Jackpot City Преглед на казино - Games

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Games

Џекпот Сити нуди одлично искуство со игри без разлика дали ги играте вашите омилени игри на Desktop, Apple, Android или Blackberry.

Можете да најдете широк спектар на онлајн игри и на мобилната платформа. Врвен приоритет во Jackpot City Casino е да се осигурате дека ќе поминете одлично додека уживате во нивниот широк избор на игри.

Ако уживате во Џекпот Сити, не двоумете се да го пробате Mummys Gold. Прочитајте го нашиот целосен преглед на Mummys Gold овде.

Бакара

Baccarat е многу популарна игра која потекнува од 1400-тите, а сè уште се игра и во копнените и во онлајн казина. Baccarat значи нула на италијански, и ако се справиме со правилата, знаеме колку е важна нула за оваа игра, тогаш лесно можеме да претпоставиме дека играта потекнува од Италија.

Бидејќи оваа игра ужива огромна популарност меѓу коцкарите, во моментот кога се појавија онлајн казината, се роди онлајн верзија на играта. Луѓето избираат да ја играат оваа игра само затоа што е многу слична на слотови, што значи дека не треба да вложувате толку многу напор во неа.

И во исто време, не бара никакви стратегии, како што тоа го прави Блек Џек, за да се победи. Почетниците особено ја сакаат оваа игра благодарение на нејзината едноставност.

Нема многу правила што треба да ги следите за да победите кога играте Бакара. Има само 3 опции за обложување што треба да ги запомните, можете да ставите облог на Банкар или Играч, или нерешено.

Нерешеното е многу ризичен облог, но во исто време е оној кој навистина се исплаќа, обично го наградува победникот со 8:1.

Ако се обложите на банкарот или играчот, тоа ќе резултира со изедначени облози во случај да победите, вашите пари ќе се удвојат. Овој факт го прави вратоврското обложување многу популарно и покрај неговата ризична природа.

Ќе добиете 2 карти од чевел што е направен од 6 или 8 палуби со карти. Идејата на играта е збирот од двете карти да биде поблиску до 9.

Вредноста на картите оди вака, кецовите се бројат како 1, картите од 2 до 9 имаат своја вредност и сите десет карти се бројат нула.

Во случај вкупниот број од двете карти да надмине 10, тогаш првата цифра од вкупниот број се исфрла. На пример, ако имате 15, тоа ќе стане 5. Ако вкупниот број на картички надминува 5, тогаш од вас се бара да стоите и не можете да побарате друга картичка.

Ако вкупниот број на две карти е 5 или помал од 5, тогаш се извлекува дополнителна трета карта.

Победата на Baccarat дефинитивно зависи од среќата, но некои луѓе се колнат дека користат стратегии за победа. Постојат некои стратегии кои се создадени за оваа игра особено како што се стратегијата Фибоначи Бакара, Стратегијата Мартингал Бакара и Стратегијата Лабоучер Бакара.

Од играчот зависи дали сака да примени стратегија или само да ужива во играта на едноставен начин.

слотови

Има нешто посебно во играњето слотови. Претпоставуваме дека моменталната акција и едноставната игра, најсовремената графика и звуците кои можат да ве забавуваат со часови се само некои од причините.

Има многу одлични казино игри за уживање, а забавата сега е донесена во вашиот дом или канцеларија благодарение на Jackpot City Online Casino. И најдобриот дел е што не ви треба претходно искуство за да играте онлајн слотови.

Има над 300 видео слот игри од еден од најдобрите провајдери во казино индустријата, Microgaming. Така, за секоја игра што можете да ја замислите, можете да ја најдете во Jackpot City Casino, почнувајќи од класични игри со ролни до прогресивни џекпот. Но, тоа не е сè, веројатно најдобриот дел од овие игри е фактот што тие нудат огромни победи кои го менуваат животот.

