Jackpot City - Withdrawals

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Withdrawals

Достапни се многу методи за повлекување на градот џекпот, така што лесно можете да го најдете оној кој е најдобар за вас. Еве список на сите достапни методи:

 • Веб-паричник (Yandex Money)
 • Кредитна картичка/Mastercard
 • Дебитна картичка
 • Банкарски трансфер (инстант EFT)
 • Проверете
 • Банкарски трансфер (директен банкарски трансфер)
 • Банкарски трансфер (ечек)
 • Веб-паричник (ecoPayz)
 • Банкарски трансфер (eKonto ePlatby)
 • Припејд картичка (Entropay)
 • Банкарски трансфер (iDebit – онлајн банкарски трансфер)
 • Веб-паричник (Insta Debit)
 • Банкарски трансфер (Transferencia Bancaria Local/Lobanet – Локална банкарска мрежа)
 • Банкарски трансфер (Moneta.ru)
 • Веб-паричник (Neteller)
 • Банкарски трансфер (PayPal)
 • Припејд картичка (постепејд)
 • Паричник (паричник Qiwi)
 • Веб-паричник (Skrill)
 • Веб пари (банкарски трансфер)

Џекпот Град повлекување пати

Откако ќе победите играјќи која било игра, парите се чуваат на вашата сметка во казино и од вас зависи дали сакате да ги повлечете тие пари или да ги оставите да седат во казиното. Има неколку работи што треба да ги имате на ум што може да влијаат на вашата одлука.

 • Одложување на повлекување и депозити - Секој пат кога правите депозит, средствата се префрлаат со мало или никакво доцнење, но тоа не е случај кога повлекувате. Парите што сакате да ги земете од казиното треба да поминат низ неколку канали во вашата локална банка пред да завршат во ваши раце. Ова значи дека веројатно ќе има некои одложувања. Сè зависи од методот што го користите за да го направите повлекувањето. За некои, тоа може да потрае до 24 часа, а за некои, може да потрае до 5 работни дена.
 • Дали навистина ви требаат парите? – Бидејќи може да потрае до 5 дена, понекогаш и повеќе за да имате пари, треба да се запрашате дали ќе играте повторно наскоро. Ако го правите тоа, тогаш подобро е да ги чувате парите на вашата сметка во Казино и да ги користите за да ги играте вашите омилени игри. Друга работа што можете да направите е да повлечете дел од вашите добивки и да оставите стабилен износ на вашата сметка.
 • Направете план и држете се до него – Многумина би ги повлекле добивките речиси веднаш за да избегнат наскоро да ги потрошат тие пари. Ова е фер, но мака е секогаш да се прават депозити. За да го избегнете тоа, треба да направите неделен или месечен план за тоа колку пари сакате да потрошите во казино и да се држите до таа сума.

Ова се очекуваните времиња на повлекување:

 • Ако користите готовина од еПаричник, тоа може да потрае некаде помеѓу 24 и 48 часа.
 • Ако користите кредитна или дебитна картичка, тоа може да потрае некаде од 2 до 6 работни дена.
 • Ако користите банкарски трансфери, тоа може да потрае некаде помеѓу 3 и 7 работни дена.
 • Ако користите проверки, периодот на чекање е најдолг и може да потрае некаде од 14 до 21 ден.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е многу лесно. Треба да бидете најавени на вашата сметка и да ја изберете Опцијата за банкарство која автоматски ќе ве однесе до опциите за депозит и повлекување. Само следете ги чекорите на екранот. Во случај да имате некои потешкотии, можете да контактирате со поддршката и таа ќе ви помогне во целиот процес.

Максимална исплата

Во Jackpot City Casino можете да подигнете до 10.000 CA $ на секои 24 часа. Ако побарате повисок лимит за повлекување што е еднаков на 5 пати или повеќе од вашите доживотни депозити, тогаш вашите сесии на игри ќе бидат детално прегледани. Во исто време, ќе бидете ограничени на максимално повлекување од 4.000 CA $ неделно. Ако побарате повлекување преку банкарски трансфер и износот е помал од 500 CA $, тогаш ќе треба да платите услуга од 5 CA $.

Проблеми со готовина

Исто како и во секое друго казино, има поплаки за Jackpot City Casino во врска со проблемите со повлекувањето. Тоа е затоа што управата бара придружни документи и ја одложува процедурата за верификација. Сите прашања досега се решени.

Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)