La Fiesta Casino Преглед на казино - Games

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Games

Казиното La Fiesta може да се пофали со различни игри во кои играчите можат да уживаат откако ќе се регистрираат за сметка. Тие го збогатија своето портфолио со игри од некои од најпопуларните развивачи на софтвер за да обезбедат најдобро искуство во казиното. 

Казиното La Fiesta ги одржува своите перформанси во тек со актуелните трендови и обезбедува врвна квалитетна мобилна платформа каде што можете да играте La Fiesta казино додека се движите на вашиот паметен телефон или таблет.

Бакара

Baccarat е интересна игра што играчите можат да ја најдат во казиното La Fiesta. Правилата за оваа игра се многу лесни и играчите ќе ги надминат многу брзо и ќе бидат подготвени да ја играат играта за вистински пари за кратко време. Идејата на играта е да се добие рака која изнесува вкупно 8 или 9 со двете карти што ги добиваат првично. И играчот и банкарот можат да добијат трета картичка во некои многу специфични ситуации. Добрата вест за Baccarat е дека дилерот ќе биде тој што треба да ги следи правилата, а не играчот. Единствената одлука што треба да ја направи играчот е да одлучи за големината на облогот и на кого да се обложи. Како и да е, им предлагаме на играчите да ги научат правилата на Baccarat, кои можете да ги најдете на следниот линк.

Во овој момент, ова се варијантите на Baccarat достапни во казиното La Fiesta:

 • Бакара
 • Американски Бакара
 • Американски Baccarat Нулта комисија
 • 3D Бакара

Процеп

Во казиното La Fiesta, играчите можат да најдат одличен избор на игри со видео слот. Ова не е изненадување бидејќи ова се некои од најпопуларните игри во казиното. Тие се поделени во категории за да им се олеснат работите на играчите. Тие исто така можат да го користат полето за пребарување ако го знаат насловот на играта.

Видео слотови – во овој дел има неколку стотици различни игри, а некои од најпопуларните ги вклучуваат следните игри: Starburst, Gonzo's Quest, Jewel Sea, batman, Twin Spin, само за да именуваме некои.

Класични слотови – во овој дел играчите можат да се потопат во ретро атмосфера и да пробаат автомати со 3 ролни. Графиката и звучните ефекти се јасни и го носат тоа носталгично чувство. Уште повеќе, овие игри имаат огромен потенцијал да платат многу, па затоа се толку популарни меѓу играчите. Некои од најпопуларните игри во овој дел ги вклучуваат Triple Bar и Classic Fruits.

За да прочитате за правилата за играње видео слот игри, играчите можат да ја следат оваа врска.

покер

Покер е уште една многу популарна игра што може да се најде во казиното La Fiesta. Кога играат во копнено казино, играчите можат да го блефираат својот пат до победа. За жал, овој елемент не е достапен кога играте во казино, па затоа е многу важно да ги знаете правилата на играта пред да играте за вистински пари. Покерот е веројатно една од најпредизвикувачките игри што ги комбинира знаењето и стратегијата и играчите треба да поминат извесно време на учење на правилата на играта. Секој што сака да научи како да ја игра играта треба да ја следи оваа врска.

Бидејќи покерот е многу популарна казино игра, не е изненадување што има многу различни варијанти на покер и добрата вест е што повеќето од нив може да се најдат во казиното Ла Фиеста. Некои од најпопуларните игри вклучуваат:

 • Deuces Wild Видео покер
 • Покер тинејџерка Пети
 • Тексас Холдем бонус
 • 10-рачен видео покер
 • Дигалки или подобар салон

Бинго

Бинго е игра која се играла во минатото и која во последно време добива на популарност. Правилата на играта се прилично едноставни, каде играчите треба да купат билети и да ги штиклираат победничките броеви. Бингото е релаксирачка и опуштена игра, но сепак, на играчите им предлагаме да ги превидат правилата на игра кои можат да се најдат на следниот линк.