Microgaming е пионер во онлајн индустријата, но тоа не значи дека нивните игри се застарени. Тие одат рака под рака со новата технологија и иновации и го носат најдобриот производ на своите клиенти. Фактот дека нивните први класични слотови сè уште се многу популарни зборува многу.

И двајцата можете да го преземете бесплатниот софтвер за казино или да ги играте игрите во верзијата за инстант играње. Која верзија и да ја изберете, ќе видите дека играта е мазна и лесна. Значи, сè се сведува на она што најдобро функционира за вас во дадено време.

Сеопфатен водич за онлајн слотови

Дали некогаш сте помислиле како класичните автомати со 3 ролни се претворија во висококвалитетни 3D онлајн игри кои толку многу сакаме да ги играме? Дали ја знаете разликата помеѓу слот машина со повеќе линии за плаќање и 243 начини за победа?

Па, сите тие информации можете да ги најдете овде. Имаме тим од писатели и истражувачи кои ги тестираат и анализираат сите видови игри само за да ги имате вистинските информации при рака.

Видео слотови

Првиот видео слот беше претставен во Лас Вегас во 1975 година и беше наречен „Fortune Coin“. Менувачот на играта во индустријата беше Bally Game Maker. Тие ја имаа оваа идеја да вклучат повеќе игри во една машина, и како што се испостави нивната идеја беше одлична. Ова го зголеми интересот за видео слотови само затоа што електронската машина има многу да понуди, за разлика од класичната слот игра. На пример, конвенционалниот автомат има до 3 линии, додека видео слотовите може да имаат многу линии за плаќање во формата што ја посакува развивачот.

Видео слотовите нудат разновидност, нешто што секој играч го цени во денешно време. Тие можат да прикажат посебна тема или бренд придружени со звучни ефекти, а најдобриот дел е што вклучуваат бонуси.

Интернет револуцијата не само што го промени светот, туку го промени и начинот на кој се коцкаме. Во денешно време, коцкањето е лесно достапно без разлика каде се наоѓате, доколку имате добра интернет конекција. Првиот софтвер за коцкање беше лансиран во 1994 година од Microgaming. Првите игри кои беа достапни за играње онлајн беа игра на зарове, рулет, видео покер и блек џек. Дури во 1998 година беше лансиран првиот прогресивен џекпот наречен „Cash Splash“.

Од тој ден сè оди нагоре, а денес имаме различни варијанти на игри од кои можеме да избираме и тие го даваат најдоброто искуство. Еве некои од игрите што можете да ги играте онлајн благодарение на Интернет револуцијата:

Онлајн класични слотови

Ова се првите игри кои се засноваат на винтиџ автоматите измислени од Чарлс Феј. Тие се карактеризираат со класични 3 ролни и оригинални симболи.

Онлајн Игри со овошје

Овие игри се слични на слот-машините пронајдени во баровите и пабовите во 80-тите и 90-тите години. Единствената разлика е во тоа што тие нудат бонус за „поттикнување“ каде што играчот може да држи 2 плодови надевајќи се дека ќе го спушти третиот симбол во следниот спин.

Онлајн тематски и брендирани слот игри – Што и да ви текне, веројатно постои слот направен за тоа. Без разлика дали уживате во спортови или животни или храна, веројатно можете да најдете игра која е дизајнирана само да го задоволи вашиот вкус.

3D слотови

Овие игри имаат многу модерно чувство и имаат 3D графика за да го поддржат тоа.

i-слотови

Овие типови игри обично вклучуваат приказни во кои можете да напредувате низ играње со отклучување на различни нивоа. Ваквите игри се многу привлечни и се чувствувате како да имате одредена контрола врз играта.

Мобилни слотови

Речиси секоја игра што можете да ја играте во казино сега е достапна на вашиот рачен уред. Можете да го репродуцирате на вашиот паметен телефон или таблет, можете да пристапите до него кога сакате, потребна ви е само интернет конекција.

