Jackpot City Преглед на казино - Security

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Security

Џекпот Сити Казиното користи SSL шифрирање за да ги заштити вашите лични информации, а сите трансакции се олеснети од Datacash Ltd, која е најдобриот трговец со е-готовина.

Џекпот Сити Казиното има печат на одобрување eCogra. Ова е независна агенција за тестирање со седиште во ОК за регулација и гаранција за е-трговија и онлајн игри.

Како да ја заштитите вашата сметка?

Постојат неколку чекори што можете да ги преземете за дополнително да ја заштитите вашата сметка. Првиот чекор е да го заклучите вашиот хардвер со користење лозинка и на тој начин само вие ќе имате пристап до вашата сметка.

До неодамна приватното прелистување беше опција, но не се користеше толку често. Сега можете да пристапите до која било веб-локација и да избегнувате други страници да пристапуваат до вашите колачиња и историјата на прелистувачот. Така, нема да бидете цел на реклами или вируси.

Двостепениот систем за автентикација нуди уште поголема заштита бидејќи треба да користите 2 начини да докажете дека сметката на која се обидувате да се најавите е навистина ваша. Ќе ви требаат вашето корисничко име и лозинка, а во исто време и вашиот мобилен или е-пошта. Благодарение на овој дополнителен слој на заштита, можете да бидете сигурни дека вашата сметка е навистина заштитена.

Зошто VPN е забрането?

Виртуелна приватна мрежа или попозната како VPN е технологија која ви овозможува да ја насочите вашата интернет конекција низ безбеден тунел. Ова е добро за вас поради неколку причини.

Прво, сè што правите е скриено од вашиот локален интернет провајдер и можете да посетите некои веб-локации што се забранети од вашиот локален интернет провајдер или наметнати од вашата влада. Од друга страна, веб-страниците не можат правилно да ве лоцираат, а секое казино забранува користење на таков софтвер. Ова е јасно наведено во нивните Услови и правила.

Total score6.0
Добрите
+ Повеќе валута
+ Одобрено од eCogra
+ Сите уреди може да се репродуцираат

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)