Ivip9 Преглед на казино - Software

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Software

IVIP9 соработува со Microgaming, Toptrend Gaming, Betradar, Maxbet, Global Gaming, Gameplay Interactive, Asia Gaming, Deluxe Gold и Играј 'n Go

Возбудливи онлајн слотови и игри со дилери во живо се обезбедени од Еволуција игри, Allbet, Mega888, Секси Бакара, Прагматична игра, и 918 Kiss. 

IVIP9 е исто така официјален застапник на значајни онлајн казино брендови во Азија: Playtech, CMD368 и Spadegaming.

Програмерите на софтвер имаат една од главните функции во онлајн казиното. Тие ги дизајнираат и програмираат игрите и не само тоа, туку некои ја обезбедуваат и backend технологијата на која работи казиното.

Повеќето од провајдерите се познати по одреден стил на слотови додека други се популарни во светот на игрите во живо како што е Evolution Gaming.

Microgaming

Microgaming е еден од најстарите и најпознатите провајдери на софтвер и за играчите, оваа компанија е синоним за доверливи онлајн игри. Компанијата е основана далечната 1994 година, а во овој момент имаат повеќе од 1500 игри и бројот постојано се зголемува. Тие имаат освоено бројни награди што доволно говори за компанијата.

Microgaming е најпознат по своите слотови, но во нивното портфолио играчите можат да најдат игри како Блек Џек, Рулет и Покер.

И, Microgaming не развива само игри, туку ја развива и техничката платформа на која работат онлајн казината. Тие го создадоа првото онлајн казино уште во 1994 година и тоа ги прави пионери во индустријата за онлајн казино.

Уште повеќе, компанијата е исто така основачка членка на eCogra, која е ревизорско тело кое се грижи играчите да бидат заштитени во секое време.

Microgaming повторно влезе во историјата на казиното во 1998 година, кога го воведоа првиот прогресивен слот за џекпот, Cash Splash. А, во 2015 година нивниот прогресивен џекпот Мега Мулах плати 18 милиони евра и стана светски рекордер за најголема исплата на џекпот.

Microgaming може со гордост да каже дека го имаат најдобриот тим кој постојано ги поместува своите граници за да развие нови и иновативни игри досега. Некои од најпопуларните игри ги вклучуваат следниве:

Гром II – ова е игра што играчите едноставно ја сакаат, а тоа е главно затоа што бонусните функции нудат бесплатни вртења, мултипликатори и растечки ролни. Ова е 5 ролни и 243 начини за освојување слот со тема нордиска митологија. И, ако нордиските богови се во корист на играчот, тие сигурно можат да освојат неколку главни суми.

Томб Рајдер – ова е игра која се базира на многу популарен филм, кој ја вклучува оригиналната графика со Лара Крофт како главен симбол. Играта се игра преку 5 ролни и 15 линии за плаќање и има многу бесплатни вртења, дивини и бонус игра „Избери-и-избери“.

Прекинете ја банката - ова е игра со 3 ролни и 5 линии за плаќање која се смета за класика. Графиката на играта може да изгледа малку застарена во споредба со новите модерни игри. Но, причината зошто играчите ја сакаат оваа игра е тоа што е слот со висока нестабилност и нуди високи исплати.

Дијамантски пекол – ова е понов слот кој е развиен во јули 2020 година и не потсетува на класичен слот. Но, играта нуди тони функции како трага за мултипликатор, проширување на макари и повторно вртења, што ја прави далеку од класичната.

Мега Мула – Веруваме дека сите слушнале за Mega Moolah бидејќи ова е една од најпопуларните игри со прогресивен џекпот. Ова може да изгледа како обична игра на прв поглед, но со 4 џекпотови, Mini, Minor, Major и Mega, играта е една од најпопуларните, а фактот што еден среќен добитник може да го направи мултимилионер ја прави уште подобро.

Microgaming секогаш го следи трендот, па почнаа да развиваат и казино игри во живо. Тука има цела палета на класици на казино како Блек Џек, Рулет, Бакара, Сик Бо и многу други.

Еволуција игри

Evolution Gaming е синоним за казино игри во живо и нема друга компанија како нив. Овој провајдер на софтвер одлучи да се фокусира строго на игрите во казино во живо, а денес се смета за водечки провајдер на софтвер во сцената на казино во живо.

Evolution Gaming е основана во 2006 година и уште од самиот почеток тие работеа со најсовремените студиа за ТВ продукција за да испорачаат видео игри со највисок квалитет за играчите. Компанијата е исто така позната по тоа што ги доставува своите игри до некои веќе воспоставени казина како Вилијам Хил, Ладброукс и Педи Пауер.

Во 2017 година, тие ја развија Dream Catcher, игра која ја доби титулата Дигитален производ на годината.

Dream Catcher беше револуционерна игра која го прошири казиното во живо и ни покажа дека може да оди многу подалеку од игрите со карти и маса.