Прогресивен џекпот слотови

Идејата за освојување огромна џекпот награда е неверојатна. Секој пат кога некој ќе се обложи на прогресивна слот игра, парите финансираат глобален џекпот што еден среќен играч на крајот ќе го постигне. Постојат 4 типа на прогресивни слотови за џекпот што можете да ги играте:

 1. Самостоен прогресивен слот за џекпот
 2. Внатрешниот прогресивен слот за џекпот
 3. Мрежен прогресивен слот за џекпот
 4. Слот за повеќекратен прогресивен џекпот

Она што привлекува толку многу играчи е фактот што благодарение на Џекпот Мерачот можете да видите како се зголемува наградата пред ваши очи. Постојат и други награди што можете да ги добиете со играње прогресивни слотови, но големата награда е нешто што навистина ги привлекува повеќето играчи. Еве некои од најмасовните победи:

 • Mega Moolah – 23 849 000 CAD освоил 26-годишен војник од ОК во 2015 година
 • Mega Fortune – 23 456 000 CAD освоени од фински играч со облог од 25c во 2013 година
 • Mega Fortune – 15 682 000 CAD освоени од норвешки играч во 2011 година
 • Mega Fortune – 12 051 000 CAD освоил играч од Шведска во 2015 година
 • Mega Moolah – 13 052 000 CAD освоени од анонимен играч во 2017 година

Онлајн слот турнири

Играњето турнири е уште еден одличен начин за играње онлајн слот игри. Повеќето турнири ќе бараат од вас да купите за да учествувате на турнирот. Купувањето може да биде ниско и високо, а тоа во исто време ќе ја одреди и наградата.

Откако ќе влезете, секој играч ќе добие ист износ на кредити, кои можете да ги користите додека не заврши играта. Кога натпреварот ќе заврши, играчот со највисок резултат се прогласува за победник. Има мала награда за секој играч, но победникот е оној што ќе ја земе најдарежливата плата.

Како да победите во слот игри?

Различни игри нудат различни начини на победа. На пример, традиционалните игри имаат помеѓу една и три линии за плаќање и за да победите треба да поставите одредени симболи преку линијата за плаќање.

Но, дали знаевте дека можете да го зголемите бројот на линии за плаќање на видео слот игри со 5 ролни? Запомнете дека зголемувањето на бројот на линии за плаќање ќе резултира со поголеми можности за победа.

Обично, играчите се обложуваат на сите линии, бидејќи се надевате дека ќе ги спуштите вистинските симболи на барем една линија кога играте. Ова ја прави играта многу скапа за обложување, но тука можете да најдете корисни слотови „Начини до победа“.

Поверојатно е дека играчот ќе постигне гол на повеќето негови вртења на овој начин. Но, немојте да ги зголемувате вашите надежи, бидејќи износот на победи е прилично помал од оној во традиционалните игри.

Генератор на случаен број (RNG)

Онлајн видео слотови се игри на среќа. Не постои вештина што можете да ја имплементирате за да ги имате вистинските симболи на вистинската линија за плаќање. Не можете да го предвидите исходот на играта поради нешто што го нарекуваме Генератор на случаен број.

Благодарение на овој мал микропроцесорски видео слот машините се секогаш фер и безбедни за играчот. RNG се грижи дека видео слот машината секогаш ќе генерира сосема случајна и различна комбинација на симболи и тие немаат никаква врска со претходниот вртење. Слот машините немаат меморија, па затоа не знаат колку долго ја играте играта на пример.

Бонус во слот игри

Она што ги прави онлајн слот игрите толку привлечни е фактот што тие нудат различни видови бонуси. Сето тоа зависи од играта што ќе ја изберете да ја играте, но ова се најчестите:

Бесплатни вртења – Ова е еден од најчестите бонуси што ги бараат играчите во игра. Тоа е шанса во некои случаи драстично да ја подобрите вашата рамнотежа.

Диви симболи – Овој бонус е многу сличен на симбол на џокер. Може да се користи за замена на кој било друг симбол во слотот и завршување на победничката линија. Тие, исто така, можат да бидат наредени, проширени или множи, само за да именуваат некои.

