Kassu - Bonuses

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи, па поради таа причина, Kassu Casino нуди многу дарежлив бонус за добредојде што се пренесува преку првите четири депозити што ги прават сите нови играчи. 

Наградите не запираат со бонус за добредојде, но има многу различни бонуси достапни и за лојалните играчи. Секој љубопитен да види што може да добие треба да се придружи на казиното Касу што е можно поскоро.

Бонусот за добредојде во казиното Касу е многу дарежлив и се пренесува преку првите четири депозити што ги вложуваат обложувачите на следниов начин:

 • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% бонус за депозит за совпаѓање и 300 бесплатни вртења на однапред избрани игри кои се Starburst, Gonzo's Quest, Red Riding Hood или Aloha. Во моментот кога ќе го направат својот депозит ќе добијат 30 бесплатни вртења, а остатокот од вртењата ќе се креираат за 9 дена, 30 бесплатни вртења секој ден.
 • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 50% бонус за депозит до $400 кога ќе го користи промотивниот код KASSU2.
 • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие бонус за депозит од 25% до 400 УСД кога ќе го користи промотивниот код KASSU3.
 • Четвртиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие бонус за депозит од 25% до 400 УСД кога ќе го користи промотивниот код KASSU4.

Играчите можат да бараат само еден бонус за добредојде, овој или казиното во живо. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 40 пати и играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Бесплатните вртења важат само 72 часа, а максималниот износ што играчите можат да го повлечат од бесплатните вртења е ограничен на 100 долари.

Обложувачите кои ќе направат депозит користејќи Skrill или Neteller нема да ги исполнуваат условите за понудата за добредојде.

Едно нешто што играчите треба да го имаат на ум кога играат со бонус средства, е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

 • слотови и други игри - 100%
 • Сите игри во категоријата „класични слотови“ – 75%
 • Сите игри на маса – 10%
 • Сите блек џек игри - 5%

Друга многу важна работа е што некои игри се исклучени од понудата и ги вклучуваат следните: Сите игри со Џекпот, игрите во живо и игрите со видео покер.

Слотови: Убави коски, Градител на замок, Градител на замок II, Кул Бак, Мит за змејови, Напуштено кралство, Ѕиркање Бу, Скруџ, Ѕвездена прашина, Нескротлив Бенгалски тигар, Нескротлив крунисан орел, Нескротлива џиновска панда, Нескротлива глутница волци, крвопијци, или Alive, Devil's Delight™, Eggomatic, Jack Hammer 2, Kings of Chicago, Mega Joker, Robin Hood: Shifting Riches, The Wish Master, Tomb Raider, Zombies, Eye of The Kraken, Tower Quest, Pearls of India, Tomb Raider 2 , Биг Бенг, Џекпот 6000, Супер нуџ 6000, Вампир: Маскенбал – Лас Вегас, Гем Рокс, Мртов или жив 2™ и Зомби засолниште.

Играчите кои ги користат своите бонус средства за да играат Big Bad Wolf, Supernova и Hot Ink ќе придонесат само 20% во барањата за обложување.

Играчите кои ги користат своите бонус средства за да играат Fruit Blast ќе придонесат само 50% во барањата за обложување.

Кога станува збор за игрите во казино во живо, играчите можат да играат само рулет во живо, блек џек во живо и фаќач на соништа во живо. Сите други игри во живо нема да имаат право да се играат додека користите бонус средства од казиното.

Овој бонус подлежи на барања за 40 пати обложување што обложувачите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Бонусот важи 14 дена и максималниот влог што играчите можат да се обложуваат додека играат со бонус средства е ограничен на 30 долари.

Депозитите направени со Skrill и Neteller не се подобни за бонусот за добредојде. Друга многу важна работа на која играчите треба да обрнат е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин.

 • Рулетот во живо ќе придонесе 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Блек Џек во живо ќе придонесе 5% за исполнување на барањата за обложување.
 • Dream Catcher ќе придонесе 10% за исполнување на барањата за обложување.

Бонус за лојалност

Играчите кои ставаат редовни обложувања ќе имаат можност да се приклучат на програмата за лојалност која нуди многу поволности. Еве некои од услугите што ќе ги имаат ВИП членовите:

 • Менаџер за лична сметка
 • Персонализирани бонуси
 • Индивидуални подароци
 • Специјални пакети за одмор
 • ВИП кампањи
 • Лични методи за повлекување

Бонус за повторно вчитување

Постојат неколку различни бонуси за повторно вчитување достапни во казиното Касу за редовни играчи:

 • Фенси бесплатни вртења вторник – Играчите треба да депонираат најмалку 10 долари помеѓу петок и понеделник за да добијат 20 бесплатни вртења во вторник. Добивките од бесплатните вртења треба да се обложуваат 20 пати.
 • Fab Fridays – Играчите можат да добијат бонус од 25% до 50 долари. За да се квалификуваат за овој бонус, играчите треба да направат два депозити во една недела, а депозитите мора да бидат вкупно најмалку 50 долари. Обложувачите ќе го добијат бонусот во петок.
 • ВИП програма – Играчите кои редовно прават депозити ќе добијат специјални ВИП понуди во форма на бонуси, месечни лотали и индивидуални роденденски подароци.

