Jackpot City - FAQ

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

FAQ

Можете да најдете одговори на најчесто поставуваните прашања за Џекпот Сити во нашите ЧПП.

Колку долго пред да се појави мојот депозит на мојата сметка?

Сè зависи од начинот на депозит што играчот го користи во Jackpot City Casino. Некои методи бараат време за да се обработи депозитот, додека други ќе ги префрлат парите веднаш.

Дали е вклучена провизија за депозит?

Да, има такси за депозит во Jackpot City Casino. Секој метод има различни провизии, кои можете да ги најдете ако ја посетите страницата за банкарство.

Како да направите депозит во Џекпот Сити Казино?

Правењето депозит во Jackpot City Casino е многу лесно. Играчот треба да ја потврди сопственоста на опцијата за плаќање што имаат намера да ја користат. Ова значи дека играчот треба да испрати документи за идентификација до поддршката за корисници, исто така, од играчот може да се бара да испрати и некои сметки за комунални услуги или изводи од картичка.
Играчот може да направи депозит на банкарската страница во Jackpot City Casino едноставно со избирање на начинот на плаќање што најмногу му одговара.

Дали има турнири во Џекпот Сити Казино?

Од време на време има некои турнири во казиното Џекпот Сити за секоја игра.

Дали повлекувањата се одржуваат во казиното Џекпот Сити?

Не, повлекувањата не се одржуваат во Jackpot City Casino.

Дали казиното затвора сомнителни сметки?

Џекпот Сити Казиното ќе ја затвори секоја сметка што ќе ја најдат дека учествува во некоја сомнителна активност.

Дали се прифатени странски банки во Џекпот Сити Казино?

На играчите им е дозволено да користат странска банка за да направат депозит или повлекување, но треба да размислат за девизните курсеви.

Може ли да играм игри на апликацијата без интернет конекција?

Да, можно е да се играат игри на апликацијата без интернет конекција. Откако уредот е поврзан на интернет, апликацијата се ажурира.

Како да се најавите од мобилен уред?

Многу е едноставно да се најавите и да почнете да ги играте вашите омилени игри. Само кликнете на копчето и внесете го вашето корисничко име и лозинка.

Кои начини на плаќање се прифаќаат?

Џекпот Сити Казиното е малку ограничено кога станува збор за достапните опции за исплата. Тие ви дозволуваат да користите кредитни или дебитни картички или е-паричници за вложување депозити, но не дозволуваат да ги користите истите методи за повлекување. На пример, PaySafeGuard, Neosurf и InstantBanking не се дозволени.

Колку време е потребно за да се процесира повлекувањето?

Сè зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете. Како и да е, Џекпот Сити Казиното има една од најбрзите исплати и може да ги имате вашите пари понекогаш за помалку од 24 часа.

Дали има банкарски ограничувања?

Да, има некои ограничувања за одредени земји. На пример, Skrill прифаќа повеќе од 200 различни земји, но тие сè уште не прифаќаат играчи од САД, Израел, Африка, Кина и Турција.

Дали Jackpot City Casino ги има сите потребни лиценци и прописи?

Казиното Џекпот Сити е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта и дополнително, лиценциран е од Комисијата за игри на среќа Канаваке. Казиното исто така е предмет на ревизија од независни тела како што е eCOGRA кои ве уверуваат дека игрите се фер и веродостојни. Казиното исто така користи највисок безбедносен софтвер кој ги штити сите ваши лични информации од трети страни.

Како да го активирате бонусот?

Секој бонус има различни барања кои треба да се исполнат. Бонусот за добредојде е ист за секој нов играч, но секој друг бонус не е. Казиното ќе ја испита сметката на играчот и ќе види колку пари потрошиле играјќи, колку победи и колку загуби се само некои од работите кои се важни.

Кои се некои од придобивките на Jackpot City Casino?

Овој одговор не може да биде едноставен бидејќи има многу придобивки ако се регистрирате за Џекпот сити казино. Еве список на некои од причините:
· Најдобри казино игри – Џекпот Сити Казиното има некои од најдобрите игри во своето портфолио. Можете да најдете игри од еден од најдобрите провајдери на софтвер, Microgaming, и различни теми благодарение на нивната посветеност на високиот квалитет.
· Возбудливи онлајн слотови – Во Jackpot City Casino можете да најдете избор од преку 300 онлајн слот игри. Сите знаеме дека Microgaming не само што е пионер кога станува збор за онлајн игрите, туку и продолжува да произведува игри со најдобар квалитет.
· Бесплатен софтвер за казино – Можете или да го преземете софтверот на казиното или можете веднаш да играте. Ова е стандарден FLASH казино софтвер кој ви овозможува да ги играте игрите на повеќето уреди. И, исто така, можете да ги играте нивните игри бесплатно пред да одлучите да играте за вистински пари.
· Игри достапни на различни јазици – Во Jackpot City Casino можете лесно да го промените јазикот и да го најдете оној што го разбирате. Во моментов има достапни 24 јазици.
· Дилер во живо – Една од највозбудливите работи што ги нуди Jackpot City Casino е играњето на вашите омилени игри со дилер во живо. Одличните аудио и визуелни способности ќе го направат целото искуство уште попријатно.