Растера – Скатер симболите нудат лесна победа бидејќи не мора да бидат на вистинска линија за плаќање. Тие се користат и за активирање на некои бонус функции.

Врвни совети и трикови за играње игри со вистински пари во Jackpot City Casino

Ако се чувствувате подготвени да започнете да играте во онлајн казино за вистински пари исто како што е казиното Џекпот Сити, еве неколку совети кои можеби ќе ви бидат корисни.

Многу е важно да започнете со десната нога и да избегнете некои од замките на кои повеќето коцкари станале плен.

Секогаш поставувајте дневен лимит и играјте во рамките на вашите можности. Износот на вашиот облог треба да биде само мал дел од вашата банка. Ако ја достигнете границата, можете да се свртите кон бесплатните игри и сепак да се забавувате без да ги загрозите вашите пари. Никогаш не е добра идеја да се бркаат загуби.

Секогаш избирајте добро реномирана казино како што е Џекпот Сити. Нема полошо чувство да освоите пари во казино само за да откриете дека сте измамени. Така, најдоброто нешто што треба да направите е да пронајдете доверливо и доверливо казино.

Секогаш внимавајте на игрите со прогресивни џекпот. Ова може да се направи и на автомати и игри на маса. Кога ќе ги вложите вашето време и пари, зошто да не освоите големи со тоа. Прогресивните џекпот се единствените казино игри кои можат да му понудат суми што ќе го променат животот на среќниот добитник.

Секогаш победувајте ги шансите. Многу е важно да ги пронајдете игрите кои работат во ваша корист. Најдете ги игрите со најдобри шанси за победа и држете се до нив ако сакате да завршите победник.

Секогаш искористувајте ги предностите на промоциите. Направете навика да ги барате најголемите достапни бонуси и барајте промоции кои ќе ви понудат бесплатно играње на игрите што навистина ви се допаѓаат.

Секогаш внимавајте на програмите со високи ролери. Ако можете да си дозволите да потрошите многу пари во онлајн казино, тогаш треба да најдете виртуелно место, исто како Jackpot City Casino, кое на своите играчи им нуди добра програма за лојалност. VIP Club Jackpot City е одлична група за да бидете дел и да ги искористите многуте различни поволности што се нудат.

Како да ја максимизирате вашата стратегија за игра со слотови

Онлајн слотови се убедливо најпопуларните игри во секое казино. Иако тие се игри на среќа, има многу работи што можете да ги направите за да ја максимизирате вашата стратегија, а со тоа да освоите повеќе пари.

Не можете да влезете во копнено казино и да пробате некои игри, но тоа можете да го направите онлајн, па искористете го тоа. Можете да пробате нови игри и да ја пронајдете онаа што најмногу ви одговара. На овој начин можете да знаете што да очекувате откако ќе почнете да играте за вистински пари.

Ако сте на среќна серија, одлично е да седите и да гледате како расте вашата субсидиција со секое вртење. Но, ова е време кога ви треба проверка на реалноста и штом ќе изградите пристојна сума, треба да размислите за наплата.

Повторно, поставувањето цел може да биде голема помош овде. Да речеме, вашата победничка цел е 500 долари, штом ќе ја достигнете таа сума, треба да ги искеширате парите. Знаете, понекогаш низата е низа, и не значи дека ќе се повтори повторно. Слотовите се одлична форма на забава и ако ги следите сите овие совети, можете да научите да играте попаметно и да имате поголеми исплати.

Кога станува збор за мобилните игри, има некои грешки кои почетниците обично ги прават.

Еве листа на 5 вообичаени грешки и како да ги избегнете:

Непоставување буџет – Многу нови играчи едноставно влегуваат во целиот процес на играње игри мислејќи дека тие ќе бидат среќниците што ќе ги добијат сумите што ќе го променат животот.

