Ivip9 Преглед на казино - Live Casino

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Live Casino

Делот за дилер во живо е една од највозбудливите карактеристики на казиното. На овој начин, играчите можат да комуницираат со вистински дилери во живо додека ги ставаат своите облози. Има многу различни игри достапни во делот Казино во живо, така што играчите секогаш можат да најдат нешто интересно.

IVIP9 нуди некои од најдобрите казино игри во живо достапни на пазарот. Еве список на казино игри во живо достапни на IVIP9.

Блек Џек во живо

Блек Џек е популарна игра што може да се најде во делот за дилер во живо во казиното IVIP9. Ова е интересна игра со едноставни правила кои играчите ќе ги совладаат многу брзо.

Идејата на играта е да се добие рака која изнесува вкупно 21, повисока од раката на дилерот, без да пропадне. Играчите имаат различни опции да ги подобрат своите раце откако ќе ги добијат почетните картички. Предлагаме играчите да ги научат основните правила пред да одлучат да играат за вистински пари. Секој што сака да прочита за правилата како да се игра Блек Џек, треба да ја следи оваа врска.

Рулет во живо

Рулетот е една од најпопуларните игри на маса прикажана во многу филмови. Добрата вест е дека верзијата во живо на играта е достапна во казиното IVIP9. Кога играте рулет во живо, идејата е да се предвиди на кој број ќе слета белото топче.

Достапни се различни облози и добра идеја е да се разликуваат најдобрите. Играчите кои сакаат повеќе стабилна игра можат да се обратат за облози кои нудат подобри шанси за победа, но исто така треба да знаат дека не нудат импресивни исплати.

Од друга страна, играчите кои уживаат во попредизвикувачка игра можат да одат на облози кои нудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози не се толку големи. Секој што сака да прочита за правилата за играње рулет треба да ја следи оваа врска.

Бакара во живо

Baccarat е лесна, но забавна игра за играње. Играчите ќе зависат повеќе од нивната среќа отколку од вештината кога ќе играат една од нивните омилени игри во живо Baccarat.

Има три резултати на кои играчите можат да се обложуваат, облог на раката на играчот, залог на раката на банкарот и облог на нерешено. Облогот нерешено нуди највисока исплата, но шансите за победа на овој облог се премногу мали, па на играчите им се препорачува да го избегнуваат овој облог.

Како и да е, предлагаме секој играч да помине одредено време за да ги научи основните правила на играта пред да одлучи да ја игра во живо.

Во живо Сик Бо

Sic Bo е игра која се игра со три коцки преку распоред каде што играчите можат да ги стават своите облози. И оваа игра е достапна во делот Казино во живо и играчите можат да уживаат во неа и со дилер во живо.

Има многу комбинации што можат да ги направат кога станува збор за изборот на нивниот облог. Играчите кои сакаат да ги научат правилата на играта и стратегиите на играта можат да го следат овој линк.

Игри во живо

Секцијата IVIP9 Казино во живо нуди предизвикувачко, но автентично искуство. Играчите можат да испробаат различни варијанти на бакара, покер, блек џек и рулет игри.

Игрите во казино во живо се играат само со вистински пари, па затоа е добра идеја да ги научите барем основните правила на играта пред да одлучите да играте.

Играчите можат драстично да ги подобрат своите шанси за победа доколку развијат стратегија за играта што ја избираат да ја играат. Прво и основно, тие треба да ги научат основните правила на играта. Некои може да кажат дека казиното во живо е лесно, но игрите имаат одредени правила и стратегии кои играчите треба да ги следат за да победат.

Многу е важно да изберете казино во живо кое е лиценцирано исто како што е казиното IVIP9.

Total score7.5
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Месечни свежи промоции за играчите
+ 24/7 служба за корисници со повеќе јазична поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)