La Fiesta Casino - Bonuses

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Bonuses

Најдобар начин да привлечете нови играчи е да им понудите многу различни бонуси. На La Fiesta му е добро свесен фактот и поради таа причина подготви бонуси не само за новите играчи туку и за лојалните клиенти. Сè што треба да направат е да создадат сметка и да почнат да истражуваат што нуди казиното.

Сите нови играчи на La Fiesta ќе бидат третирани со дарежлива понуда за добредојде. За да ги направат работите позабавни за играчите, тие ја проширија понудата за добредојде низ нивните први три депозити. Минималниот износ што играчите треба да го депонираат за да се квалификуваат за оваа понуда е 20 долари, а понудата за добредојде функционира на следниот начин.

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 400% бонус за депозит до 1000 долари. Тие, исто така, ќе добијат 20 бесплатни вртења на слот Booongo и Spinomenal по избор. Бесплатните вртења доаѓаат без барања за обложување и играчите треба да контактираат со поддршката за разговор во живо за да ги побараат бесплатните вртења.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит ќе добие 100% бонус за депозит до 1000 долари.
  • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 200% бонус за депозит до 1000 долари.

Бонус за лојалност

Во моментот кога играчот ќе создаде сметка во казиното La Fiesta, тој автоматски ќе биде регистриран за ВИП програмата. Програмата за лојалност има четири нивоа и играчите можат да ги достигнат врз основа на бројот на облози што ги прават.

  • Бронзата е првото ниво и играчите треба да соберат облози вредни помеѓу $1 и $5.000.
  • Среброто е второто ниво и играчите треба да соберат облози во вредност од 5.001 до 15.000 долари.
  • Златото е третото ниво и играчите треба да соберат облози во вредност од 15.001 до 25.000 долари.
  • Платинумот е четврто ниво и играчите треба да соберат облози во вредност од 25.001 долари или повеќе.

Бонус за повторно вчитување

Казиното La Fiesta нуди различни бонуси за повторно вчитување за лојалните играчи кои вреди да се проверат.

Промоција за викенд - секој викенд, играчите можат да добијат до 100 бесплатни вртења за обложување на слотови Fruit Zen, Boomanji и 88 Dragons. Сè што треба да направат за да се квалификуваат за оваа понуда е да направат минимален депозит од 20 долари секоја сабота од 00:00 до 23:59 GMT во недела. Играчите треба да го користат бонус кодот ВИКЕНД кога ќе направат депозит. Бесплатните вртења доаѓаат со барања за обложување 30 пати.

Месечна промоција - играчите можат да добиваат 120% од износот на депозитот секој месец, што е одличен додаток на бонусите достапни во казиното La Fiesta. Сè што треба да направат играчите е да направат депозит од најмалку $20 и да го користат кодот WINNER. Бонусот доаѓа со 30x барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Роденденски подарок - секоја година, играчите можат да бараат роденденски бонус. Бонусот доаѓа во форма на подарок што тие имаат можност да го користат на три нивоа, бонус без депозит, бесплатни вртења и готовина. Играчите ќе добијат бонус без депозит од 10 долари што ќе можат да го користат како што сакаат, без барања за обложување. Потоа, 25 бесплатни вртења на слотови на Betsoft, и на крај, играчите ќе добијат 10 долари на своето салдо без влогови. Сè што треба да направат за да се квалификуваат за оваа понуда е да направат барем еден депозит во текот на годината и треба да ја побараат понудата преку Поддршка за корисници.

Бонус за добредојде / приклучување

Играчите кои депонираат најмалку 20 долари можат да бараат троен бонус за добредојде што ќе го подобри нивното салдо до 3.000 долари. Има повеќе од 250 слотови достапни за играчите да ја пробаат среќата и да ја постигнат таа голема победа. Првиот пат кога ќе направат депозит, ќе добијат 400% депозит до 1.000 УСД. Вториот пат кога ќе направат депозит може да побараат 100% совпаѓачки депозит до 1.000 УСД, а третиот пат кога ќе депонираат, можат да побараат 200% бонус за депозит до 1.000 УСД.

За да го побараат бонусот за добредојде, играчите треба да депонираат најмалку 20 долари. Бонусот не се додава автоматски и играчите мора да контактираат со Поддршката за корисници за рачно да го додадат бонусот. Ако играчот го обложил депозитот пред да се додаде бонусот, бонусот нема да биде доделен. За да ја побараат понудата, играчите треба да ги користат следните бонус кодови BONUS1, BONUS2 и BONUS3.

Играчите имаат слобода да го откажат бонусот пред да се обложи со контактирање на поддршката за корисници. Бонусот за добредојде доаѓа со барањата за обложување 45 пати што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Правила за повлекување бонус

Откако играчот ќе прифати бонус, тие се согласуваат дека ќе играат преку фондовите за бонуси одреден број пати пред да бидат достапни за повлекување на нивните добивки.

Играчите треба да се погрижат да се запознаат со одредбите и условите за бонусот дури и пред да ја прифатат понудата. Причината зад ова е што не сите игри ќе придонесат кон барањата за обложување на ист начин. Некои игри ќе придонесат повеќе, додека други ќе придонесат помалку. Уште повеќе, некои игри се исклучени од понудата и доколку некој играч обложи таква игра, ризикува да му се одземе бонусот.

Понудата за добредојде доаѓа со барања за обложување 45 пати што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)