Но, работата е што тие суми не се секогаш лесно да се добијат и уште пред да сфатат дека ги потрошиле сите заштеди. Затоа, подобро бидете подготвени и не ја правете истата грешка. Поставете банкарска сметка за секоја сесија за игри и држете се до неа. Можеби на почетокот ќе ви биде тешко, но со текот на времето ќе се навикнете.

Избегнувајте да ги читате ситните букви на бонусните понуди – Не вреди да се земе секоја бонус понуда. Всушност, има многу што треба да ги избегнувате бидејќи не вредат вашето време или труд.

Едноставно е, тие доаѓаат со премногу прикачени жици, како датуми на истекување или огромни барања за обложување. Бонусите се користат како маркетинг алатка за привлекување нови играчи и за одржување на постојните среќни. Затоа, пред да прифатите понуда за бонус, проверете дали ги прочитате Условите и правилата.

Не знаејќи ги правилата на играта – Друга многу честа грешка што ја прават новите играчи е да играат игри за кои ништо не знаат. Од една страна, имаме едноставни игри за кои воопшто не се потребни никакви вештини, како што се онлајн слотови, но има и други што треба да запаметите одредени правила пред да започнете да играте, како рулет или покер.

Можете да ги играте овие игри бесплатно, прво да научите неколку стратегии и да видите како играта функционира за вас. Ако одлучите да ја играте играта без да ги знаете правилата, тоа може да испадне дека е многу скапо искуство.

Играње во првото казино што ќе го најдат - Има многу сомнителни казина таму, така што пред да го направите вашиот депозит, прво треба да направите опширно истражување. Сајтот треба да има валидна лиценца и е регулиран за правичност и сигурно банкарство и исплати.

Секогаш бркајќи загуби - се чини дека ова е вообичаена грешка што ја прави секој почетник. Знаете, постои нешто што се нарекува почетничка среќа. Велат дека секој играч победува првиот пат кога ќе одлучи да се коцка. Но, штом ќе ја снема среќната серија, тие почнуваат да ги бркаат своите загуби и тука започнуваат сите нивни неволји.

Во Jackpot City Casino можете да најдете неверојатен избор на огромни џекпот игри како што се Mega Moolah, Treasure Nile и Major Millions, само за да наведете некои. Има многу играчи кои претпочитаат класични слотови или слотови со 3 ролни затоа што нудат плаќања почесто и во исто време, има голема игра за играње.

Значи, каква и да е вашата игра на избор, можете да ја најдете во Jackpot City Casino.

Можете да играте игри бесплатно или за вистински пари, што и да преферирате. Некои сметаат дека играњето бесплатно е одличен начин за релаксација. Ова исто така ви дава шанса да вежбате без да се грижите за вашата банка. Други сакаат да играат за вистински пари и сакаат адреналинот што можат да го обезбедат игрите.

Бројните бонуси и бесплатните вртења што ги нуди Jackpot City Casino ќе ве турнат и во вистинската насока. Овие промоции се навистина дарежливи, така што секогаш треба да бидете во потрага по нови понуди. Тие никогаш не пропуштаат да импресионираат, затоа имаат многу задоволни клиенти. Постојат дневни бонуси кои се приспособени да одговараат и на нивните играчи.

Некои од нивните игри доаѓаат со подобрени функции како што се Tomb Raider и Mermaids Millions. Покрај редовниот круг на бесплатни вртења, тие нудат мини бонус игри кои можат да го подобрат вашиот биланс за кратко време.

Овде треба да ги спомнеме Авалон, Громот, Скривањето на Титаните и многу други кои имаат своја детална приказна која ќе ве запознае со играта и ќе ве забавува на патот.

Сега можете лесно да се здружите со вашите омилени херои и негативци и да уживате во адреналинскиот наплив на акција. Игрите се подобрени со бонуси, филмски клипови и многу повеќе функции кои ќе ве остават без зборови.

