La Fiesta Casino

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

La Fiesta е казино основано во 2017 година и ја следи темата на мексиканската култура. Казиното е професионално дизајнирано и има многу чили пиперки, пињати и мараки. Целната страница е без метеж и лесна за навигација, па откако играчите ќе создадат сметка, ќе можат да почнат да ги истражуваат сите опции што ги нуди казиното.

/la-fiesta-casino/about/

Games

Казиното La Fiesta може да се пофали со различни игри во кои играчите можат да уживаат откако ќе се регистрираат за сметка. Тие го збогатија своето портфолио со игри од некои од најпопуларните развивачи на софтвер за да обезбедат најдобро искуство во казиното. 

Казиното La Fiesta ги одржува своите перформанси во тек со актуелните трендови и обезбедува врвна квалитетна мобилна платформа каде што можете да играте La Fiesta казино додека се движите на вашиот паметен телефон или таблет.

Withdrawals

Повлекувањето треба да биде најлесниот дел од искуството во казиното. Повлекувањата се нешто како награда од сиот напор што играчите го вложуваат кога играат игри, и ако има компликации во текот на процесот, тоа ќе го расипе искуството. Поради таа причина, казиното La Fiesta го поедностави процесот и играчите ќе имаат свои средства многу брзо.

Bonuses

Најдобар начин да привлечете нови играчи е да им понудите многу различни бонуси. На La Fiesta му е добро свесен фактот и поради таа причина подготви бонуси не само за новите играчи туку и за лојалните клиенти. Сè што треба да направат е да создадат сметка и да почнат да истражуваат што нуди казиното.

Payments

Електронските паричници нудат најбрзо повлекување и поради таа причина се најпопуларни меѓу играчите. Neteller и Skrill се најпознатите е-паричници прифатени и од играчите и од казината. Добрата вест е дека тие се достапни во казиното La Fiesta. Во овој момент, PayPal не е достапен, а доколку тоа се промени во идните играчи ќе бидат известени.

Account

Секој што сака да игра во казиното La Fiesta треба прво да креира сметка. Играчите треба да кликнат на „Креирај сметка“ и да ги пополнат потребните информации во полињата. Прифатете ги условите за користење и побарајте потврда преку е-пошта и кликнете на врската што ќе ја добијат преку е-пошта за да ја активирате сметката.

Languages

Сајтот за казино треба да биде достапен на различни јазици за играчите од целиот свет да можат да се чувствуваат сигурни и да играат игри на својот мајчин јазик. Во овој момент, ова се јазиците што La Fiesta Casino ги поддржува:

  • Англиски
  • фински 
  • италијански
  • норвешки
  • шпански
  • француски
  • руски
  • дански

Countries

Казиното La Fiesta ги нуди своите игри на играчи од целиот свет. За жал, играчите кои живеат во ограничени земји нема да можат да ги уживаат сите придобивки што ги нуди казиното. Секој што се прашува што е тоа ограничена земја, ќе се обидеме накратко да ја разгледаме оваа тема.

Mobile

Играчите кои претпочитаат игри во движење можат лесно да го направат тоа користејќи ја мобилната платформа на казиното La Fiesta. Тие лесно можат да пристапат до казиното користејќи го нивниот рачен уред. Мобилните игри моментално доминираат на пазарот, и поради таа причина провајдерите на софтвер се фокусираат на развивање на нивната работа за да биде погодна за нови уреди за коцкање.

Tips & Tricks

Казиното La Fiesta има одлични вести за играчите кои сакаат да депонираат и повлекуваат користејќи Bitcoins. Криптовалутите нудат многу предности како што се безбедни и лесни за користење. Биткоини може да се купат на регулирани крипто централи.

Live Casino

За некои играчи, игрите со дилер во живо се најдобрата карактеристика на казиното La Fiesta. Можноста за играње игри во реално време на маса со дилер во живо не може да се замени со ништо друго. Играчите можат да најдат различни варијации на популарни игри како рулет, Бакара или покер.

Promotions & Offers

Казиното La Fiesta е преполно со различни бонуси и промоции за да ги направи работите поинтересни во казиното. Добивањето бонус за подобрување е одличен начин да се продолжи нечија игра и да се испробаат повеќе игри од вообичаено.

Responsible Gaming

Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање треба да преземат итна акција. Има многу различни организации со кои можат да контактираат за насоки и совети. Тие дури можат да најдат одредени организации на нивната локација. Некои од најпопуларните и добра почетна точка ги вклучуваат следните:

• Глобална група за насоки за коцкање - www.gx4.com

• Асоцијација Гордон Муди – www.gordonmoody.org.uk

• Терапија со коцкање – www.gamblingtherapy.org

• GamCare – www.gamcare.org.uk

Software

Казиното La Fiesta соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да го донесе најдобриот избор на игри. Сите игри се достапни во режим на инстант игра и може да се пристапи и на мобилен и на десктоп. Играчите можат да најдат игри од следните развивачи на софтвер Betsoft, Fugaso, NetEnt, GameArt, 1×2 Gaming, Lightning Box, ELK Studios, Amaya, NextGen, Boongo, Playson и Booming Games.

Support

Казиното La Fiesta е секогаш достапно за играчите секогаш кога им е потребна помош. Најзгодниот начин да стапите во контакт со агент за клиенти е преку функцијата Разговор во живо која е достапна 24/7. 

Играчите можат да се јават и во казиното на +421 2330 560 54, но треба да имаат на ум дека може да се применат меѓународни трошоци. Исто така, тие можат да испратат е-пошта на support@lafiestacasino.com.

Deposits

Играчите треба да депонираат на нивната сметка на La Fiesta Casino пред да можат да играат за вистински пари. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Внесете го износот што сакаат да го депонираат и потврдете го трансферот. Депозитите обично се обработуваат веднаш и средствата треба веднаш да се одразат на сметката на играчот.

Security

Безбедноста на играчите е врвен приоритет во казиното La Fiesta. Од таа причина, тие ја користат најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека и личните и финансиските информации на играчот се безбедни и безбедни во секое време. Казиното нуди биткоини, така што играчите имаат можност да прават побрзи и посигурни трансакции.

FAQ

За да ги видите сите најчесто поставувани прашања за казиното La Fiesta, кликнете на врската подолу.

Affiliate Program

Партнерите кои сакаат да се приклучат на придружната програма на La Fiesta Casino треба да се регистрираат за сметка и да чекаат не повеќе од 24 часа за одобрување. Како и да е, тие го задржуваат правото да ја одбијат апликацијата доколку сообраќајот не е според нивните стандарди. Добрата вест е што казиното им нуди шанса на повеќето партнери, па затоа е многу малку веројатно дека апликацијата ќе биде одбиена.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)