Jackpot City Преглед на казино - Countries

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Countries

Џекпот Сити Казиното е достапно во 143 земји и ги ограничи своите услуги и во неколку.

Причината зошто постои долг список на ограничени земји е тоа што казиното ги почитува законите за коцкање уникатни за секоја земја. Тие користат гео-блокирање за да го направат тоа.

Подолу е списокот на земји и држави чии граѓани не можат да се коцкаат во Џекпот Сити онлајн казино:

 • Антигва и Барбуда
 • Нов Јужен Велс
 • Квинсленд
 • Јужна Австралија
 • Тасманија
 • Викторија
 • Западна Австралија
 • Австралиска престолнина територија
 • Северна Територија
 • Австрија
 • Белгија
 • Британска територија на Индискиот Океан
 • Британските Девствени Острови
 • Чешка република
 • Данска
 • Франција
 • Француска Гвајана
 • Француска Полинезија
 • Француски јужни територии
 • Гернзи
 • Хонг Конг
 • Унгарија
 • Иран
 • Израел
 • Италија
 • Џерси
 • Латвија
 • Северна Кореа
 • Португалија
 • Романија
 • Реунион
 • Сингапур
 • Словачка
 • Јужна Африка
 • Шпанија
 • Свазиленд
 • Тајван
 • Турција
 • Американски мали оддалечени острови
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави
 • американска Самоа
 • Гуам
 • Северните Маријански Острови
 • Порторико
 • Американски Девствени Острови
 • Ватикан

Зошто коцкањето е нелегално во некои земји?

Коцкањето е нелегално во некои земји и пред да одлучите да играте, треба да се консултирате со правилата во вашата јурисдикција. Причините зошто коцкањето е дозволено во некои земји, а нелегално во други се засновани на моралот и религијата. Коцкањето во некои земји се смета за грев и затоа е забрането или строго регулирано.

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)