Како да ја избришете вашата сметка на Jackpot City Casino?

Ако сакате да ја избришете вашата постоечка сметка, едноставно одете на страницата со вашата сметка и пронајдете ја опцијата наведена таму за да ја откажете претплатата. Можете исто така да контактирате со казиното и да им дозволите да го направат тоа за вас.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е навистина едноставно. Едноставно следете ги опциите за повлекување и изберете го оној што е соодветен за вас.

Како да се игра во Џекпот Сити Казино?

За да имате право да играте во Jackpot City Casino, треба да отворите сметка. Откако ќе се постави вашата сметка, можете да го посетите делот за игри и да ја изберете играта што сакате да ја играте.

Можете ли да ми кажете како да победам кога играм игри во казино?

Секоја игра доаѓа со различен сет на правила. Доколку ги исполнувате условите од специјалните промоции, секоја добивка се прикажува на салдото на вашата сметка, а подоцна можете да ги искеширате тие добивки.

Дали треба да преземам софтвер Џекпот Сити?

За да играте која било игра во Jackpot City Casino, можете или да го преземете софтверот или да ја играте инстант верзијата и да се обложувате од прелистувачот.

Може ли да играм на моите уреди со iOS и Android?

Jackpot City Casino нуди апликации и за iOS и за Android уреди. Исто така е можно да играте игри на вашиот мобилен прелистувач.

Дали се примаат играчи од Канада?

Да секако. И не само тоа, играчите од Канада можат да играат со своја валута.

Како можам да контактирам со казиното?

Постојат неколку начини на кои играчот може да дојде до поддршка за корисници која е достапна 24/7. Тие можат да го направат тоа преку разговор во живо, е-пошта и бесплатен телефонски број: 1-800-768-1946.

Дали бонус пакетот за добредојде вреди напорот?

Да, илјада пати да. Џекпот Сити Казиното има многу дарежлив бонус за добредојде кој може да достигне 1600 долари. Вашите први депозити ќе се совпаднат до $400. Исто така, постои опција да не го прифатите бонусот за добредојде доколку сакате, бидејќи овие бонуси доаѓаат со барања за обложување. Само погрижете се да контактирате со поддршката за корисници за да можат да ги отстранат парите од бонусот. Во спротивно, има 50x барања за обложување што треба да ги исполните.

Кои начини на плаќање се достапни?

Сите главни кредитни картички се прифаќаат, како што се Visa, Mastercard, Maestro и Visa Electron, а можете да користите и банкарски трансфер преку Instadebit. Можете исто така да користите Ukash и Entropay.

Може ли да му се верува на Џекпот Сити Казино?

Џекпот Сити е доверливо казино. Ги има сите потребни лиценци и се тестира на редовна основа. Сите ваши информации и искуство со игри се обезбедени со 128 битен SSL протокол.

Кои се некои од најпопуларните игри во Jackpot City Casino?

Некои од најпознатите игри достапни во ова казино се прогресивни џекпот, како што се подразбира во името на казиното. Ова казино се напојува со софтверот Microgaming, а некои од најпознатите наслови ги вклучуваат Mega Moolah, The Dark Knight и Major Millions.

Дали Jackpot City Casino поддржува мобилни игри?

Да, можете да најдете врвни игри со одлична графика за играње на вашите уреди со iOS и Android.

Дали се прифаќаат новозеландски долари?

Новозеландските долари се една од прифатените валути и можете да изберете една од многуте банкарски опции за финансирање на вашата сметка.

Колку брзо исплатуваат?

Исплатите се многу брзи во Jackpot City Casino. Некои исплати може да бидат во вашиот џеб за помалку од 48 часа, во зависност од вашата опција за повлекување.

Можете ли да играте бесплатно?

Да, откако ќе се регистрирате за сметка, можете да ги играте сите игри бесплатно. Не треба да го правите депозитот и да уживате во игрите во сиот нивен сјај, освен прогресивните џекпот.

Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)