Jackpot City Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем што може да го развијат некои играчи. Идејата зад казино игрите е да се забавувате. Затоа тие ги прават игрите толку интересни и возбудливи во исто време, а можете да освоите добри пари ако ја користите вистинската стратегија или само имате низа среќа.

Така, со цел да им се помогне на оние играчи кои имаат проблем да се контролираат себеси, секое казино презема некои чекори за да им помогне во процесот.

Лимит на депозит – Ова е одличен начин што го користи Jackpot City Casino за да им помогне на играчите да ги приспособат своите максимални лимити за депозит во секое време. Така, како играч, можете да поставите дневни, неделни и месечни ограничувања. Ако сакате да ги промените вашите ограничувања, можете да контактирате со Поддршката за корисници и таа ќе ве води.

Тест за самооценување – Во Jackpot City Casino можете да направите тест за проценка што ќе ви помогне да научите нешто за себе и дали вашето однесување на игри е нешто за што треба да се грижите. Се спроведува со едноставни прашања Да/Не. И тие се како што следува:

 1. Дали мислите дека коцкањето влијае на вашата работа?
 2. Дали се расправате со пријателите или семејството за тоа колку време поминувате на коцкање?
 3. Дали луѓето ве нарекуваат и ве знаат како коцкар?
 4. Дали некогаш се чувствувате виновни за тоа колку време поминувате на коцкање?
 5. Дали имате друг извор на приход или верувате дека можете да живеете со парите што ги добивате со коцкање?
 6. Дали сакате да ги вратите парите што веќе сте ги изгубиле со повеќе вложување во коцкање?
 7. Дали сметате дека коцкањето е единственото забавно нешто што уживате да го правите?
 8. Дали сакате да продолжите да играте само за да можете да освоите уште малку пари?
 9. Дали обично се коцкате додека не останете празен џеб?
 10. Дали некогаш позајмувате пари за да се коцкате повеќе?
 11. Дали ги продавате вашите лични работи само за да имате повеќе пари за коцкање?
 12. Дали ги чувате вашите „коцкарски пари“ само за коцкање, а не за да му помогнете на вашето домаќинство?
 13. Дали сметате дека коцкањето е најважно во вашиот живот?
 14. Дали се коцкате за да избегнете стресни животни ситуации?
 15. Дали некогаш сте размислувале за оправдување кражба или друго кривично дело само за да имате повеќе пари за коцкање?
 16. Дали се чувствувате повеќе под стрес како резултат на вашето коцкање?
 17. Дали сакате да се коцкате кога сте имале напорен ден на работа?
 18. Дали ги славите добрите вести со одење на коцкање?
 19. Дали некогаш сте размислувале за самоубиство како бегство за вашите навики за коцкање?

Ако вашиот одговор е „да“ на повеќе од 3 прашања, тогаш ве советуваме да побарате стручна помош. Еве неколку корисни линкови за вас како што е важно:

Самоисклучување

Ако мислите дека коцкањето влијае на вашиот личен и професионален живот, тогаш можете да изберете да ја заклучите вашата сметка за игри. Во овој период, казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да ви испраќа никаков промотивен материјал. Постојат 2 опции што може да ги земете во предвид кога станува збор за самоисклучување:

 • Период „Направете пауза“ што ви овозможува да ја заклучите вашата сметка на минимум 24 часа.
 • Период на „самоисклучување“ што ви овозможува да ја заклучите вашата сметка на минимум 6 месеци.

Проблем со коцкање

Секој играч има неколку опции ако верува дека нивните навики за коцкање некако излегуваат од контрола. За почеток, играчите можат да изберат само-исклучување што значи дека може да ги заклучат нивните сметки една недела или цели шест месеци.

Кога играчот ќе избере да ја заклучи својата сметка, Jackpot City Casino ќе направи се што е во нивна моќ за да ја почитува таа одлука. Во овој период играчот нема да добие никакви промотивни понуди.

Ако не сте сигурни дали имате проблеми со коцкањето или не, можете да го направите тестот за самооценување и сами да дознаете. Само запомнете дека овде нема точен или погрешен одговор. Само треба да бидете искрени со себе. Ако сте одговориле „да“ на три или повеќе прашања, тогаш треба да го направите првиот чекор и да побарате стручна помош.

Џекпот Сити Казиното исто така им дава на родителите низа предлози да ги држат нивните сметки постојано заклучени за нивните деца да не можат да пристапат до нив. Коцкањето на малолетни лица е забрането и нешто на што казиното остро се противи.

Џекпот Сити онлајн казиното е една од најдобрите онлајн групи за забава и тие не сакаат да го променат тоа. Ова значи дека тие прават се што можат за да им дадат на играчите пријатно, но во исто време безбедно искуство. Но, има една работа што самите играчи треба да ја имаат на ум. Тие треба да гледаат на коцкањето како на забава, а не само како начин да заработат пари и да го најдат коцкањето како единствен извор на приход.

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)