La Fiesta Casino - FAQ

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

FAQ

За да ги видите сите најчесто поставувани прашања за казиното La Fiesta, кликнете на врската подолу.

Мојата сметка е заклучена. Што да правам?

Најдоброто нешто што треба да направите во ваква ситуација е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе истражат. Добрата вест е што во повеќето случаи сметките се заклучуваат поради човечка грешка и тие можат да се поправат. Други времиња, кога играчот ги прекршува условите и условите на казиното, нема да му биде отклучена сметката.

Каде можам да ги видам моите салдо и трансакции?

Играчите можат лесно да пристапат до нивната целосна историја на трансакции преку страницата Моја сметка.

Кои документи треба да ги поднесам за да направам повлекување?

Играчите треба да ги потврдат своите сметки пред да можат да побараат повлекување. Ова се прави со испраќање копии од правни документи за да се потврди идентитетот, адресата и начинот на плаќање на играчот. За да го докажат својот идентитет и возраста, играчите треба да испратат копија од фотографска лична карта како пасош, возачка дозвола или национална лична карта. Кога играчите треба да ја докажат сопственоста на нивната сметка за плаќање, ќе треба да испратат копија од предната и задната страна на кредитна или дебитна картичка и скриншот од сметка ако користат е-паричник.

Може ли да го проверам статусот на моите повлекувања?

Играчите можат да го проверат статусот на нивното повлекување ако се упатат на нивната сметка и ја изберат врската Изјава за сметка и таму можат да ги најдат сите потребни информации.

Кои валути се достапни во казиното La Fiesta?

Во казиното La Fiesta само еврото е поддржана валута. Како и да е, играчите можат да ја депонираат својата валута и средствата ќе се конвертираат користејќи стандардни стапки на конверзија.

Кои начини на плаќање се достапни во казиното La Fiesta?

Казиното La Fiesta нуди различни начини на плаќање за играчите да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара.

Како да направите повлекување?

Играчите можат да направат повлекување на нивните средства кога ќе се упатат до Касиерот и ќе го изберат делот за повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и многу е важно да направат повлекување користејќи го истиот начин на плаќање како оној што го користеле за депонирање. Играчите можат да користат кредитни и дебитни картички, е-паричници и банкарски трансфери, само за да именуваат некои.

Како да уплатам средства на мојата сметка?

Депонирањето на сметката на La Fiesta Казино е многу едноставно. Прво, играчите треба да создадат сметка во казиното за да можат да играат игри. Откако ќе ја имаат својата сметка, тие можат да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит, да го внесат износот што сакаат да го депонираат и начинот на плаќање што сакаат да го користат. Средствата ќе се одразат на сметката на играчот веднаш.

Како да депонирате користејќи Paysafecard?

Paysafecard е ваучер што играчите можат да го купат на многу продажни места. Тие ќе добијат 16-цифрен PIN-код на Paysafecard кој треба да се внесе на веб-локацијата за да се депонира. Играчите треба да запомнат дека не можат да направат повлекување со помош на Paysafecard, наместо тоа, можат да користат жичен трансфер за да префрлат средства на нивната банкарска сметка.

Како да депонирате користејќи Skrill?

Skrill е еден од најпопуларните методи што се користат за депонирање средства. Играчите треба да се пријават за Skrill-паричник и да ги поврзат своите кредитни или дебитни картички со нивните паричници. За да направат депозит, тие само треба да изберат Skrill во Касиерката и да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат.

Дали е безбедно казиното La Fiesta?

La Fiesta е лиценцирано казино, што значи дека треба да следи строги правила за да работи. Поради таа причина, тие ја искористија најновата 128-битна технологија за шифрирање на Secure Socket Layer за да се уверат дека личните и финансиските податоци на играчите се безбедни.

Што ќе се случи ако изгубам врска додека играм?

Можно е да ја изгубите интернет конекцијата кога играте, но нема за што да се грижите. Кога играат игра со карти, играчите ќе продолжат од местото каде што ја изгубиле интернет-врската следниот пат кога ќе се логираат. кога играат игра, каде што играчот нема да влијае на резултатот од играта откако ќе се обложи, како рулет или слотови, тогаш кругот ќе биде завршен и добивките, доколку ги има, ќе бидат додадени на нивното салдо.

Какви бонуси нуди La Fiesta?

Казиното La Fiesta е преполно со различни бонуси за да ги направи работите поинтересни за нивните играчи. Секој нов играч ќе биде пречекан со дарежлив бонус за добредојде, а подоцна, играчите ќе можат да ги зграпчат своите раце за многу различни бонуси за повторно вчитување. За целосна листа на бонуси, играчите треба да се упатат во делот Промоција и да видат што има подготвено казиното за нив.

Дали е легално да се игра во казиното Ла Фиеста?

Играчите се обврзани да ги знаат правилата за коцкање во јурисдикцијата во која живеат. Казиното не може да ја одреди состојбата на законот во секоја јурисдикција низ светот. Играчите, исто така, треба да бидат полнолетни за да се коцкаат, бидејќи казиното не дозволува никој помлад од 18 години да игра за вистински пари.

Дали игрите се на саемот во казиното?

Казиното La Fiesta соработува со некои од најдобрите развивачи на софтвер кои се добро познати во оваа индустрија за обезбедување фер и случајни игри. Уште повеќе, софтверот на казиното редовно се ревидира од Gaming Laboratories International, која е ревизор од трета страна која потврдува дека игрите се фер. La Fiesta користи генератор на случаен број, софтвер кој осигурува дека сите резултати од игрите се случајни и дека не може да се влијае на кој било начин.

