Kassu Преглед на казино - Games

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Казиното Касу има богато портфолио кое може да се пофали со различни игри. Сигурни сме дека играчите можат да ја најдат својата омилена игра овде и да уживаат во своето време. 

Добрата вест е што на играчите им е дозволено да ги играат игрите во забавен режим, што значи дека играчите можат да вкусат што нуди казиното без да мора да трошат свои пари. Згора на тоа, ова е одличен начин да ги научите правилата на одредена игра и да ја практикувате нивната стратегија.

Бакара

Baccarat е интригантна игра што играчите можат да ја најдат во казиното Касу. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 9. А она што ја прави оваа игра интересна е тоа што играчите не треба да се обложуваат само на своите раце.

Наместо тоа, тие можат да се обложат дека Банкарот ќе има вкупно 9, како и тие можат да се обложат дека двете раце ќе завршат нерешено.

Baccarat е релаксирачка игра затоа што штом играчот ќе одлучи за износот што сака да го обложи и облогот што сака да го стави, може да седне и да се опушти. Бакара се игра по однапред одредени правила и, впрочем, играчите не можат на кој било начин да влијаат на играта.

Некои од најпопуларните варијанти на играчи на Baccarat кои можат да се најдат во казиното Касу ги вклучуваат следните:

 • Бакара
 • Бакара од прво лице
 • Фудбалско студио Прво лице
 • Baccarat - Punto Banco
 • Без комисија Baccarat
 • Вистински Бакара со Холи
 • Прво лице змеј тигар
 • Вистински Бакара со Сарати
 • Молња Бакара од прво лице
 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Вистински Бакара со Кортни
 • Банко

Процеп

Онлајн видео слот игрите нудат таква разновидност што не може да се најде во ниту една друга игра во казино. Постојат различни тематски слотови, видео слотови и прогресивни наслови на џекпот.

Во овој момент, има повеќе од 500 видео слот игри достапни во казиното Касу. Некои од најпопуларните игри со видео слот ги вклучуваат следните:

 • Ѕвездено избувнување
 • Мега Мула
 • Потрагата на Гонзо
 • Бесмртна романса

покер

Љубителите на покер можат да најдат најмалку 27 покер титули во казиното Касу. Ова е ангажирана игра која бара одредено знаење за да има успешна игра. Играчите треба да го научат рангирањето на рацете напамет и да научат како функционираат рундите за обложување.

Видео покерот е помодерна алтернатива на покерот што нуди интересна и многу полесна игра. Играчите кои сакаат релаксирачка игра која сè уште нуди возбуда и возбуда може да се свртат кон видео покер.

Целта на играта е да се формира најдобрата пет-рангирана карта за победа. Но, играчите не мора да минуваат низ рундите за обложување, наместо тоа, ќе добијат 5 карти и во првото коло, тие треба да одлучат кои карти сакаат да ги задржат и кои карти да ги отфрлат.

Блек Џек

Блек Џек е игра која е популарна и во онлајн и во копнените казина, а добрата вест е што Касу Казиното нуди различни варијации на играта. Некои од најпопуларните ги вклучуваат следните:

 • Прво лице Молња Блек Џек
 • Прво лице Блек Џек
 • Класичен Блек Џек
 • Атлантик Сити Блек Џек
 • Назад Блек Џек
 • Повеќерачен класичен блек џек
 • Европски Блек Џек
 • Блек Џек МХ
 • Вегас Сингл Дек Блек Џек
 • Мултирачен Вегас Стрип Блек Џек
 • Европската Блек Џек MH
 • Блек Џек Плус
 • Мулти-рака европски блек џек

Најдобрата рака што некој може да ја добие во Блек Џек е кец и десет карти. Ова е природен блек џек и кој ја има оваа рака е победник на рундата. Идејата на играта е да се доближи раката до 21, повисоко од дилерот без да пропадне. Постојат различни опции на располагање за играчот да ја подобри својата рака. Тие можат да поделат парови, да се удвојат, да удрат или да стојат. Дилерот мора да следи строги правила и единствените опции што ги имаат се да удри и да стои.

