Ivip9 - Games

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Games

IVIP9 стана водечка локација за повеќе игри за играчите од Југоисточна Азија, нудејќи различни премиум игри. 

Веб-страницата значи бизнис со категории како што се Mega888, 918Kiss, Fishing, Spadegaming слотови и лотарија QQKeno. 

Секој што бара наслови на слотови како Great Rhino, The Dog House, Buffalo King и Sweet Bonanza ќе ги најде во IVIP9 казиното. Заедницата за коцкање во Југоисточна Азија го познава IVIP9 како жариште за забава и се гарантира за него како транспарентна и доверлива локација. 

Делот за дилери во живо во IVIP9 мора да се проба бидејќи обезбедува слична забава на копнените казина. Категоријата за спортско обложување доаѓа со сите видови турнири за спортови од главните лиги во светот.

Казиното IVIP9 може да се пофали со различни игри што може да се играат во забавен режим, а исто така и за вистински пари. Речиси сите игри во казиното се достапни во демо режим и на тој начин играчите ќе ги научат правилата на играта и ќе ги практикуваат своите стратегии.

Бакара

Baccarat е игра која е многу слична на Блек Џек. Целта на играта е да се добие рака со вкупно 9 за победа. Картите имаат малку поинакви вредности овде за играта, асовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност и 10-ките и лицените карти се вреднуваат на нула.

Откако играчот ќе се обложи, ќе добие две карти и вкупниот број на картички ќе ја покаже вредноста на раката. Во некои случаи, можно е играчот и банкарот да добијат трета картичка.

Како и да е, правилата на играта се многу строги и однапред одредени, така што играчите не можат многу да направат за да ги подобрат своите раце на кој било начин. Ова е многу популарна игра, така што има многу варијанти на истата, а добрата вест е што голем дел од нив може да се најдат овде во казиното IVIP9.

На играчите им предлагаме да ги научат правилата на игра пред да одлучат да играат за вистински пари. Секој што сака да прочита повеќе за правилата за играње Baccarat треба да ја следи оваа врска.

слотови

Играчите кои уживаат онлајн видео слот игри ќе најдат некои од најголемите наслови овде. Овде во казиното се означени најжешките слотови, а рејтингот се заснова на преференциите на повеќето играчи. Постојат многу видови на слотови, а некои од нив го вклучуваат следново:

Прогресивни слотови – овие игри се најпопуларни меѓу другите бидејќи нудат извесни суми за вртење со глава во само едно вртење. Единствениот недостаток на прогресивните видео слот игри е тоа што играчите треба да го обложат максималниот износ за да се квалификуваат за големата награда.

Класични слотови – ова се најосновниот вид слотови што играчите можат да ги најдат во онлајн казино. Ги советуваме почетниците да започнат со класичните слотови бидејќи тие се лесни и брзи за совладување и играње.

Мега спин слотови – во IVIP9 Casino играчите можат да најдат класични слот машини кои ќе им овозможат да играат повеќе игри во исто време.

Слотови за виртуелна реалност – ова се некои од најреалните игри кои се достапни на интернет. Играчите ќе имаат искуство како да се физички присутни кога играат.

Онлајн видео слот игрите се веројатно некои од најлесните игри што играчите можат да ги најдат во онлајн казино. Како и да е, советуваме секој да се запознае со правилата пред да одлучи да игра.

покер

Покерот е една од најпопуларните игри за играчи кои уживаат во малку предизвик. Оваа игра доаѓа во многу форми и облици, но основните правила на играта се исти.

Играчите треба да го научат рангирањето на рацете затоа што не сакаат да отфрлат важна карта. Играчите можат да прочитаат повеќе за правилата за играње покер на следниот линк.

Блек Џек

Блек Џек е интересна игра што играчите можат да ја најдат во казиното IVIP9. Правилата на играта се многу едноставни и играчите ќе добијат две карти штом ќе стават облог. Во Блек Џек, има многу опции достапни за играчите да ги подобрат своите раце.

Тие можат да добијат повеќе картички ако треба, или можат да стојат со раката што ја имаат. Постојат и други опции на располагање, како што се разделување пар, удвојување или купување осигурување.

Постојат многу стратегии кои играчите можат да ги применат кога играат Блек Џек, а исто така драстично ќе ги подобрат своите шанси за победа. За да прочитате повеќе за правилата и различните стратегии за играње Блек Џек, играчите можат да го следат овој линк.

Рулет

Се смета дека рулетот е една од најпопуларните игри на маса што играчите можат да ги најдат во IVIP9 казиното. Играчите можат да стават многу облози и поентата на играта е да се предвиди кој број ќе слета белата топка.

Сите облози се ставаат на масата, а потоа крупието ќе ја испушти белата топка на тркалото на рулетот што се врти. Достапни се различни видови облози и играчите треба да знаат дека некои од овие облози нудат подобри исплати додека други нудат исплати кои не се толку импресивни.

Како и да е, играчите треба да ги надминат правилата пред да одлучат да играат за вистински пари. Сите различни правила за играње рулет можете да ги најдете на следниот линк.

Спортско обложување

Во делот за спортско обложување IVIP9, играчите можат да најдат повеќе од 50 категории на спортови. Фудбалското обложување е убедливо еден од најпопуларните спортови на кои играчите можат да се обложуваат. Обложувањето на Сингапурската Премиер лига е секогаш достапно, но играчите можат да се обложуваат на големи натпреварувања од целиот свет.

Друг многу популарен спорт е кошарката и добрата вест е што е исто така достапен. Има многу кошаркарски лиги на кои може да се обложувате, а исто така и многу кошаркарски настани се достапни за обложување во игра.

Играчите можат да се обложуваат на крикет, што е уште еден спорт кој е популарен во азиските земји. Една од причините зошто крикетот е толку популарен е затоа што нуди високи шанси.

Лотарија

Лотаријата не беше толку популарна во минатото како што е сега. И бидејќи овие игри станаа многу популарни, играчите можеби ќе сакаат да ги пробаат. Сè што треба да направат играчите е да купат билет и да изберат некои броеви и да се надеваат дека тие точни бројки ќе бидат извлечени.

Игри со риболов

Ова е ново развиен тип на игра каде играчите треба да користат џојстик за да ја ловат рибата. Играчите ќе заработуваат поени за секоја риба што ќе ја фатат. Бројот на игри во овој момент е ограничен, но сигурни сме дека тоа наскоро ќе се промени. Во овој момент, ова се достапните игри, Fishing War и Fishing God.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)