La Fiesta Casino - Deposits

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Deposits

Играчите треба да депонираат на нивната сметка на La Fiesta Casino пред да можат да играат за вистински пари. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Внесете го износот што сакаат да го депонираат и потврдете го трансферот. Депозитите обично се обработуваат веднаш и средствата треба веднаш да се одразат на сметката на играчот.

Методи на депозит

Казиното La Fiesta додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање средства на нивните сметки. Сепак, она што треба да го имаат на ум е дека нема да бидат достапни сите начини на плаќање во некои области. Играчите можат да изберат од следниве начини на плаќање:

  • Виза / Виза Електрон
  • Mastercard
  • Онлајн банкарство
  • Скрил
  • Нетлер
  • Доверливо
  • Ојтлер
  • PaysafeCard

Натпревар за депозит

Играчите кои креираат нова сметка во казиното La Fiesta можат да бараат многу дарежлив бонус за добредојде кога ќе го направат својот прв депозит. Ова е одлична можност да се продолжи играњето и да се удвои, па дури и тројно рамнотежата.

Валута

Единствената валута што е прифатена во казиното La Fiesta е еврото, но играчите можат да контактираат со Поддршка на корисници доколку сакаат да депонираат и користејќи биткоини.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)