Kassu - Deposits

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

За да играат за вистински пари во Kassu Casino, играчите треба да создадат сметка и да направат депозит. Копчето за депозит е прикажано во која било игра и на горната десна страна на секоја страница. 

Играчите исто така можат да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Откако ќе го внесат износот што сакаат да го депонираат и ќе ја потврдат трансакцијата, средствата треба да бидат на нивната сметка за помалку од една минута.

Kassu нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање на нивните сметки. Некои од начините на плаќање ги вклучуваат следните:

 • Виза
 • Mastercard
 • Маестро
 • Нетлер
 • Скрил
 • Доверливо
 • Софорт
 • GiroPay
 • PaySafe картичка
 • Боку
 • Ојтлер
 • EcoPayz
 • Интерак онлајн
 • iDebit
 • Instadebit
 • EasyEFT
 • Јетон
 • PayPal
 • EcoBanq
 • Apple Pay

Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат за понудата е 10 УСД, а максималниот износ ќе зависи од начинот на плаќање што го користат.

Максималниот износ ќе биде некаде помеѓу $30 и $5.000. Играчите кои сакаат да ги знаат сите детали за начинот на плаќање што сакаат да го користат, треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. До секој начин на плаќање можат да ги најдат сите потребни информации.

Натпревар за депозит

Сите играчи кои ќе се приклучат на казиното и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Понудата за добредојде во казиното Касу се пренесува преку првите четири депозити и драстично ќе го зголеми лимитот.

Депозит без банка?

Играчите, кои не сакаат да ја користат својата банкарска сметка за да прават депозити од која било причина, можат да ја користат PaysafeCard. Ова е електронски ваучер што плеерот може да го користи за уплата.

Валута

Казиното Касу поддржува голема низа валути што им помага на играчите да го подобрат своето искуство и да играат во нивната матична валута. Играчите треба да ја изберат валутата што сакаат да ја користат кога креираат сметка и можат да изберат од следниве:

 • евра
 • Бахреински динар
 • Британска фунта
 • бугарски лев
 • Канадски долар
 • Кинески јуани
 • Хрватска куни
 • Чешка корона
 • Данска круна
 • грузиски лари
 • Кувајтски динар
 • Мексикански пезос
 • Новозеландски долар
 • Нигериска Наира
 • Норвешка круна
 • Перуанскиот Сол
 • полска злота
 • Катарскиот риал
 • романски Леу
 • Руска рубља
 • Саудиски риал
 • Јужноафрикански ранд
 • Шведската круна
 • турска лира
 • Дирхам на Обединетите Арапски Емирати
 • Американски долар
Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)