Бонус со висок ролери

Играчите кои сакаат да се обложуваат огромни суми можат да најдат многу игри во казиното Касу каде што влогот е голем. Еве неколку слотови за оние кои сакаат да играат големи:

 • Blood Suckers е слот со пет ролни со 25 линии за плаќање каде што максималниот облог е 500 долари и стапката на исплата е 98%.
 • Џек Хамер е слот со максимален удел по спин од 500 фунти.
 • Sparks е слот каде играчите можат да се обложуваат до 400 фунти по спин и да се стремат кон најголемата победа од 80.000 фунти.
 • Magic Portals е слот со враќање на играчот (RTP) од 96,6% и максимален облог по вртење од £ 250, ова е секогаш хит со високите ролери.
 • Spinata Grande е местото каде што играчите можат да вложат до 200 фунти по спин, а има и многу бонус кругови и бесплатни вртења.

Бонус за регистрација

Сите нови играчи во казиното Касу кои ќе направат депозит ќе добијат дарежлив бонус за добредојде. Понудата за добредојде се пренесува преку првите четири депозити на следниот начин:

 • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% бонус за депозит за совпаѓање и 300 бесплатни вртења на однапред избрани игри кои се Starburst, Gonzo's Quest, Red Riding Hood или Aloha. Во моментот кога ќе го направат својот депозит ќе добијат 30 бесплатни вртења, а остатокот од вртењата ќе се креираат за 9 дена, 30 бесплатни вртења секој ден.
 • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 50% бонус за депозит до $400 кога ќе го користи промотивниот код KASSU2.
 • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие бонус за депозит од 25% до $400 кога ќе го користи промотивниот код KASSU3.
 • Четвртиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие бонус за депозит од 25% до 400 УСД кога ќе го користи промотивниот код KASSU4.

Барања за обложување

Добивките од бесплатните вртења и готовината за бонуси доаѓаат со барања за обложување 40 пати повеќе. Играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да можат да ги повлечат своите добивки. Максималниот облог што им е дозволено да го стават обложувачите додека играат со бонус средства не треба да биде повеќе од 5 долари по спин и не повеќе од 30 долари по облог на игри на маса. Многу важна работа што обложувачите треба да ја имаат на ум овде е дека не сите игри ќе придонесат кон барањата за обложување на ист начин.

 • Сите игри со видео слот ќе придонесат 100% во исполнувањето на барањата за обложување.
 • Сите игри во категоријата класични слотови ќе придонесат 75% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите игри на маса ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување.
 • Сите Блек Џек игри ќе придонесат 5% за исполнување на барањата за обложување.

Бонус код

За да го побараат бонусот за добредојде, играчите треба да користат бонус код вториот, третиот и четвртиот пат кога прават депозит. Бонусот за добредојде во казиното Касу се пренесува преку првите четири депозити.

 • Првиот пат кога играчот прави депозит, не мора да користи бонус код. Бонусните средства ќе бидат префрлени на нивната сметка веднаш штом депозитот е успешен.
 • Вториот пат кога играчот прави депозит, тој мора да ја користи бонусната шифра KASSU2 за да добие 50% бонус за депозит до 400 долари.
 • Третиот пат кога играчот прави депозит, треба да ја користи бонусната шифра KASSU3 за да добие 50% бонус за депозит до 400 долари.
 • Четвртиот пат кога играчот прави депозит, мора да ја користи бонусната шифра KASSU4 за да добие 50% бонус за депозит до 400 долари.

Играчите можат да добијат до $1.500 и 300 бесплатни вртења како дел од пакетот за добредојде. Првиот депозит се кредитира на сметката на играчот, но за следните три бонуси за депозит, играчите треба секој пат да го користат соодветниот бонус код.

Играчите треба да депонираат најмалку 10 долари за да се квалификуваат за понудата. Бонусните средства и добивките од бесплатните вртења треба да се обложуваат 40 пати пред играчот да може да ги повлече своите добивки. Некои игри ќе им помогнат на играчите да ги исчистат барањата за обложување побрзо од другите. На играчите им предлагаме да се придржуваат до игрите со видео слот бидејќи ќе сметаат 100% за исполнување на барањата за обложување. Класичните слотови ќе придонесат 75% во исполнувањето на барањата за обложување. Игрите на маса ќе придонесат 10% за исполнување на барањата за обложување, а Блек џек игрите ќе придонесат 5% за исполнување на барањата за обложување.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)