Ivip9 - Withdrawals

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Withdrawals

На IVIP9, играчите не плаќаат даноци, но онлајн казиното го прави тоа. Значи, нема одбитоци во нивните добивки. 

Повеќето играчи сметаат дека припејд-картичките се попогодни за повлекување на нивните добивки. Други одлични начини за повлекување готовина вклучуваат Биткоин и е-паричници како што се Скрил и Нетлер

IVIP9 казиното ги обработува повлекувањата брзо и ефикасно.

Различни начини на плаќање се достапни во казиното IVIP9, а некои од нив го вклучуваат следново: Help2Pay, Visa, PayTrust, Skrill, MasterCard, Eezie Pay, Neteller и банкарски трансфер.

Откако казиното ќе го обработи барањето, времето за повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што го користел играчот. Електронските паричници нудат најбрзо повлекување кое во некои случаи е моментално и до 1 час.

Бонус за повлекување

Има многу различни бонуси достапни во IVIP9 казиното и играчите можат лесно да ги бараат. Сè што треба да направат играчите е да создадат сметка и да го направат потребниот депозит.

Секој бонус доаѓа со посебни услови и услови што играчите треба да ги следат за успешно повлекување. Повеќето бонуси доаѓаат со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Некои игри ќе придонесат за барањата за обложување во поголем процент, додека други во помал процент. Исто така, некои игри може да бидат исклучени од понудата. Ги советуваме играчите да ги надминат одредбите и условите пред да прифатат понуда.

Како да се повлечете?

Повлекувањето на добивките во IVIP9 казиното е едноставен процес и играчите нема да имаат проблем да ги добијат своите добивки. Сè што треба да направат е да се упатат до Касиерката и од делот Повлекување треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат.

Тие ќе ги имаат своите средства веднаш или до 5 работни дена, во зависност од начинот на плаќање што ќе го изберат.

Валута

Казиното IVIP9 е достапно само во некои азиски земји, па поради таа причина, тие додадоа некои локални валути што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки.

Во овој момент, ова се достапните валути во казиното: USD, IDR, MYR, THB и SGD.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATMBank transferCredit Cards
Debit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)