La Fiesta Casino - Affiliate Program

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Партнерите кои сакаат да се приклучат на придружната програма на La Fiesta Casino треба да се регистрираат за сметка и да чекаат не повеќе од 24 часа за одобрување. Како и да е, тие го задржуваат правото да ја одбијат апликацијата доколку сообраќајот не е според нивните стандарди. Добрата вест е што казиното им нуди шанса на повеќето партнери, па затоа е многу малку веројатно дека апликацијата ќе биде одбиена.

Rock Solid Affiliates го ценат секој играч што им е испратен и за тоа им нудат награда на партнерите. Revshare е најпопуларната опција, каде што секој играч што е испратен е поврзан со сметката на партнерот и тие ќе добијат удел за секој облог што ќе го направат. Тие во моментов нудат до 50% Revshare, што е највисок процент во споредба со другите казина. Тие веруваат дека партнерите работат напорно и затоа треба да бидат наградени за тоа.

CPA е уште еден начин на плаќање што го бараат некои партнери, обично оние кои користат одредени маркетинг методи како PPC, што бара од нив да добијат брз пресврт на инвестициите. Во овој момент, тие нудат до $200 по играч кој депонира.

Хибридниот договор, од друга страна, им овозможува на партнерите да ги спојат придобивките од Revshare и CPA и да го максимизираат својот потенцијал за заработка. Партнерите треба да го побараат овој модел со контактирање на казиното и тие ќе го разгледаат нивното барање и ќе донесат одлука врз основа на одржливоста на опцијата.

Што е придружна програма на La Fiesta Casino?

Филијалата на La Fiesta Casino се нарекува Rock Solid Affiliates и ги вклучува следните брендови:

Sprintropolis.com – казино што ќе ги однесе играчите во Спринтополис, град на небото кој нуди тони бонуси. Понудата за добредојде ќе го подобри балансот на играчите до 500 долари и тие можат да го обложуваат бонусот на некои од најубавите слотови наоколу. Казиното е нешто различно и вреди да се посети.

ReelTastic.com – ReelTastic ќе ги одведе играчите во авантура во кралството од бајките каде што ќе можат да најдат стотици врвни слотови од некои од најдобрите провајдери на софтвер. Секој играч ќе биде пречекан со бонус понуда до $500 и 100 бесплатни вртења. Бонусот за добредојде се пренесува преку првите три депозити на играчот.

Nordicasino.com – Nordicasino ги има основните вредности на Norsemen, кои се грижат еден за друг и секогаш ги ставаат другите на прво место. Казиното ги прифаќа играчите како семејство и тие се третираат со дарежливи бонуси и квалитетни игри кои се безбедни и фер.

Lafiestacasino.com – ова е иновативна средина за игри што работи во корист на играчите. Пакетот за добредојде што се издвојува во толпата, различните популарни игри и внимателната поддршка на клиентите се само дел од придобивките што ги нуди казиното La Fiesta.

Casinosuperlines.com – кога ќе се соберат некои од најдобрите умови во индустријата, тие ќе смислат производ како што е Casino SuperLines. Казиното се создава долго време и резултатот е очигледен, најдобар квалитет, мазен дизајн и моќна библиотека со игри.

Africacasino.co.za – ова е ново казино кое има за цел да донесе модерна алтернатива на африканскиот пазар. Висококвалитетни игри и некои од најдобрите промоции се достапни овде. Иако ова може да изгледа како ниша пазар, постои можност за масовен раст.

Orientxpresscasino.com – OrientXpress соработува со некои од најдобрите развивачи на софтвер за да ги обезбеди најдобрите игри за своите играчи. Различните бонуси и промоции ќе го направат искуството на секој играч неверојатно, а тоа е казино кое вреди да се провери.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)