бараат бонус за казино во живо, нема да можат да го користат бонусот на игрите Playtech, Evolution Gaming, Allbet и Gold Delux.

Условите за обложување за бонусот треба да се исполнат во рок од 30 дена, по кој период бонусот ќе истече. Играчите кои нема да ги исчистат барањата за обложување во ова време ќе ги загубат сите свои добивки и бонус средства.

Валута

Казиното IVIP9 цели само на играчи од азиските земји за да ги понудат своите локални валути.

Во овој момент, ова се валутите што се достапни во казиното: Rupiah – IDR, малезиски Ringgit – MYR, Сингапурски долар – SGD, Baht – THB и Riel – KHR.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)