Каков и да е вашиот вкус за игри, бидете сигурни дека можете да најдете нешто во плејадата игри во Jackpot City Casino. Можете да и помогнете на убавицата во ограбување гробови и пребарување на антички реликвии во Tomb Raider- Secret of the Sword или да му помогнете на Арни да го спаси светот во Терминатор 2.

Друг хит што можете да го најдете е Game of Thrones, онлајн слот кој се базира на популарната серија на HBO.

Можете исто така да учествувате на турнири. Сите распореди може да се најдат во фоајето. Идејата зад овие турнири е да се вртат што е можно повеќе победнички комбинации во дадена временска рамка. Секој играч игра со ист број монети и на крајот победникот ја зема големата награда.

Со цел да ги зголемите вашите шанси за победа, можете да барате бонуси кога играте онлајн слотови за вистински пари. Од моментот кога ќе се регистрирате во казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе почнете да добивате понуди на дневна, неделна и месечна основа. Веднаш ќе станете член на клубот за лојалност на играчи Џекпот Сити.

покер

Microgaming нуди некои од најдобрите онлајн видео покер игри со спектакуларни исплати. Покерот е многу популарна игра што се игра во копнените казина и е наменета само за искусни играчи. За почетниците оваа игра е многу предизвикувачка бидејќи има многу правила, за почеток, но ако сте упорен играч, можете лесно да ја совладате играта.

Сепак, тоа не е случај со онлајн видео покер. Играта е поедноставена до тој степен што дури и почетниците можат да ја играат. Не мора да меморирате збунувачки налози за обложување дневно. Видео покер е поедноставен облик на покер со 3 карти или 5 карти. Имате договор и извлекување, и можете да држите или да ги отфрлите картите помеѓу нив.

Microgaming нуди широк избор на онлајн видео покер игри од кои можете да изберете. Некои од тие варијации се едноставни, а други вклучуваат едно или повеќе извлекувања, а повеќе раце, а некои дури нудат функции како што се Wild-карти. Ова се следните варијации на онлајн видео покер што можете да ги најдете во Jackpot City Casino:

 • Покер со кецови и лица
 • Deuces Wild покер
 • Двоен двоен бонус покер

Основи на онлајн видео покер

Можете да го прилагодите нивото на облог по ваш вкус, во зависност од тоа дали сте висок или низок валјак. Копчето за обложување е местото каде што ги ставате вашите облози и копчето за договор ќе ги добие вашите картички. Речиси секоја варијација на видео покер ви нуди можност да ги отфрлите картите и да извлечете нови.

Сè што треба да направите е да кликнете на картичките што сакате да ги држите и кликнете на копчето Draw за да нацртате нови картички.

Jackpot City Casino нуди корисни совети и трикови во врска со видео покер игрите. Некои од советите се многу едноставни и можете веднаш да ги испробате, а други ќе бараат малку труд.

Запознајте се со различните видови на видео покер. Секоја игра нуди нешто уникатно, затоа обидете се колку што можете повеќе и пронајдете го оној што најмногу ви одговара.

Ако се чувствувате порелаксирано, тогаш треба да изберете едноставно извлекување со 3 карти онлајн видео покер. Ако сте подготвени за предизвик, тогаш изберете ги оние кои се покомплицирани каде што можете да ги тестирате вашите вештини.

Научете различни стратегии и пробајте ги. Отпрвин, можете да испробате некои основни стратегии, а како што напредуваат вашите вештини, можете да испробате посложени.

Блек Џек

Блек Џек е уште една игра што може да се најде во Џекпот Сити Казино. Ова е игра со карти која бара елемент на вештини и стратешко размислување. Играчите кои сакаат големи шанси и сакаат добар предизвик претпочитаат Блек Џек од која било друга игра.

Онлајн Блек Џек може да се најде во многу варијации. И играчите ја претпочитаат оваа игра бидејќи таа е единствената каде што всушност можат да влијаат на исходот од играта.

