Kassu Преглед на казино - Payments

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Payments

Казиното Касу ги прифаќа Neteller, Skrill и Paypal, кои се едни од најпопуларните начини на плаќање на кои им веруваат и играчите и казината. Во секој случај, овие начини на плаќање можеби не се достапни за никого, во зависност од локацијата на играчот.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во една трансакција е ограничен на 1.900 долари. Неделниот лимит е 5.500 УСД, а месечниот лимит е 22.000 УСД. Различни начини на плаќање се достапни за депозити и повлекувања, а некои од нив го вклучуваат следново:

  • Виза
  • Mastercard
  • Маестро

Правила за готовина

Играчите можат да побараат повлекување во секое време. Најважното нешто овде е дека играчите треба да ја проверат нивната сметка пред да можат да побараат повлекување на прво место. Сите повлекувања во казиното се предмет на безбедносни проверки за да се спречат измамнички активности и перење пари.

Сите повлекувања се обработуваат во рок од 72 часа, а играчите можат да одат во „Моја сметка“ и да изберат „Повлекувања во очекување“ во секое време за да го проверат нивниот статус. Откако ќе се ослободи повлекувањето, ќе зависи од начинот на плаќање колку време ќе биде потребно средствата да завршат на банкарската сметка на играчот:

  • Играчите кои користат кредитни или дебитни картички за да направат повлекување, ќе ги имаат своите средства помеѓу 1 и 3 дена.
  • Играчите кои користат е-паричници за повлекување ќе ги добијат своите средства веднаш.
  • Играчите кои користат банкарски трансфер за повлекување ќе ги имаат своите средства помеѓу 3 и 5 дена.

Играчите на кои им се затворени, блокирани или исклучени сметките, може да контактираат со Поддршка за корисници за да помогнат во враќањето на преостанатите средства. Во случај да има спор околу сметката или средствата, казиното ќе контактира со Органот за игри на среќа на Малта.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)