Kassu - FAQ

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Прочитајте го списокот со сите ЧПП собрани од CasinoRank од играчите на Касу.

Како да поставам дневен лимит за депозит?

Играчите можат да додадат ограничувања на нивните депозити во секое време. Играчите можат да го направат тоа сами или можат да побараат помош од поддршката за корисници.

Може ли да го откажам самоисклучувањето?

Играчите од сите земји може да побараат да се откаже само-исклучувањето освен играчите од ОК. За да го направат тоа, играчите треба да испратат детално писмено барање. Играчите ќе имаат 7 дена период на разладување кој ќе биде овозможен по откажувањето на периодот на самоисклучување. На играчите од ОК нема да им биде реактивирана сметката во ниту еден момент, тие ќе мора да чекаат да заврши периодот на самоисклучување.

Како да се регистрирате за Gamstop?

Играчите треба да се упатат кон Гамстоп каде што можат да внесат некои лични податоци за да се пријават. Откако ќе го сторат тоа, ќе добијат е-пошта со сумирање на сите детали за нивното самоисклучување од коцкањето.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Да, на играчите им е дозволено да ги затворат своите сметки од која било причина. Тие можат да контактираат со Поддршката за корисници преку функцијата Разговор во живо и тие ќе им помогнат во процесот.

Колку време е потребно за да се процесира повлекувањето?

Штом играчот побара повлекување, Kassu Casino ќе го обработи барањето во рок од 72 часа.

Како да направите депозит?

За да играат во казиното Касу, играчите треба прво да направат депозит. Ова е едноставен процес кој ќе трае само неколку минути. Играчите треба да кликнат на копчето Депозит што може да се најде на горната десна страна, или може да се упатат до Касиерот и да кликнат на делот Депозит. Внесете го износот што сакаат да го депонираат и потврдете го трансферот. Средствата треба да се одразат на сметката на играчот речиси веднаш.

Може ли да сменам неточни лични податоци?

Играчите можат да променат некои лични податоци. Како и да е, тие не можат да го променат своето име, датумот на раѓање и земјата на живеење од безбедносни причини.

Како можам да проверам дали имам сметка во казиното Касу?

Играчите кои веруваат дека веќе имаат сметка во казиното Касу можат да контактираат со казиното преку функцијата Разговор во живо. Агентот за клиенти може да ги провери и потврди нивните детали.

Имам проблеми со регистрирање на сметка. Што да правам?

Речиси сите пораки за грешка се самообјаснети. Во секој случај, ако играчот наиде на постојан проблем, најдоброто нешто што може да се направи во ваква ситуација е да контактира со Поддршка за корисници за помош.

Што е казино во живо?

Казиното во живо се однесува на игри на маса што се емитуваат или од студио или од копнено казино. Ова е крајниот додаток на секое казино што им овозможува на играчите да ги играат своите омилени игри во реално време со дилер од реален живот. Игрите се домаќини од професионални дилери во живо за да се рекреираат искуството на копнено казино.

Која е функцијата на прозорецот за разговор во казино во живо?

Во сите казино игри во живо, играчите имаат можност да разговараат со дилерот. Тие можат да го направат тоа користејќи ја функцијата за разговор во живо. И не само со дилерот во живо, туку играчите можат да разговараат и со другите играчи.

Како да направите депозит?

За да играат за вистински пари, играчите треба да направат депозит. Тие можат да го направат тоа кога ќе кликнат на копчето Депозит во која било игра и на горната десна страна на секоја страница. Играчите исто така можат да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит, да го изберат начинот на плаќање и да го внесат износот што сакаат да го депонираат. Постојат многу различни начини на плаќање достапни за играчите и штом трансферот е успешен, средствата треба да се одразат на нивната сметка речиси веднаш.

Дали е бесплатно да се направи депозит?

Казиното Касу не наплаќа никакви надоместоци за депозити и повлекувања.

Направив депозит но средствата не ми се на сметката. Што да правам?

Она што играчите треба да го направат доколку им се случи вакво нешто е да се уверат дека средствата се одземени од нивната банкарска сметка. Ако средствата се одземени, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе можат да го следат и решат проблемот. Во некои случаи, на агентот за клиенти може да му треба копија од трансакцијата.

Кои методи на депозит се достапни во казиното Касу?

Казиното Касу додаде многу различни начини на плаќање за да се грижи за играчите од различни земји. Во секој случај, некои начини на плаќање можеби не се достапни за секого. Најдоброто нешто што треба да направите е да се упатите во делот Касиер и депозит и да ја видите целосната листа на начини на плаќање.