Како да започнете да играте во казино?

За да започнете да играте во казиното La Fiesta, играчите треба да се регистрираат за сметка и да направат депозит. Играчите кои се нови во светот на казиното и сè уште учат како функционираат работите, можат да ги играат игрите во забавен режим. Ова е одличен начин да се види како функционира играта, што има да понуди и да ги практикувате правилата. Казиното ќе ги награди играчите со виртуелни пари што можат да ги користат за да играат која било игра што ја сакаат. Единствените игри што не се достапни во забавен режим се игрите во живо во казино.

Може ли да проверам колку поени имам?

Играчите можат да проверат колку дополнителни поени имаат кога ќе се упатат во Касиерот и ќе кликнат на картичката Лојалност.

Кои се поени за лојалност?

Поени за лојалност им се даваат на играчите секој пат кога ќе се обложат вистински пари. За секои обложени 10 долари, играчите ќе добијат 1 дополнителен поен. Откако играчот ќе собере доволно поени, може да ги замени за готовина.

Дали се плаќа да се биде дел од ВИП клубот?

Играчите кои се регистрираат за сметка на La Fiesta автоматски се запишуваат во Програмата за лојалност. Не се вклучени такси и единственото нешто што играчите треба да направат е да ги играат своите омилени игри и да собираат комп-поени.

Дали е лесно да стапите во контакт со поддршката за корисници?

Казиното La Fiesta има поддршка за корисници која работи 24/7, така што играчите можат да контактираат со нив во секое време кога ќе наидат на проблем или имаат прашања во врска со било што. Најзгодниот начин да стапите во контакт со Поддршката за корисници е преку функцијата Разговор во живо, но играчите можат да испратат и е-пошта.

Дали е безбедно казиното La Fiesta?

Казиното La Fiesta ги има сите потребни лиценци за работа, што значи дека треба да следат строги правила за работа. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека финансиските и личните податоци на играчите се безбедни во секое време.

Дали казиното La Fiesta нуди бонус без депозит?

Казиното Ла Фиеста нуди различни бонуси за своите играчи. Секој играч што ќе го направи својот прв депозит има право да бара бонус за добредојде, а подоцна играчите можат да бараат различни бонуси за повторно вчитување. Играчите можат да бараат роденденски бонус што е достапен на нивниот посебен ден. За жал, во овој момент, казиното не нуди бонус без депозит и доколку тоа се промени во иднина, тие ќе бидат известени.

Кога започна казиното?

Казиното La Fiesta беше лансирано во 2017 година и од моментот кога стана достапно на пазарот беше огромен успех. Тие постојано додаваат нови наслови во своето портфолио.

Која е границата за повлекување во казиното?

La Fiesta им дозволува на играчите да повлечат 5.000 долари месечно.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Секој бонус во казиното La Fiesta доаѓа со барања за обложување. Играчите се обврзани да ги научат условите за бонусот дури и пред да го прифатат. Условите за обложување на бонусот за добредојде се 45x, а играчите треба да играат преку бонусот пред да можат да ги повлечат своите добивки.

Дали казиното е достапно во Австралија?

Коцкањето преку Интернет е дозволено во Австралија, така што играчите кои живеат таму можат да создадат сметка во казиното Ла Фиеста и да играат за вистински пари кога сакаат.

Кој е пакетот за добредојде во La Fiesta?

La Fiesta нуди дарежлив бонус за добредојде на играчите кои ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. Бонусот се пренесува дури и преку првите три депозити на играчот и може да го подобри нивното салдо до $3.000. Првиот бонус за депозит е 400% совпаѓање до 1.000 УСД, вториот бонус за депозит е 100% до 1.000 УСД и третиот бонус е совпаѓање од 200% до 1.000 УСД. Бонусот за добредојде доаѓа со 45x барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

Кои се минималните износи за депозит и повлекување?

Минималниот износ што играчите можат да го депонираат е ограничен на 20 долари, а минималниот износ за повлекување е ограничен на 100 долари.

Кои начини на плаќање се достапни во казиното?

Казиното La Fiesta додаде многу различни начини на плаќање во своето портфолио за играчите да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Во овој момент, ова се оние што се достапни EcoPayz, Maestro, MasterCard, Neteller, Paysafe Card, Postepay, Visa Electron, Visa, Entropay, iDEAL, Sofortuberwaisung, POLi, GiroPay, EPS, MisterCash, Moneta, Euteller, Neosurf, Multibanco , UseMyFunds, QIWI, Trustly, SporoPay, Skrill, AstroPay картичка, Bitcoin, TrustPay, Siru Mobile, UseMyServices, WebMoney, Yandex Money, Suomen Verkkomaksut, SafetyPay, TicketSurf, Easy EFT, Cashliby и P.

Колку време е потребно за да се добијат добивки?

Откако казиното ќе добие барање за повлекување, тие ќе го обработат повлекувањето што е можно поскоро. Откако ќе се ослободи повлекувањето, зависи од начинот на плаќање колку време ќе биде потребно за да стигне до банкарската сметка на играчот. Електронските паричници нудат најбрзо повлекување кое во некои случаи е моментално, додека на другите начини на плаќање може да бидат потребни до 5 работни дена за обработка на средствата.

Дали казиното нуди мобилна апликација?

Казиното La Fiesta има мобилна платформа која им овозможува на играчите пристап до нивните сметки во движење. Во овој момент, казиното нема мобилна апликација што може да ја инсталира, и наместо тоа, треба да пристапи до нивната сметка користејќи прелистувач.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)