Jackpot City - Account

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Account

Можете да отворите сметка во Jackpot City Casino во само 3 лесни чекори.

  • Изберете го вашето најавување, лозинка и е-пошта.
  • Внесете ги вашите лични податоци, кои треба да го вклучуваат вашето полно име, датум на раѓање и пол.
  • Треба да ги наведете вашите информации за контакт и да ја изберете валутата и јазикот. Во случај да сакате да ја промените вашата валута подоцна, треба да испратите официјално барање до службата за техничка поддршка.

Овластувањето трае само неколку минути, понекогаш и помалку, и ќе имате пристап до вашата лична сметка. Овде можете да ги најдете сите информации што ви се потребни.

Процес на верификација

Во Jackpot City Casino собираат два вида информации. Прво, им требаат вашите лични податоци. Кога ќе отворите сметка, тие сигурно ќе ве прашаат за вашето полно име, адреса на е-пошта, пол, датум на раѓање, адреса, матичен број, само за да наведат некои. Во некои случаи, ќе биде побарано да обезбедите копија од вашата лична карта. За да играте игри за вистински пари, од вас ќе биде побарано да ги споделите со казиното вашите информации за плаќање, како што се бројот на кредитна картичка или детали за банкарска сметка.

Казиното може да побара некои информации што можете да изберете да ги споделите или да не ги споделите. На пример, кога комуницирате со казиното, тие може да прашаат некои детали за тоа какви игри уживате да играте.

Тие, исто така, собираат конкретни информации за тоа каков вид уред користите, како што се IP адреса или податоци за гео-локација.

Казиното ги снима сите телефонски повици од безбедносни причини.

Кога се регистрирате во казиното користејќи ги вашите социјални мрежи, тогаш казиното има пристап до некои од вашите основни информации, како што се целото име и датумот на раѓање. Во исто време, тие ќе имаат пристап до списокот на вашите пријатели и информациите што сте ги објавиле во јавноста.

Дозволено ви е да „Поканете пријател“ преку социјалните мрежи, а ако пријателот ја прифати поканата, казиното ќе има пристап и до неговите лични информации.

Казиното собира информации од трети страни. Овие информации главно се однесуваат на вашата кредитна историја и други финансиски информации. Во исто време, тие ќе собираат информации за да го потврдат вашиот идентитет за да спречат нелегални активности.

Информации за најава

Дозволено е да го изберете вашето корисничко име и лозинка и ви се советува да ги чувате овие информации во тајност. Ако некој друг ги користи вашите информации за најавување, тој ќе има пристап до вашата сметка и тоа ќе се смета за ваша вина. Казиното нема да биде одговорно за какви било безбедносни слабости. При изборот на корисничко име и лозинка не смеете да користите непристојни или навредливи зборови, за да избегнете затворање на вашата сметка.

Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)