Jackpot City Преглед на казино - About

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Џекпот Сити Казино започна во 90-тите години кога онлајн казината почнаа да се развиваат. Оттогаш Џекпот Сити казиното усвои модерни и иновативни нови функции. Тие го ценат она што е важно да им се допадне на новите клиенти и ги одржуваат среќни сегашните.

Џекпот Сити е казино со седиште во Малте кое цвета и сè уште нуди одлична средина за игри.

За повеќе информации за Џекпот Сити, продолжете со читање на овој преглед на казино.

Џекпот Сити Казиното може да се најде и на компјутер и на мобилен. Казиното е напојувано од Microgaming и нуди софтвер за казино преземање и инстант играње. Има многу игри од кои играчот може да избере, дарежливи бонуси за пријавување и редовни промоции и други награди достапни за нивните омилени клиенти. Џекпот Сити нуди безбедна средина и тоа е едно од оние казина на кои навистина може да им верувате.

Сопственик и извршен директор

Џекпот Сити Казиното е во сопственост на Digimedia Limited Casinos и нивниот сегашен извршен директор е Тим Џонсон.

Број на лиценца

Џекпот Сити Казиното има 2 лиценци:

  • Органот за игри на среќа на Малта, со број на лиценца C41970, беше издаден на компанијата соосновач на Bayton Ltd.
  • Комисија за игри на Kahnawake, Канада, со број на лиценца 00812 која беше издадена на Baytree Ltd.

Каде е базирано Џекпот Сити Казиното?

Bayton Ltd и Baytree Ltd се дел од City View Groups и се со седиште во Малта. Нивната моментална адреса е Вила Семинија, 8, Sir Temi Zammit Avenue, Ta Xbiex XBX 101

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)