Рулет

Рулетот е веројатно една од најпознатите казино игри досега. Играта е многу едноставна и играчите можат да ја играат само потпирајќи се на нивната среќа. Како и да е, секој што сака да ги подобри своите шанси за победа може да го стори тоа со учење на правилата на играта. Постојат различни облози во рулет и некои од тие облози нудат подобри исплати додека други нудат подобри шанси за победа. Она што играчите треба да го направат е да одлучат каква игра сакаат да играат, дали сакаат да ризикуваат за повисоки исплати или да имаат побалансирана игра каде што почесто ќе победуваат, но исплатите нема да бидат толку импресивни. Постојат различни варијации на играта достапни во казиното Касу, а некои од најпопуларните ги вклучуваат следните игри:

 • Европски рулет
 • Рулет
 • Рулет од прво лице
 • Прво лице Молња Рулет
 • Европски рулет
 • Европски рулет Про
 • Европски рулет
 • Рулет Напредно
 • Европски рулет мали облози
 • Златен чип рулет
 • Класичен рулет
 • Американски рулет
 • Европски рулет

Игри со вистински пари

Играчите можат да најдат широк спектар на игри во казиното Касу. Секоја категорија дава можност да го стесните пребарувањето и да ја пронајдете играта што ја барате. Игрите на маса вклучуваат огромен избор на рулет, блек џек и покер, само за да именуваме некои. Исто така, играчите можат да најдат некои од најдобрите онлајн видео слот игри овде. Уште повеќе, сите казино игри во живо се напојувани од NetEnt и Evolution Gaming, кои се двете имиња кои се најдобри во индустријата.

слотови

Онлајн видео-слот игрите се најважниот момент на Kassu Casino и играчите можат да најдат некои од најдобрите наслови овде, како што се Divine Fortune, Pirates Plenty, Tiki Fruits, Fire Joker, Gonzo's Quest, Vikings Go Berzerk, Immortal Romance, Moon Princess, Book of Oz , Лара Крофт Томб Рајдер и многу повеќе. Играчите можат да најдат и некои помалку познати игри, така што ќе имаат многу да истражуваат.

Игри на маса

Играчите кои уживаат во игрите на маса можат да најдат многу различни варијации на популарни игри како рулет и блек џек. Достапни се и неколку Mahjong игри. Единствената игра што недостасува е Craps, но таа е достапна во казино во живо.

Рулет

Казиното Касу ги нуди сите класични верзии на играта европски, француски и американски рулет. Играчите можеби нема да ги најдат сите варијации на рулет достапни овде во казиното, но ги охрабруваме да имаат на ум дека казиното постојано додава нови игри во нивното портфолио.

Блек Џек

Во овој момент во Касу има 25 варијации на блек џек. Некои од најпопуларните игри вклучуваат Блек Џек со двојно изложување и Блек Џек во прво лице.

Видео покер

Има 27 видео-покер игри достапни во овој момент во казиното Касу. Играчите исто така можат да ја најдат класичната игра со карти овде Texas Hold'em, како и многу други игри.

Казино во живо

Kassu Casino соработува со NetEnt и Evolution Gaming за да ги донесе најдобрите можни игри за своите играчи. Казиното во живо е врвниот додаток на казиното што им овозможува на играчите да уживаат во омилените игри со дилер во живо.

Джакпот

Џекпот игрите привлекуваат многу играчи поради победите што ги нудат што го менуваат животот. Идејата да се погоди големо носи таква возбуда што не може да се спореди со ништо друго. Некои од најпопуларните игри со џекпот што играчите можат да ги најдат во казиното Касу ги вклучуваат следните:

 • Мега Форчн
 • Џекпот покер
 • Гемтастик
 • Змејови среќа
 • Божествена среќа
 • Мега Мула
 • Тики овошје
 • Пиратите многу
 • Тотем молња
 • Мистериозни макари
 • Реактор
Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)