Блек Џек

Блек Џек е игра со карти која го заслужува вниманието на секој играч. Отпрвин, повеќето играчи се привлечени од едноставните правила на играта, но колку повеќе играат тие откриваат дека има многу предизвик и возбуда. Основната идеја на играта е да се добие рака што е поблиску по вредност до 21. Откако играчите ќе ги добијат нивните две почетни карти, тие имаат неколку различни опции за подобрување на нивните раце. За да ги прочитате останатите правила, играчите можат да го следат овој линк.

Постојат многу различни варијанти на Блек Џек достапни во казиното La Fiesta, а некои од најпопуларните ги вклучуваат следните:

 • Блек Џек Пет раце
 • Класичен Блек Џек
 • Премиер Блек Џек со Lucky Lucky™
 • Блек Џек Делукс
 • Американски (САД) Блек Џек

Рулет

Рулетот е добро позната игра која носи софистицираност и едноставност. Под претпоставка дека се познати можните облози, на играчите оваа игра ќе им биде многу лесна за играње. Играчите ќе мора да ги стават своите облози на распоредот на масата, а потоа дилерот ја фрла белата топка на тркалото што се врти. Ако играчот точно го предвидел победничкиот број, тој ќе добие исплата. Многу е важно да се знаат основните правила на играта, на тој начин играчите можат драстично да ги подобрат своите шанси за победа. За да ги прочитате правилата на играта, играчите треба да ја следат оваа врска.

Постојат многу различни варијанти на рулет достапни во казиното La Fiesta, а еве некои од најпопуларните:

 • НУЛА-РУЛЕТНула-рулет
 • Рулет Дијамант
 • Рулет со патека
 • Рулет-ВИП
 • Американски рулет
 • Европски рулет

Игри со вистински пари

Казиното La Fiesta има досег портфолио на популарни игри и тие постојано додаваат нови. Играчите можат да најдат игри од различни провајдери на софтвер овде, како што се NetEnt, Playson, Betsoft, NextGen Gaming, Microgaming и WMS, само за да именуваат некои.

 • Најпопуларните игри од NetEnt вклучуваат Aloha, Starburst и Divine Fortunes.
 • Најпопуларните игри од Playson ги вклучуваат God of Wild Sea, Legend of Cleopatra и Fireworks Master.
 • Најпопуларните игри од Nextgen ги вклучуваат Wonder Hounds и Lightning Gems.
 • Најпопуларните игри од Вилијамс Интерактив ги вклучуваат Kronos, Super Jackpot Party и Yahtzee.
 • Најпопуларните игри од Microgaming ги вклучуваат Lost Vegas и Titans of Son.

Онлајн видео слотовите се најпопуларните игри во казиното La Fiesta и играчите можат да најдат одличен избор на класични слотови и видео слотови. Најпопуларните игри ги вклучуваат следните наслови:

 • Потрагата на Гонзо
 • Калигула
 • Книга за тетоважа
 • Ѓаволска топлина
 • Пиштоли и рози
 • Див шут
 • Неонски плодови
 • Пеколниот бенд
 • Долината на фараоните
 • Златен профит
 • Уметност на грабежот
 • Фарма за пари 2

Вреди да се погледнат и игрите на маса и карти во казиното La Fiesta. Играчите можат да ја пробаат среќата во некои од најпопуларните игри како рулет, блек џек или покер, само за да именуваат некои. Секоја игра има различни варијанти и уште повеќе, играчите можат да ги најдат повеќето од овие игри во делот за дилер во живо. Некои од најпопуларните ги вклучуваат следните:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Бакара
 • Џек или подобро
 • Вонземјанин покер
 • Казино Холдем
 • Видео покер
 • Џокер Дивиот
 • Кариби покер
 • Deuces Wild
Total score6.8
Добрите
+ Казино на тема Fiesta
+ SSL сертифициран
+ Дневни врти на Wonderwheel

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)