Kassu Преглед на казино - Account

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Играчите кои сакаат да играат во Kassu Casino за вистински пари треба да се регистрираат за сметка. Добрата вест е дека казиното нуди лесен и без проблеми процес на пријавување каде играчите треба само да внесат лични податоци.

Процесот на пријавување во казиното Касу е многу едноставен и играчите треба да ги следат овие едноставни чекори:

  • Кликнете на копчето Приклучи се сега, што се наоѓа во горниот десен агол на почетната страница.
  • Направете корисничко име и лозинка и внесете ја вашата адреса за е-пошта.
  • Во следниот чекор, играчите треба да го наведат своето име, презиме, пол, датум на раѓање, адреса, валута, мобилен број и код на државата.
  • Одлучете се за да добивате маркетиншки комуникации од Kassu Casino.
  • Прифатете ги условите и потврдете дека се над 18 години.
  • Кликнете на Регистрирај се.

Откако играчот ќе ја направи својата сметка добра и подготвена, може да направи депозит и да започне да игра игри за вистински пари и да ужива во времето поминато во казиното. Секој играч кој ќе се регистрира за сметка и ќе го направи својот прв депозит има право на многу дарежлив бонус за добредојде.

Играчите треба да бидат внимателни кога се регистрираат за да внесат детали точно како што е споменато во нивната лична карта издадена од владата бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедурата за верификација.

Ограничете ја сметката

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка во казиното. Секој што создава повеќе од една сметка за да ги искористи и да ги злоупотребува промоциите и понудите, ризикува да ги суспендира сите сметки. Играчите кои по грешка создале друга сметка, може да контактираат со Поддршка за корисници и тие ќе им помогнат да ја спојат нивната сметка.

Процес на верификација

Казиното Касу бара верификација од две причини. Првата причина е да се осигураме дека играчите се оние што велат дека се и никој не им го украл идентитетот. Втората причина е да се работи во согласност со сите закони и прописи.

За да се потврди нечија сметка, играчот треба да испрати копии од правни документи. Процедурата за верификација се прави само еднаш, а откако ќе се заврши, играчите не мора повторно да ја поминат процедурата.

Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно. Играчите треба да го потврдат идентитетот, адресата и начинот на плаќање што го користат.

Ова може да звучи комплицирано, но тоа е многу едноставен процес и ако играчите имаат проблеми во секое време, тие можат да контактираат со Поддршка за корисници за помош.

Бонус за нова сметка

Секој нов играч кој креира сметка во казиното Касу има право на бонус за добредојде кога ќе го направи својот прв депозит. Понудата за добредојде е одличен начин да се подобри рамнотежата и да се продолжи нивната игра.

Играчите ќе добијат и вкупно 300 бесплатни вртења, 30 вртења за 10 дена. Највисокиот износ што играчите можат да го добијат од бонусот за бесплатни вртења е ограничен на 100 долари. Играчите можат да ги играат следните игри со видео слот Starburst, Aloha, Gonzo's Quest и Red Riding Hood, а играчите имаат 72 часа да ги исполнат барањата за обложување од 40 пати.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)