Kassu

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Kassu е уште еден бренд-дете на Genesis Global Limited, лансиран уште во 2019 година. Ова е добро позната компанија која има своја платформа за казино со 10 други популарни казина кои работат на неа. 

Ова е само доказ за казиното Касу дека зад себе има искусен менаџерски тим.

/kassu/about/

Games

Казиното Касу има богато портфолио кое може да се пофали со различни игри. Сигурни сме дека играчите можат да ја најдат својата омилена игра овде и да уживаат во своето време. 

Добрата вест е што на играчите им е дозволено да ги играат игрите во забавен режим, што значи дека играчите можат да вкусат што нуди казиното без да мора да трошат свои пари. Згора на тоа, ова е одличен начин да ги научите правилата на одредена игра и да ја практикувате нивната стратегија.

Withdrawals

Казиното Касу нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Обработката на трансакцијата е помеѓу еден и три дена, па штом играчот ќе направи повлекување, наскоро ќе ги има своите добивки на својата сметка. Играчите треба да имаат на ум дека треба да направат повлекување со истиот начин на плаќање што го користеле за да направат депозит.

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи, па поради таа причина, Kassu Casino нуди многу дарежлив бонус за добредојде што се пренесува преку првите четири депозити што ги прават сите нови играчи. 

Наградите не запираат со бонус за добредојде, но има многу различни бонуси достапни и за лојалните играчи. Секој љубопитен да види што може да добие треба да се придружи на казиното Касу што е можно поскоро.

Payments

Казиното Касу ги прифаќа Neteller, Skrill и Paypal, кои се едни од најпопуларните начини на плаќање на кои им веруваат и играчите и казината. Во секој случај, овие начини на плаќање можеби не се достапни за никого, во зависност од локацијата на играчот.

Account

Играчите кои сакаат да играат во Kassu Casino за вистински пари треба да се регистрираат за сметка. Добрата вест е дека казиното нуди лесен и без проблеми процес на пријавување каде играчите треба само да внесат лични податоци.

Languages

Казиното Касу е свесно дека играчите се чувствуваат удобно кога користат веб-локација на нивниот мајчин јазик. Поради таа причина, тие имаат свое казино достапно на неколку јазици. 

Нивната поддршка за корисници е достапна на следниве јазици:

 • шведски
 • германски
 • норвешки
 • фински

Countries

За жал, не сите играчи можат да се приклучат на казиното Касу и да ги играат игрите. Во повеќето случаи, причината зад ова е што казиното ги нема потребните лиценци за работа во одредена земја или коцкањето се смета за нелегално. Прочитајте го списокот со сите ограничени земји за казиното Касу

Mobile

Kassu казино има мобилна платформа и таа е достапна на речиси сите рачни уреди. Ова го прави коцкањето попогодно од порано. Сè што треба да направат играчите е да го внесат URL-то на Kassu Casino во прелистувачот на нивниот мобилен уред и да се логираат на нивната сметка.

Tips & Tricks

Играњето во онлајн казино е забавна активност, но играчите кои се приклучуваат на казино за прв пат може да се чувствуваат малку преоптоварени со сите информации до кои ќе дојдат. Мораме да кажеме дека играњето во казино е многу интуитивно, но никогаш не боли да научиш нешто или две за тоа.

Live Casino

Kassu Casino располага со 46 игри со дилери во живо напојувани од NetEnt и Evolution Gaming, кои се едни од најдобрите провајдери на софтвер кога станува збор за живи игри во казино. Коцкарите кои уживаат во играњето со дилер во живо ќе најдат некои од најпопуларните варијации на нивните омилени игри.

Promotions & Offers

Казиното Касу нуди многу различни промоции и понуди за своите играчи. Промоциите се одличен начин да се продолжи играта и да се испробаат повеќе игри од вообичаено. 

За да ги започнете работите на десната нога, сите нови играчи ќе добијат дарежлив бонус за добредојде, а подоцна ќе можат да ги зграпчат многу различни бонуси.

Responsible Gaming

Коцкањето е активност што може да предизвика зависност, така што играчите треба внимателно да пристапат кон оваа форма на забава. Знаењето што да очекувате е главен дел кога станува збор за играње казино игри. Сите игри во кое било казино ги води Генераторот на случаен број, што значи дека играчите не можат да го предвидат идниот исход на играта, така што победата како и губењето е само дел од играта.

Software

Kassu Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри. 

Еве листа на сите провајдери на софтвер играчите може да очекуваат да најдат игри:

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Play'n GO
 • Quickspin
 • Еволуција игри
 • Игри на среќа Yggdrasil
 • iSoftBet
 • 2By2 Игри на среќа
 • Играње на големо време
 • Игри со црвен тигар
 • Quickfire
 • Push Gaming
 • Групата Skywind
 • Фоксиум
 • Гамомат
 • Само за победа

Support

Казиното Касу е секогаш достапно за своите клиенти преку неколку различни канали. Најзгодниот начин да стапите во контакт со претставник на казино е преку функцијата Разговор во живо. Разговорот во живо е достапен од 9 до 1 часот по полноќ. Играчите можат да се јават и во казиното на следните броеви:

 • Телефонски број: ОК – 08000294558
 • Во светот: 0035627782825

Играчите исто така можат да испратат е-пошта на support@kassu.com, или може да испратат е-пошта на жалби@kassu.com доколку имаат поплаки.

Deposits

За да играат за вистински пари во Kassu Casino, играчите треба да создадат сметка и да направат депозит. Копчето за депозит е прикажано во која било игра и на горната десна страна на секоја страница. 

Играчите исто така можат да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Откако ќе го внесат износот што сакаат да го депонираат и ќе ја потврдат трансакцијата, средствата треба да бидат на нивната сметка за помалку од една минута.

Security

Kassu Casino ја користи најновата SSL енкрипција за да се увери дека сите детали на нивниот играч се безбедни и безбедни. Исто така, казиното е управувано од Genesis Global Limited, која е компанија лиценцирана и од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и од Органот за игри на среќа на Малта.

FAQ

Прочитајте го списокот со сите ЧПП собрани од CasinoRank од играчите на Касу.

Affiliate Program

За да се приклучат на affiliate програмата, партнерите треба прво да го пополнат формуларот за регистрација. Секоја апликација се разгледува во рок од 24 часа, а откако ќе се одобри регистрацијата, партнерите ќе добијат е-пошта за добредојде што ќе ги содржи деталите за најава и деталите за контакт на Менаџерот за личен партнер.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)