Jackpot City Преглед на казино - Live Casino

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Live Casino

Најдете некои од најпознатите иконски игри на маса во Jackpot City Casino и играјте против вистински дилер. Сите карактеристики што ви се потребни за непречена игра се на само еден клик од вас. Ако сакате, можете да ја промените големината и сликата на дилерската плочка и да го видите дејството на цел екран. Изберете го копчето историја и ќе ги видите сите датуми на вашите претходни сесии, победи и порази, вредноста на вашиот облог, именувај го.

Блек Џек во живо

Блек Џек е лесна игра која е толку забавна за играње, а ако ја користите вистинската стратегија, можете дури и да ја намалите предноста на куќата, и има подобар начин да ја играте играта отколку со дилер во казино во живо.
Некои играчи можеби ја претпочитаат електронската верзија на играта, и тоа е прифатливо. Но, дилерот во живо Блек Џек користи вистински дилери за да ја води играта на вистинска маса со вистински карти и ви го дава најавтентичното искуство што можете да го замислите. Можете да ја користите функцијата за разговор за да разговарате со дилерот и другите играчи на масата. Дилерите се специјално обучени да работат со онлајн публика.

Има пренос во живо од камерата на дилер во казино студио што прикажува целосен приказ на дилерот, масата и картичките, и друга камера што прикажува слика одблиску на раката што се дели. Сè што треба да направите е да се најавите и да пронајдете достапно место и да започнете да играте.

Како започнува играта?

Секоја игра Блек Џек започнува со играчите кои ги ставаат своите облози. За да го направите ова, треба да кликнете на виртуелните чипови на дното на екранот и да ги поставите во одредената област пред вашето седиште. Секој играч наизменично го става својот облог. Откако ќе се стават сите облози, дилерот на секој играч му дели по две карти и подава две карти за себе.

Идејата на играта е да се победи раката на дилерот со создавање на највисоката рака блиску до 21, но не поголема од 21. Откако ќе се направи првиот договор, секој играч има шанса да одлучи за својот следен потег. Тие имаат можност да удрат, да се залепат, да се разделат или двојно надолу.

Во повеќето игри со Блек Џек во Џекпот Сити Казино, играчите имаат можност да ставаат странични облози на парови. Откако ќе заврши секој играч, дилерот ја превртува својата картичка свртена надолу, и ако сте победник, вашата исплата ќе биде исплатена директно на вашата сметка.

Една од најдобрите работи што Џекпот Сити Казиното им ги нуди на своите играчи е голем број различни варијанти на Блек Џек. На овој начин можете да ја пронајдете играта која најмногу ви одговара без разлика дали сте висок или низок валјак. Идејата зад ова е вие да уживате во играта и да се забавувате.

Рулет во живо

Ниту едно казино не би било комплетно без игра со рулет во живо. Во Jackpot City Casino ќе најдете некои од најдобрите варијанти на вашата омилена игра. Игрите со дилери во живо ви го даваат вистинското искуство на копното казино бидејќи користат вистински луѓе за да управуваат со играта додека сè се пренесува на вашиот омилен уред.

Можете да изберете да ја гледате играта од различни агли и можете да го изберете оној кој е најдобар за вас. Повторно, можете да изберете да разговарате со други играчи, да ги гледате топлите и студените броеви, историјата на играта, како што сакате.

Можете да најдете различни варијанти на играта. Можете да почнете да играте класичен европски рулет, или да играте Француски рулет и да го искористите правилото La Partage, изборот е ваш.
Единствениот совет што можеме да ви го дадеме во врска со рулетот во живо е да ја играте играта кога сте целосно запознаени со играта, бидејќи понекогаш таа може да стане навистина интензивна.

Кога станува збор за различните варијанти што можете да ги играте во Jackpot City Casino, постои Mini Live Roulette кој ви носи повеќе европски игри одеднаш. Потоа го имате рулетот со двојни шипки кој нуди специјални облози и 2 топки се фрлаат на тркалото за да се добијат 2 резултати.

Бакара во живо

Бакара е игра која се игра со 8 палуби карти. Можете да се обложувате или на картичките на играчот или на банкарот. Дилерот ќе подели по 2 карти на секој играч и идејата е да има рака што е најблиску до 9. Има 14 места на располагање, што значи дека 14 играчи можат да играат на иста маса.

Постојат неколку функции вградени во играта Baccarat во живо дилер што навистина можете да ги искористите:

 • Ѕиркање на карти - Ова е одлична карактеристика што може да ја користи само играчот што го става највисокиот облог. Истиот играч може да ги погледне различните карти.
 • Move of Card Peeking – Оваа функција е повторно за личноста која го става највисокиот облог. Учесникот има 10 моменти за да го комплетира ѕиркањето на картичката. Можете да го направите ова едноставно со ставање на курсорот на аголот на картичката за да ѕирнете или со кликнување на копчето Стиснете за да го превртите.

Казино игри во живо достапни во казиното Џекпот Сити

Џекпот Сити Казино нуди широк спектар на казино игри во живо што одговараат на секој играч. Најдоброто нешто е што тие исто така имаат повеќе верзии на истата игра. На пример, ентузијастите на покер можат да ги најдат следниве игри:

 • Класичен покер со 3 карти
 • Карибите Студ покер
 • Казино Холдем покер во живо
 • Во живо дилер Ultimate Texas Hold'em покер

Љубителите на рулет игри можат да ги најдат следниве игри:

 • Класичен европски рулет
 • Француски рулет
 • Извонреден рулет
 • Брзински рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Рулет со двојна игра

Играчите кои секогаш бараат нови и предизвикувачки игри можат да најдат алтернатива за игрите на маса овде во Jackpot City Casino. На пример, постои игра во стилот на Тркалото на среќата наречена Live Dream Catcher која е доста возбудлива и нуди брзи победи.

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)