Зошто мојот депозит пропадна?

Неуспешните депозити може да се случат поради неколку различни причини, а ова се најчестите:

  • Играчите кои даваат неточни детали за плаќање ќе имаат неуспешни трансакции. Ова е една од најчестите причини и ако деталите на играчот не се совпаѓаат со банката или давателот на плаќање автоматски ќе ја одбие трансакцијата.
  • Играчи кои внеле неточни безбедносни броеви CVV2/CVC2.
  • Играчи кои имаат недоволно достапни средства на нивните сметки.
  • Играчите кои имаат повеќе од 5 активни кредитни картички можеби нема да можат да направат депозит.

Кои валути се прифаќаат во казиното Касу?

Kassu Casino ги прифаќа следните валути: USD, EUR, NOK, SEK, GBP, CHF, CAD, AUD, ZAR, CZK, PLN, RUB, DKK, RON, GEL, TRY, CNY, NYZ, MXN, NGN, BGN, HRK , HUF, PEN, KRW и UAH.

Може ли да откажам повлекување?

Да, играчите можат да откажат повлекување додека се уште е на чекање. Откако играчот ќе побара повлекување, на казиното му треба малку време да ја обработи играта за неправилности. За тоа време, играчите можат да го откажат повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на нивната сметка.

Што е бонус и кои се барањата за обложување?

Бонус се дополнителни пари што казиното им ги дава на своите играчи. На овој начин им дозволуваат на своите играчи да ги зголемат шансите за победа. Големината на бонусот може да варира, а скоро секој бонус доаѓа со барања за обложување. Играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да можат да се повлечат.

Може ли да ги играм сите игри со бонус за добредојде?

Бонусот за добредојде доаѓа со одредени ограничувања и играчите треба да се погрижат да ги разберат условите и условите на секој бонус пред да го прифатат. Она на што играчите треба да обрнат внимание кога играат преку бонусот за добредојде е дека не сите игри ќе придонесат кон барањата за обложување.

Може ли да играм игри бесплатно?

Речиси сите игри во казиното Касу се достапни во забавен режим. Ова им овозможува на играчите да ги испробуваат игрите без да мора да депонираат. Ова е одлична можност да ги научите правилата на играта и да вежбате стратегија без да трошите свои пари. Единствените игри што не се достапни во забавен режим се игрите во живо во казино.

Како да играте игри на мобилен?

Kassu Casino има мобилна платформа која им овозможува на играчите пристап до нивните сметки на нивните рачни уреди. Не постои апликација што можат да ја преземат во овој момент, но можат да го користат својот прелистувач.

Како да активирате бесплатни вртења?

Играчите не треба да ги активираат своите бесплатни вртења, сè што треба да направат е да ја отворат играта и таму ќе ги чекаат бесплатните вртења.

Што ќе се случи ако ја изгубам интернет-врската додека играм?

Нема ништо да се грижите ако ја изгубите интернет конекцијата додека играте. Казиното ќе ја паузира играта, а следниот пат кога играчот ќе се поврзе ќе продолжи од местото каде што застана.

Може ли да играм игри на маса во казиното Касу?

Во Kassu, играчите можат да најдат различни игри на маса за играње. За врвно искуство, тие можат да ги играат игрите во делот Казино во живо. Некои од игрите што можат да ги играат во казиното се Auto Roulette La Partage, Atlantic City Blackjack, Big Win Baccarat и Big Bad Beasts.

Од кои провајдери можам да играм игри во казиното Касу?

Kassu соработува со некои од најпопуларните провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите игри. Некои од давателите на софтвер вклучуваат NetEnt, Microgaming, Play'N Go, Push Gaming, Skywind Group и Red Tiger Gaming.

Дали е безбедно казиното Касу?

Казиното Касу ги има сите потребни лиценци за работа. Тие имаат лиценца од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, што доволно зборува за казиното, а играчите можат да бидат сигурни дека нивните лични и финансиски информации се безбедни. И тоа не е се, сите нивни игри се фер и сите исходи се случајни.

Дали играчите од САД можат да се приклучат на казиното Касу?

Во овој момент, играчите од САД и нејзините територии не можат да се приклучат на казиното.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Секој бонус во казиното Касу доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување 40 пати.

Може ли да имам повеќе од една сметка во казиното Касу?

Казиното Касу им дозволува на играчите да имаат само една сметка.

Дали има некакви провизии за трансакциите?

