Krikya

Age Limit
Krikya
Krikya is not available in your country. Please try:
Trusted by
Malta Gaming AuthorityCuracao

За Krikya

Krikya е добро воспоставена Online Casino ​, основана во 2022 . Krikya е наведен на onlinekazinorank-mk.com од 14.03.2022 и е оценет со 7 од 10 врз основа на вкупните карактеристики на играчот рејтинг, вклучувајќи искуство, методи на депонирање, бонуси, различни видови понудени игри и многу повеќе.

Игри понудени на Krikya

Krikya има добар избор на игри. Овде на onlinekazinorank-mk.com им се восхитуваме и на нивните популарни 25000 BDT Online Casino бонуси. Гребки, Блек Џек, Кено, Мини Бакара, Покер се некои од најпознатите омилени игри што ги нуди Krikya , меѓу многу други.

Софтвери достапни на Krikya

Изборот на софтвер може да биде важен за ентузијастот за коцкање. Игрите што ги нуди Krikya се поддржани од некои добро познати производители, како што се Evolution Gaming, Sexy Baccarat, Spadegaming, NetEnt, Red Tiger Gaming .

Прифатени методи на депонирање на Krikya

Без разлика дали претпочитате популарни начини на плаќање или можеби повеќе локални, Krikya ве покрива. Krikya поддржува начини на депозит како што се ATM, Money Transfer, Bank transfer , заедно со 3 други плаќања опции.

Зошто да играте во Krikya ?

Овде, во CasinoRank, ние секогаш го истражуваме нашето истражување, за да можете да седите, да се опуштите и да имате одлично искуство со игри. Како и сите казина на onlinekazinorank-mk.com , Krikya е целосно лиценциран и е темелно прегледан и оценет во име на onlinekazinorank-mk.com .

Освен безбедноста, овој Online Casino може да се пофали со одлична графика и целокупно корисничко искуство.

Ако имате прашања во врска со одговорното играње или ви треба помош, посетете ги веб-локациите подолу за дополнителни информации.

About

Krikya Casino е онлајн казино и платформа за спортски книги, лансирана во 2022 година. Се фокусира на индискиот пазар за игри, со хинду како примарен јазик. Брзо расте додека се фокусира на глобалниот пазар на игри со додавање повеќе јазици и поддршка на бројни валути. Казиното Krikya има изградено солидна репутација врз основа на карактеристични и значајни карактеристики на казиното додека вклучува врвна технологија.

И покрај тоа што е новодојденец во индустријата за игри, веб-страницата на Krikya Casino е обезбедена со модерен софтвер за шифрирање и најнови заштитни ѕидови.

Забелешка: За да дознаете повеќе за онлајн казиното Krikya, можете да го прочитате овој преглед до самиот крај. Останете со нас. 

Зошто да играте во онлајн казиното Krikya?

Казиното Krikya нуди многу казино игри и покрај тоа што е новодојденец во сцената на игри. Постојат бројни уникатни казино игри овозможени од Pragmatic Play, Spribe, NetEnt и AE Casino, меѓу другите даватели на игри. Тие се оптимизирани да играат на повеќе уреди. Казиното Krikya нуди многу бонуси и промоции за казино. Овие бонуси се приспособени да им овозможат на играчите да уживаат во своето време во казиното Krikya и да ги истражуваат сите возбудливи казино игри. 

Тимот за поддршка на Крикја Казино работи деноноќно за да понуди навремена помош и одговор на сите барања на клиентите. Тие се поддржани со обемен дел за ЧПП што одговара на вообичаени прашања. Казиното Krikya е филијала на одговорно играње и обезбедува алатки за самоисклучување и терапија за своите играчи.

Games

Крикја Казино нуди исклучителен број на казино игри напојувани од познати и нови провајдери на софтвер. Игрите имаат различни теми, приспособени да направат играчите да се чувствуваат како дома. Казиното лоби е категоризирано како казино во живо, слот игри и игри на маса. Играчите исто така можат да ги сортираат игрите користејќи ја опцијата за добавувачи на софтвер.    

