Ivip9 - FAQ

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

FAQ

Погледнете ја целосната листа на најчестите прашања и одговори за IVIP9.

Како да се игра во IVIP9 казино?

За да играат во IVIP9 казиното за вистински пари, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е многу едноставен процес каде играчите треба да ги внесат своите лични податоци за да се регистрираат за сметка.

Секој што ќе создаде сметка и ќе го направи својот прв депозит може да побара многу дарежлив бонус за добредојде што ќе им помогне да го зголемат своето салдо и да ја продолжат својата игра.

Дали IVIP9 казиното е безбедно?

Да, IVIP9 казиното ги има сите потребни лиценци за работа, така што играчите можат да се чувствуваат безбедно и сигурно во секое време.

Дали IVIP9 казиното е достапно во сите земји?

За жал, IVIP9 казиното е достапно само во неколку азиски земји. Играчите од другиот дел на светот нема да можат да креираат сметка и да играат игри за вистински пари.

Што да направите ако повлекувањето не успее?

Некои повлекувања може да не успеат. Можеби има некои технички проблеми или играчот направил грешка кога барал повлекување. Како и да е, ако играчите наидат на проблем, треба да контактираат со Поддршка за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот и ќе се обидат да го решат што е можно поскоро.

На кои јазици е достапна веб-страницата за казино IVIP9?

Во овој момент, веб-страницата на казиното IVIP9 е достапна на англиски, малезиски и тајландски.

Во кои валути можам да плаќам во казиното?

Играчите можат да вршат трансакции во IVIP9 казиното користејќи ги следните валути SGD, THB и MYR. Многу е важно да знаете дека штом играчот ќе депонира средства користејќи одредена валута, тој не може да ја промени подоцна.

Што се случува ако наидам на некои проблеми додека играм?

Најдоброто нешто што треба да направите во ваква ситуација е да ја контактирате поддршката за корисници и да го објасните проблемот. Сите агенти на клиентите во казиното се обучени и пријателски настроени и ќе направат се за да му помогнат на секој играч.

Дали има програма за лојалност во IVIP9 казиното?

Казиното започна програма за лојалност која ги наградува играчите со неверојатни награди. Сè што треба да направат играчите е да ги играат своите омилени игри за вистински пари и за секој облог што ќе го стават ќе добиваат поени. Колку повеќе поени имаат, толку е повисоко нивото и подобри се наградите.

Дали онлајн бакара е легален?

Сите игри што се достапни во IVIP9 казиното се легални за играње. Играчите можат да уживаат во различни варијанти на играта и да ги испробаат своите стратегии.

Колку играчи можат да играат Baccarat?

Вообичаено, во копнено казино, има помеѓу 7 и 14 места достапни за играчите на масата Бакара. Како и да е, кога се игра онлајн бакара, има практично бесконечен број на места на располагање, така што секој може да се приклучи на играта кога сака.

Можеш ли да се збогатиш играјќи Бакара?

Можно е да освоите пари кога играте Бакара. Ова е лесна игра со карти каде играчите кои ги знаат правилата и развиваат стратегија можат да ги зголемат своите шанси за победа.

Дали ми требаат вештини за да играм Бакара?

Играчите треба да ги научат основните правила на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Добрата вест е дека baccarat е лесна игра со неколку едноставни правила.

Постојат неколку стратегии што играчите можат да ги применат кога ја играат играта, па затоа им предлагаме на играчите да поминат извесно време играјќи ја играта во забавен режим и да ја развијат својата стратегија.

Како да се игра Блек Џек онлајн?

За да играат Блек Џек онлајн, играчите треба да создадат сметка во IVIP9 казиното. Ова е едноставен процес каде играчите ќе бидат завршени за само неколку минути.

Постојат различни варијанти на играта за играчите да можат да ја најдат онаа што им се допаѓа. Уште повеќе, играта е достапна и во делот Казино во живо каде играчите можат да уживаат во играта во реално време со вистински дилер во живо.

Кој е најдобриот онлајн Блек Џек?

Како што рековме во многу наврати, постојат различни варијанти на Блек Џек. Зависи од желбата на играчот која варијанта му се допаѓа најмногу. На играчите им предлагаме да истражуваат што повеќе игри пред да ја најдат онаа што најмногу им одговара.

Добрата вест е што играта е достапна во забавен режим, така што играчите можат да ги практикуваат правилата без да мора да депонираат средства на нивните сметки. Ова е одлична можност да видите што нуди секоја верзија без да мора да ги трошите своите пари.

Дали блек џекот е повеќе игра на вештина или среќа?

Блек Џек е комбинација на вештина и среќа. На играчите им предлагаме да ги научат основните правила на играта и да ја практикуваат својата стратегија бидејќи тоа ќе им помогне да ги подобрат своите шанси за победа.

Дали е бесплатно да се создаде сметка?

Да, бесплатно е да се создаде сметка во казиното. Играчите кои сакаат да играат игри за вистински пари ќе мора да депонираат средства.

Може ли да играм во SGD?

Казиното IVIP9 е достапно во Сингапур и играчите можат да депонираат и SGD.

Како да контактирате со поддршката за корисници?

Најзгодниот начин да стапите во контакт со агент на клиентите е преку функцијата за разговор во живо и на овој начин играчите ќе добијат итна помош. Играчите исто така може да е-пошта до казиното.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)