Kassu - Tips & Tricks

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Играњето во онлајн казино е забавна активност, но играчите кои се приклучуваат на казино за прв пат може да се чувствуваат малку преоптоварени со сите информации до кои ќе дојдат. Мораме да кажеме дека играњето во казино е многу интуитивно, но никогаш не боли да научиш нешто или две за тоа.

За да започнете да играте во казиното Касу, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е првиот чекор и ќе дадеме детална можност како да креирате сметка.

Првото нешто што играчите треба да направат е да се упатат на веб-страницата на казиното и да кликнете на копчето „Регистрирај се сега“. Откако плеерот ќе кликне на сината датотека, ќе се појави нов прозорец. Овде играчите треба да внесат корисничко име, адреса за е-пошта и лозинка.

После ова, ќе се отвори нов прозорец и играчите ќе треба да ги внесат своите податоци.

Играчите треба да се погрижат да ги внесат точните податоци бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедурата за верификација. Откако ќе завршат, треба да кликнат на црвеното поле кое вели „регистрирај се“ во долниот десен агол.

Ги советуваме играчите да постават лимити за депозит во моментот кога ќе ги креираат своите сметки. Ова е одличен начин да останете под контрола на тоа колку трошат.

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)