Ова не е нешто што се случува преку ноќ. Играта е многу лесна за учење, но ќе биде потребно извесно време да се совлада. Така, најдоброто нешто што можете да направите е да се обидете да ја играте играта бесплатно на почетокот пред да преминете на играње за вистински пари.

Овие бесплатни игри им даваат на играчите одлична можност да ги вежбаат своите вештини и да научат нови стратешки потези. Во исто време, можете да ги истражите сите различни варијации и да видите која е најдобра за вас.

Добивањето раце во Блек Џек може да биде навистина профитабилно, особено ако успеете да го победите дилерот до 21. Има голема предност кога играте Блек Џек онлајн, имате време да размислите за вашиот следен потег, за разлика од кога играте во казино.

Има околу 40 варијации на Блек Џек во Џекпот Сити Казино, така што единствената тешкотија со која ќе се соочат играчите е да ја најдат играта што ја сакаат. Па, ова може да биде лесно, можете да ги играте сите.

За да започнете да играте Блек Џек, треба да се регистрирате за бесплатна сметка за онлајн казино. Ако веќе имате, можете директно да одите на игри. Ако сте почетник, пријавувањето е лесно. Треба да кликнете на копчето за регистрација на главната веб-страница, тоа е бесплатно и ќе потрае само неколку минути, а вие сте подготвени да одите.

Можете да почнете да играте бесплатно, ако сè уште не сте сигурни како функционира играта или можете веднаш да започнете да играте за вистински пари. Играњето бесплатно е одлично, особено ако сè уште не сте ги совладале основите на играта. Откако ќе се чувствувате сигурни, можете да ја финансирате вашата сметка. Правењето депозит е лесно, а Jackpot City Casino нуди доверливи и сигурни банкарски опции.

Онлајн Блек Џек се игра на ист начин како што се игра во копнените казина. Единствената разлика кога играте онлајн е тоа што играте сами. Целта на играта е да се приближи до 21, без да се уништи и да ја победи раката на дилерот.

Играта започнува со ставање облог и дилерот дели 2 карти за играчот, свртени надолу и 2 карти за себе со една карта свртена нагоре. По добивањето на картичките, играчот има можност да погоди, да застане, да се подели или двојно надолу. Откако ќе измислите кој е вашиот следен потег, тогаш дилерот е во движење и победникот се одредува.

Рулет

Рулетот е една од најстилските и најсофистицираните казино игри кои нудат големи можности за добивка. Играта првично ја играше европското благородништво, што повеќе не е случај. Секој може да игра рулет или во копнени казина или онлајн казина. Играта е широко распространета и не е ексклузивна како порано, но сепак Рулетот не го изгубил својот шарм и гламур.

Рулетот е игра со малку побавно темпо бидејќи играчите треба да го гледаат тркалото на среќата и да чекаат топката да слета. Тоа не е случај со онлајн верзијата на играта. Играњето рулет онлајн е навистина брзо. Тоа е голема предност кога станува збор за играње онлајн игри. На овој начин, играчите можат да си ја пробаат среќата на повеќе игри и да уживаат во повеќе можности за победа.

Во Jackpot City Casino можете да ги најдете речиси сите варијации на онлајн рулет. Пробајте ја вашата среќа во американскиот, францускиот и европскиот рулет и видете кој најдобро ви одговара. Играта е многу едноставна за играње. Треба да се обложите на броевите и боите на тркалото и да се надевате дека сте го направиле вистинскиот избор.

Постојат неколку облози што можете да ги поставите во онлајн рулет. Џебовите се црвено-црни, а американската верзија има еден зелен џеб 00, а европската има зелен џеб 0. Секој пат кога ќе направите конкретен облог, вашите шанси за победа се малку помали, но исплатите се подобри.

Постојат 3 главни варијации на играта како што споменавме претходно француски, европски и американски. Францускиот и европскиот рулет имаат тркало со 37 џебови, додека американскиот рулет нуди тркало со 38 џебови.