Нема такси за депозити и повлекувања во казиното Касу.

Колку е времето на чекање за повлекување?

Откако играчот ќе побара повлекување, на казиното ќе му треба да ја прегледа играта помеѓу 24 и 72 часа, пред да може да го ослободи повлекувањето.

Како можам да ја потврдам мојата сметка?

За да се потврди нечија сметка, играчите треба да испратат копии од правни документи за да го сторат тоа. Тие ќе треба да го потврдат идентитетот, адресата и начинот на плаќање. Ова е од клучно значење за секоја сметка на казино и ако играчите не успеат да ја потврдат својата сметка, нема да можат да ги повлечат своите добивки. Добрата вест е дека штом играчот ќе ја потврди својата сметка, не мора да го прави тоа повторно. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Со кои услови за бонус ќе се сретнат играчите?

Пред да прифатат бонус, играчите треба да ги разберат условите и условите за бонусот пред да го прифатат. Бонусот за добредојде во казиното Касу доаѓа со барања за обложување 40 пати. Друга работа што играчите треба да ја запомнат е дека депозитите направени со Skrill и Neteller не се подобни за бонусот за добредојде.

Дали ми треба втора сметка за да играм на мојот мобилен?

На играчите не им е потребна друга сметка за нивните рачни уреди. Тие можат да пристапат до нивната сметка преку нивниот мобилен телефон преку нивниот прелистувач.

Може ли да се одморам од коцкањето?

Играчите можат да се одморат од коцкањето секогаш кога веруваат дека тоа е неопходно. Казиното Касу нуди различни алатки кои играчите можат да ги користат, како што е период на разладување и самоисклучување. Најдоброто нешто што играчите можат да го направат е да контактираат со поддршката за корисници и тие ќе им помогнат да донесат подобро информирана одлука.

Како можам да ја затворам мојата сметка?

Играчите можат да ја затворат својата сметка ако не сакаат повеќе да ја користат или ако веруваат дека имаат проблем со коцкањето. Повторно, најдоброто нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе им помогнат на играчите да ги затворат своите сметки.

Дали Kassu Casino има сестрински сајтови?

Казиното Касу припаѓа на групата Genesis Global која има повеќе казина под свое.

Како да ја преземете мобилната апликација?

Во овој момент, Kassu Casino нема мобилна апликација што играчите можат да ја преземат. Како и да е, тие можат да пристапат до нивната сметка од нивниот мобилен во секое време, доколку имаат интернет конекција.

Кој е бонусот за добредојде во казиното Касу?

Казиното Касу нуди многу дарежлив бонус за добредојде на сите нивни играчи кои ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. Бонусот за добредојде во казиното Касу се пренесува преку првите четири депозити на играчот и ќе го подобри салдото на играчот до 1.500 долари, а згора на тоа, тие ќе добијат 300 бесплатни вртења. Бонусот за добредојде функционира на следниов начин:

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% бонус за депозит за совпаѓање до $300 и 300 бесплатни вртења.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 50% бонус за депозит до 400 долари.
  • Трет пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие бонус за депозит од 25% до 400 долари.
  • Четвртиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие бонус за депозит од 25% до 400 долари.

Која е минималната сума за повлекување во казиното Касу?

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат ќе зависи од начинот на плаќање што го користат. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да се упатите до Касиерот и да го изберете делот Повлекување, а до секој начин на плаќање ќе ги најдат сите потребни информации.

Дали играчите од ОК можат да создадат сметка?

Да, Kassu Casino прифаќа играчи од ОК. Уште повеќе, казиното поседува лиценца од Комисијата за коцкање во ОК.

Може ли да направам депозит користејќи е-паричници?

Да, Kassu Casino прифаќа различни е-паричници што играчите можат да ги користат за депонирање на нивните сметки. Во овој момент, ова се паричниците што се прифатени: Trustly, ecoPayz, Skrill, Paypal и Neteller.

Не можам да ја видам опцијата Разговор во живо. Зошто е тоа така?

Опцијата Разговор во живо е достапна само за регистрирани играчи. Ако сè уште немате сметка во казиното Касу, можете да се регистрирате за една за само неколку минути. Имајте на ум дека играчите кои ќе создадат сметка во казиното и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде.

Може ли да играм џекпот игри во казиното Касу?

Да, има многу различни игри со џекпот достапни во казиното. Некои од најпопуларните вклучуваат Hall of Gods, Mega Moolah и Divine Fortune, само за да именуваме некои.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)