Kassu - Withdrawals

Age Limit
Kassu
Kassu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Казиното Касу нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Обработката на трансакцијата е помеѓу еден и три дена, па штом играчот ќе направи повлекување, наскоро ќе ги има своите добивки на својата сметка. Играчите треба да имаат на ум дека треба да направат повлекување со истиот начин на плаќање што го користеле за да направат депозит.

Постојат различни начини на плаќање достапни во казиното Касу, вклучувајќи ги следниве:

  • Виза
  • Mastercard
  • Скрил
  • Нетлер
  • EcoPayz
  • Доверливо
  • PayPal

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат во една трансакција е 1.900 долари. Неделниот лимит е 5.500 УСД, а месечниот лимит е 22.000 УСД.

Време на повлекување

Времето што е потребно за да се појави повлекување на сметката на играчот ќе зависи од начинот на плаќање што некој ќе го избере да го користи.

Е-Паричниците нудат инстант повлекувања, додека кредитните и дебитните картички може да потраат до 5 работни дена.

Бонус за повлекување

Казиното Касу нуди многу различни бонуси што играчите можат да ги бараат на редовна основа. Речиси секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Она на што играчите треба да обрнат внимание кога играат со бонус средства е дека не сите игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување на ист начин. Затоа, им предлагаме на играчите да ги прочитаат правилата и условите пред да ја прифатат понудата.

Како да се повлечете?

Повлекувањето на добивките е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат. Играчите треба да го користат истиот начин на плаќање кога ќе повлечат како оној што го користеа за депонирање на прво место.

Валута

Казиното Касу нуди различни валути што играчите можат да ги користат за да направат повлекување. Она што обложувачите треба да го запомнат е дека откако ќе ја изберат валутата, нема да можат да ја менуваат подоцна. Ова се сите достапни валути во овој момент во казиното Касу:

USD, EUR, NOK, ZAR, PLN, RUB, AUD, CAD, CHF, CNY, MXN, KRW, TRY, CZK, RON, GEL, NYZ, NGN, HRK, HUF, PEN, UAH, GBP

Total score8.3
Добрите
Лошите
- Разговорот во живо е недостапен за нерегистрирани играчи

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (15)
Јужна Африка
Јужна Кореа
Бугарија
Ирска
Исланд
Канада
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Украина
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
Apple Pay
AstroPay
Boku
Credit Cards
Debit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (16)