Evolution Gaming разви многу игри со текот на годините, но ова се некои од нивните најпопуларни наслови:

Бесконечен Блек Џек – Бесконечниот Блек Џек е единствена игра, каде што нема ограничување колку играчи можат да седнат на масата. Играчите не мора повеќе да чекаат место со оваа верзија на Блек Џек. Уште повеќе, границите на облозите овде се ниски, така што го прави погоден за нови играчи кои сакаат да ги вежбаат своите вештини.

Молња рулет – играчите кои сакаат рулет треба да му дадат шанса на Lightning Roulette. Поставката на играта е во црно-златно студио Art Deco. Една од најдобрите карактеристики на играта е тоа што има случајни среќни броеви и фрлени множители во кои може да им даде на играчите огромни победи до 500x.

Молња коцки – ова е импресивна игра која се игра со 3 коцки на тркалото што се врти. Ова е многу популарна игра меѓу слот и бинго играчите, а мултипликаторите одат до 5.000x.

Монопол во живо – ова е игра која се заснова на класичната игра на табла. Играчите започнуваат со вртење тркало и погодување каде ќе слета. Играта има и посебна карактеристика каде што г-дин Монополи шета низ таблата и зема награди.

Лудо време – оваа игра комбинира слотови со тркало за пари што придонесува за шарена и интересна игра. Играта започнува со ставање облог за тоа каде ќе слета тркалото за пари. Играчите кои ќе направат правилна прогноза ќе ја победат рундата. Играта содржи различни бонус игри како Cash Hunt, Coin Flip и игра со Crazy Time Bonus која доаѓа со неверојатен мултипликатор до 20.000x.

Play'n Go

Play'n Go е софтверски провајдер кој започна пред повеќе од 25 години, но се здоби со популарност дури во последната деценија. Ова е шведски развивач на игри кој го посвети своето време на создавање одлични и забавни игри. Нивните игри сега се наоѓаат во некои од најголемите и најдобрите онлајн казина во светот.

Play'n Go започна како мала компанија која се фокусираше на игрите во казино, а во тоа време тие немаа некој голем план за иднината. Со текот на времето, креаторите успеаја да ги имплементираат своите идеи на пазарот и направија најпрогресивни слотови наоколу.

Ова се некои од најпопуларните игри кои доаѓаат од овој провајдер на софтвер:

Книга на мртвите – ова е една од најпопуларните онлајн видео слот игри на сите времиња. Целосното име на играта е Рич Вајлд и Книгата на мртвите, но таа е позната како Книга на мртвите меѓу играчите. Играта има египетска тема и она што ја прави толку интересна меѓу играчите е тоа што нуди многу бесплатни вртења и поголеми шанси за победа.

Reactoonz – ова е првата игра што ја воведе функцијата Cluster Payz каде играчите можат да доживеат некои сериозни добивки. Уште повеќе, има пет различни бонуси секој со својот тип на дејство. Играта се игра по мрежа 7x7 и овозможува широк опсег на облози од 0,20 до 100, во валутата што ја обложува играчот.

Огнен Џокер – ова е класична игра со видео слот со 3 ролни, а играчите треба да слетуваат само 3 симболи кои се совпаѓаат за да победат. Она што им се допаѓа на играчите во оваа игра е тоа што нуди едноставност, но во исто време и можности за голема победа.

Гол Хуго – ова е слот со фудбалска тема игра на 3 ролни и 5 линии за плаќање. Симболот Хуго е дивината и има слободен удар што е бесплатно вртење.

Playtech

Playtech е воспоставен провајдер на софтвер кој нуди многу игри. Некои од најпопуларните ги вклучуваат прогресивните џекпот игри и слотови со голема варијанса.

Компанијата е основана во 1999 година во Естонија, а својот прв казино производ го имаше две години подоцна. Некои од најпопуларните игри ги вклучуваат следниве:

Голема сина боја - оваа игра има подводна тема и кит Орка. Ова е игра со висока варијанса која се игра на 5 тркала и 25 линии за плаќање. RTP на оваа игра е 94,25%, и се смета за многу испарлива игра.

Г-дин Кешбек – Mr. Cashback можеби нема најдобра графика, но фактот што нуди огромен број бесплатни вртења и множител од 50x е она што најмногу ги привлекува играчите.

Age of the Gods: Furious 4 – ова е една од најпопуларните игри со џекпот која нуди многу бесплатни вртења, множители, лепливи дивини и наредени симболи, само за да именуваме некои.

Kingdom Rise: Forbidden Forest - оваа игра е дел од сериите со прогресивни џекпот кои се засноваат на фантастична тема. Многу различни карактеристики го прават овој слот популарен меѓу играчите и фактот што нуди огромни исплати ја прави играта уште повеќе ценета.

Бафало Блиц - играта има 6 ролни и 4096 начини за победа. Играта содржи диви и мултипликатори и играчите можат да слетаат до 100 бесплатни вртења.

Total score7.5
Добрите
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Месечни свежи промоции за играчите
+ 24/7 служба за корисници со повеќе јазична поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)