Jackpot City - Software

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Software

Џекпот Сити Казиното се напојува од еден од најдобрите провајдери на софтвер, Microgaming. Ова значи дека можете да најдете повеќе од 500 игри во нивното портфолио. Значи, сè што можете да замислите, можете да го најдете овде. На пример, „Gold Series“ е врвна колекција на игри на маса со врвна графика и реална атмосфера.

Софтверот за казино може да се преземе за само неколку минути, а штом ќе заврши преземањето, казиното се отвора со воведен филм. Интерфејсот е многу лесен за навигација, што е многу важно особено за почетниците.

Microgaming

Microgaming е пионер кога станува збор за онлајн коцкање. Тие го смислија нивниот прв прогресивен џекпот слот „Cash Splash“ кој е огромен хит дури и сега. Тие воведоа 243 начини за освојување игри и се оние кои имаат најголеми исплати во историјата на прогресивните џекпот.

Microgaming нуди можност да играте во режим на повеќе играчи или да учествувате на турнири. Тие моментално работат на развој на VR казино игри.

NetEnt

Microgaming може да биде официјален провајдер на софтвер за Jackpot City Casino, но тие исто така нудат игри и од други провајдери, и NetEnt е еден од нив. Ова е уште еден водечки провајдер на софтвер основан во 1996 година.

Сите игри што доаѓаат од овој провајдер се познати по тоа што нудат дел од најдобрата забава. Нивните игри се достапни како инстант играње и на мобилен телефон. Некои од нивните најпознати игри се Dazzle Me, Dead or Alive, Wish Master и многу други.

Playtech

Playtech е уште еден познат провајдер кој излезе со некои од најдобрите игри како што се Iron Man и Beach Life. Нивните игри се и интерактивни и со висок квалитет. Значи, ако се занимавате со приказни и брендирани слотови, тогаш треба да му дадете шанса на овој провајдер.

Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)