Ivip9 - Tips & Tricks

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Tips & Tricks

Играњето во казиното IVIP9 е лесна работа бидејќи сите нивни игри имаат интерфејс кој е лесен за користење. Како и да е, секогаш е добро да научите неколку трикови пред да влезете во светот на онлајн коцкањето. 

Овде ќе споделиме неколку совети и трикови кои дури и на искусните корисници ќе им бидат од корист.

Како да играте казино игри во живо во казиното IVIP9?

На играчите им е тешко да играат во онлајн казино бидејќи има одредени чекори што секој играч треба да ги следи. Ќе ги разгледаме чекорите за да им ги олесниме работите:

  1. Прво, играчите треба да се пријават на нивната сметка на IVIP9 Казино.
  2. На дното на почетната страница, треба да ја следите врската и да ја преземете апликацијата за коцкарски клуб IVIP9. Играчите кои имаат гаџет за Android треба да одат во продавницата на Google Play, а играчите кои имаат гаџет за iOS треба да одат во продавницата на Apple.
  3. Откако ќе се преземе апликацијата, играчите треба да ја инсталираат и да почнат да играат.

Како да победите во казиното IVIP9?

IVIP9 е популарно казино кое на играчите им нуди многу различни игри и многу можности за победа на играчите. Има неколку работи што можат да ги земат предвид за да ги подобрат своите шанси за победа.

Искористете ги секојдневните промоции – IVIP9 нуди неколку одлични дневни промоции кои ќе им помогнат на играчите да го зголемат својот биланс. Овие зделки се менуваат од ден на ден, па на играчите им се советува да ја проверуваат страницата за промоција колку што можат почесто.

Методи на депозит и повлекување – многу е важно играчите да го изберат начинот на плаќање што најмногу им одговара.

Играјте ги вашите омилени игри – играчите се советуваат да ги играат своите омилени игри за да го максимизираат своето искуство. На крајот на краиштата, коцкањето има за цел да биде забавна активност.

Направи пауза – играчите се советуваат да прават паузи помеѓу играта. Ова ќе им овозможи да останат свежи и фокусирани и да не носат одлуки за кои подоцна ќе се каат.

Застанете кога победувате – штом играчите ќе соберат доволно победи, треба да престанат и да не се чувствуваат алчни. Затоа што шансите да ги загубат своите добивки се огромни и на овој начин ќе имаат доволно следниот пат кога ќе одлучат да играат.

Приклучи се на клуб – Речиси секое казино има програма за лојалност која ќе им помогне на играчите да добијат повеќе награди од вообичаено. Значи, играчите треба да се погрижат да бидат дел од таков клуб.

Колку повеќе играте, толку повеќе заработувате - играчите кои често играат ги зголемуваат своите шанси за победа. Како и да е, ова може да биде лизгава патека, па затоа треба да бидат многу внимателни.

Како да останете под контрола на вашиот буџет

Коцкањето е забавна активност и повеќето играчи се приклучуваат на казино за да поминат малку време и да уживаат во нивните омилени игри. Како и да е, некои играчи ја гледаат можноста за големи победи, а малкумина знаат дека казината не функционираат така.

Од таа причина, многу е важно да имате побалансирана игра и целосно да ги искористите игрите во казино. Постојат одредени општи правила кои играчите треба да ги следат во секое време за да ја задржат контролата над своето коцкање, а тие ги вклучуваат следните:

  • Секогаш поставувајте буџет пред секоја сесија за игри и држете се до него.
  • Играчите треба да ги проверат трендовите на обложување на семафорот и табелите за обложување на сајтовите за коцкање на онлајн казино и тоа ќе им помогне да го направат вистинското предвидување.
  • Започнете со опции со помал ризик за да разберете како функционира играта.
  • Секогаш прегледувајте ги условите за бонусот што го бараат.

Совети и трикови за рулет за почетници

Многу е важно да одредите буџет и да се држите до него, без разлика каква игра ќе одлучат да играат играчите. Ова се смета за прво и најважно правило.

  • Кога играте рулет, многу е важно да ги разберете правилата на играта.
  • Играчите имаат поголеми шанси да победат на табелите со пониски граници бидејќи ќе победуваат почесто.
  • Погледнете назад на претходните рунди за да ги видите исходите од играта, а тоа ќе им помогне да донесат подобра одлука за нивниот следен круг.

Најдобра стратегија за освојување онлајн слот игри

Онлајн видео слот игрите се најпопуларните игри во секое казино и добро е да научите неколку совети и трикови како да ги играте.

Најдете реномирана казино – многу е важно да изберете доверлива и реномирана локација како што е IVIP9 Casino. Не можеме да замислиме полоша работа од тоа да освоиме џекпот и да не можеме да ги повлечеме добивките.

Изберете слотови внимателно – многу е важно да се знае дека игрите со видео слот на интернет, иако се многу слични, се многу различни. Сите тие имаат различни симболи, карактеристики и теми. За почеток, важно е да ја изберете играта која има тема која им е блиска и која нуди некои од најкорисните карактеристики.

Бесплатни вртења – бесплатните вртења се најдобрата карактеристика што можат да ја понудат онлајн игрите со видео слот. На овој начин, играчите можат да ги вртат ролните без да мора да трошат свои пари.

Слотови со ниво на бонус – онлајн видео слот игрите кои нудат бонус кругови се најинтересните. Тие игри ќе го покажат својот вистински капацитет кога играчите ќе ја активираат бонус функцијата.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)