Рулетот се смета за игра на среќа. На пример, избирате број, и ако топката слета на тој број, добивате. Но, има толку многу стратегии кои се вртат околу оваа игра и ќе ви треба малку време за да ги совладате. Еден од нив е методот Мартингејл кој се користи за да го зголемите вашиот победнички потенцијал и редовно да постигнувате големи резултати.

Исто како и секоја друга игра во Jackpot City Casino, можете да играте рулет бесплатно. Ова е одличен метод кој ви овозможува да ја пробате играта и да видите како таа работи за вас. И во исто време, можете да експериментирате со различни стратегии и малку да ја подобрите вашата игра пред да одлучите да играте за вистински пари.

Откако ќе се чувствувате посигурни, можете да започнете да играте за вистински пари. И ако сте подготвени за повозбудлива акција, можете да играте рулет со дилер во живо. На овој начин имате свој личен крупие кој ќе ви го врти тркалото и ќе се чувствувате како да седите во вистинско копнено казино.

Рулетот нуди некои големи награди и тоа не е изненадување бидејќи оваа игра е популарна толку долго. И играњето онлајн никогаш не било полесно. Можете да уживате во играта кога сакате, без разлика на местото и времето.

Како да се игра рулет онлајн?

Ако претходно сте играле рулет, ќе забележите дека играњето онлајн е многу слично на играњето во копнено казино. Првото нешто што треба да направите е да се најавите на вашата сметка и да пронајдете игра што сакате да ја играте.

Можете да играте директно на вашиот веб-прелистувач или ако користите мобилен, можете да скролувате низ мобилната апликација и да ја отворите играта што сакате да ја играте. Откако ќе ја отворите играта, ќе видите маса за рулет со големо рулет. За да започнете да играте, треба да ги поставите вашите облози. Треба да кликнете на износот на чипот и да го ставите на релевантен облог на масата.

Ако сте почетник, најлесниот облог е црвен или црн облог, а исплатата е 1:1. Можете исто така да изберете одреден број, и ова се смета за поризичен облог, но процентот на исплата е поголем. Други облози вклучуваат коефициенти и парови, 1-ви дванаесет, 2-ри дванаесет и 3-ти дванаесет облози. Откако ќе одлучите кој е вашиот облог, можете да кликнете на копчето за центрифугирање и да се надевате дека сте го предвиделе исходот.

Игри со вистински пари

Многу е тешко да се најде казино на кое можете да му верувате, затоа ние ја работиме работата за вас. Во Jackpot City Casino можете да научите нови стратегии кои ќе ви помогнат да ја максимизирате вашата добивка. Можете исто така да споредувате различни казина и особено да ја истакнете разновидноста на играта, структурите за исплата и тимовите за поддршка.

Зошто коцкарите треба да ги искористат предностите на бонусите и промоциите?

Кога барате ново казино, еден од најважните критериуми е опсегот на бонуси што ги нуди. Не е изненадување што колку е поголем бонусот, толку е поголема шансата да се добие нешто.

Ако најдете казино што ќе одговара 100% на вашиот прв депозит, држете се до него. Ова ви овозможува да го удвоите вашиот субсидирам за да имате добра почетна точка, за почеток. Има некои казина кои нудат дури и повеќе од 100% бонус за совпаѓање, што е уште подобро.

Сè на сè, казината ги нудат истите промоции, бонуси за добредојде и имаат огромен избор на игри, само за да наведам некои. Но, веројатно мислите дека мора да има нешто што го издвојува казиното и го прави да стои во толпата. Ако казиното го издржа тестот на времето, тоа значи дека тие прават нешто како што треба.

Она што го дознавме, откако се справивме со проблемот подетално е дека не секое казино нуди добра поддршка за корисници. Да бидеме искрени, кога играте за вистински пари, веројатно ќе наидете на проблем или два. Ова е нешто што не може да се избегне, но она што му треба на играчот овде е уверување дека има некој способен да се справи со нивниот проблем.

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)