La Fiesta Casino - About

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

La Fiesta е казино основано во 2017 година и ја следи темата на мексиканската култура. Казиното е професионално дизајнирано и има многу чили пиперки, пињати и мараки. Целната страница е без метеж и лесна за навигација, па откако играчите ќе создадат сметка, ќе можат да почнат да ги истражуваат сите опции што ги нуди казиното.

Казиното La Fiesta, иако е прилично ново казино, се етаблира како една од најпопуларните локации меѓу онлајн казина. Оваа платформа е во сопственост на реномирана компанија за игри Equinox Dynamic со лиценца од владата на Курасао.

Играчите можат да најдат огромен избор на игри и уште повеќе, клиентите ќе имаат на располагање низа интересни бонуси и промоции.

Казиното La Fiesta подготви роденденски бонус за секој играч на нивниот посебен ден. Понудата важи само за еден ден, а играчите ќе имаат пристап до 3 бонуси, 10 долари бесплатни на сметката, 25 бесплатни вртења и уште 10 долари во готовина.

Сопственик и извршен директор

Казиното La Fiesta е во сопственост на Equinox Dynamic NV

Каде се базира казиното La Fiesta?

Казиното La Fiesta има седиште на следната адреса Zamocka 30, 811 01 Братислава, Република Словачка.

Број на лиценца

Оваа веб-локација работи под мастер лиценца бр.365/JAZ под-лиценца GLH-OCCHKTW0708082016, доделена од Владата на Курасао. За целите на јасност, компанијата што ги обработува плаќањата на Neteller и Skrill е Domiseda and Partners SRO.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)