Видео слотови

Онлајн слотови се меѓу најпопуларните игри со вистински пари во светот со неверојатна низа стилови, теми и карактеристики. Овие игри имаат огромна привлечност за играчите ширум светот, нудејќи голема флексибилност за сите преференции и буџети. Некои од нив вклучуваат:

 • Портите на Олимп
 • Слатка бонанца
 • Ацтечки скапоцени камења
 • Среќата на пандата
 • Злато на Дивиот Запад

Казино во живо

Казино игрите во живо се најновата иновација во индустријата за онлајн казино. Поставувањето казино студио во живо трае многу, но тоа не ги ограничува изборот на дилер во живо на Крикја Казино. Овие игри се хостирани од реални крупиери во различни студиа во живо. Тие вклучуваат: 

 • Ae секси Baccarat
 • Автоматски рулет за молња
 • Блек Џек ВИП
 • Супер Сик Бо
 • Екстремниот тексашки холдем

Игри на маса

Денес, игрите на маса се во тренд меѓу ентузијастите на казино. Постојат различни варијации на блек џек, рулет, бакара и видео покер. Сепак, има многу игри на маса за да изберете кога ќе го посетите лобито на казиното Krikya. Тие вклучуваат:

 • Тинејџерката Пети
 • Европски рулет
 • Андар Бахар
 • Блек Џек
 • Бакара

Други игри

Во онлајн казиното Krikya, делот за игри е натоварен со различни жанрови кои ги фаворизираат сите играчи. Освен видео слотови, игри на маса и игри со дилер во живо, играчите можат да истражуваат и бинго, скрч-игри и видео покер. Некои од овие игри вклучуваат:

 • БројМатка
 • Фан Тан Класик
 • Тајландски ракчиња од риба
 • Сик Бо Таиксиу
 • Змеј тигар

Bonuses

Казиното Krikya нуди дарежливи бонуси и промоции за да им помогне на своите играчи да ги прошират своите средства. Онлајн казина користат бонуси и промоции како маркетиншка алатка за привлекување нови играчи додека ги задржуваат постоечките. Новите играчи се квалификуваат за пристоен бонус за добредојде за редовни играчи во казино и казино во живо. Играчите на казино во живо уживаат во бонус за депозит од 50% до 20.000 BDT. За споредба, редовните играчи на казино уживаат во бонус за депозит од 100% до 18.000 BDT. За бонусите за добредојде се применува постојано барање за обложување 18 пати. 

Други бонуси вклучуваат:

 • Неделен Cashback за казино во живо
 • Krikya Fortune Spin
 • Fortune монети Bonanza
 • Дневен бонус за повторно вчитување
 • Бонус за роденден
 • Неделен бонус за враќање на готовина

Languages

Крикја онлајн казиното поддржува неколку глобално зборувани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици во кое било дадено време. За жал, Крикја поддржува само два јазици во моментот. Овие два јазика вклучуваат:

 • Англиски
 • бенгалски

Countries

Поради својата меѓународна привлечност, казиното Krikya им дозволува на играчите да вршат трансакции користејќи различни валути. Опцијата за валута се базира на локацијата; па затоа казиното ќе ја избере препорачаната валута за вас. Списокот на достапни валути можете да го видите на опцијата Currency под Таксономии. За жал, Крикја поддржува само една валута што е:

 • Бангладешки Такас

Software

Врвните провајдери на софтвер го моќат онлајн казиното Krikya; како резултат на тоа, играчите можат да уживаат во некои од најдобрите онлајн казино игри. Овие провајдери на софтвер се одговорни за десетици игри и наслови на дилери во живо. За да го направат лобито на играта лесно достапно, играчите можат да ги подредат сите достапни игри користејќи софтверски провајдери како опција за филтер. Повеќето од провајдерите на софтвер во казиното Крикја се многу популарни меѓу онлајн казината. Тие држат одлични рекорди за развој на извонредни казино игри. Запомнете, сите онлајн игри во онлајн казиното Крикја се оптимизирани за повеќе уреди. Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • Хабанеро
 • Спрајб
 • Прагматична игра

Support

Работите на онлајн казиното на Krikya се поддржани од посветени професионалци кои работат 24/7 за да ги исполнат сите прашања на играчите. Тимот е лесно достапен преку објектот за разговор во живо и телефонски повици. 

Алтернативно, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка на Krikya преку е-пошта (support@krikyacasino.com). Секогаш можете да се повикате на делот ЧПП за некои општи прашања како што се проблеми со плаќањето или бонуси.

Deposits

Онлајн казиното Krikya нуди брзи исплати и повеќе опции за плаќање. Играчите можат слободно да изберат опција за плаќање што е лесно достапна во нивниот регион. Krikya нуди брзи исплати и бројни опции за плаќање. Играчите се слободни да изберат опција за плаќање достапна во нивниот регион. Некои од начините на плаќање вклучуваат:

 • Банкарски трансфер
 • БКаш
 • Ракета
 • НАГАД
Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2022
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус за упатувањеБонус кодовиВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (1)
Бангладешки таки
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (1)
Бангладеш
ИгриИгри (26)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (8)
ATMBank transfer
E-wallets
FundSend
Instant Banking
Internet Banking
Money Transfer
Online Bank Transfer
СофтверСофтвер (6)