La Fiesta Casino - Live Casino

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Live Casino

За некои играчи, игрите со дилер во живо се најдобрата карактеристика на казиното La Fiesta. Можноста за играње игри во реално време на маса со дилер во живо не може да се замени со ништо друго. Играчите можат да најдат различни варијации на популарни игри како рулет, Бакара или покер.

Блек Џек во живо се игра со дилер во живо во реално време. Искусните играчи ќе добијат е блиску до играње во копнено казино. Блек Џек е лесна игра за играње, но сепак нуди таква возбуда кога се чека дилерот да ја отвори својата карта со лицето надолу и да го види резултатот од рундата. Играта се игра со повеќе палуби со карти, а играчите првично добиваат две карти на почетокот на рундата. Подоцна, тие можат да добијат повеќе картички или да застанат и да не добиваат дополнителни картички. Играчите кои сакаат да читаат за правилата за играње Блек Џек можат да го следат овој линк.

Блек Џек е многу популарна игра, па не е изненадување што има многу различни варијации на истата. Повеќето од овие варијанти се достапни во казиното La Fiesta, но најпопуларните ги вклучуваат следните игри:

 • Блек Џек VIP Q
 • Румба Блек Џек 4
 • Неограничен турски Блек Џек
 • Блек Џек Букурешти
 • Бесконечен Блек Џек
 • Брзина Блек Џек Г
 • Блек Џек од прво лице
 • Брзина Блек Џек Е
 • Стискање на бакара
 • Блек Џек ВИП Е
 • Блек Џек ВИП Л

Рулет во живо

Рулетот е игра која вреди да се обиде и да потроши време за да ги научиш сите правила. Добрата вест е што тие сепак не се толку комплицирани и играчите ќе бидат подготвени да играат за вистински пари за кратко време. Возбудата од играње рулет во казино во живо не може да се спореди со ништо друго. Играчите ќе уживаат во сесијата во реално време и вистински дилер ќе ја испушти белата топка на тркалото што се врти. Играчите можат да прочитаат за правилата и стратегиите што се вртат околу рулетот на следниот линк.

Различни варијанти на играта се достапни во казиното La Fiesta, но најпопуларните ги вклучуваат следните:

 • Deutsches Roulette
 • Прво лице Молња Рулет
 • Рулет франкофон
 • Дански рулет
 • Молња рулет
 • Рулет од прво лице
 • Извонреден рулет
 • ВИП рулет
 • Рулет 1
 • Авто-рулет ВИП

Бакара во живо

Baccarat е уште една многу популарна игра која играчите можат да ја најдат во делот за дилер во живо во казиното La Fiesta. Ова е веројатно една од најлесните игри со карти во казиното. Играчите не треба да прават ништо за да победат, тие ќе треба да одлучат само за сумата што сакаат да ја обложуваат и на кого да се обложуваат, а останатото зависи од нивната среќа. Ова го прави Baccarat релаксирачка игра, па не е изненадување што многу играчи сакаат да се препуштат на играта без да размислуваат за комплицирани правила. За да прочитате повеќе за тоа како да играат играчи на Baccarat, можете да ја следите оваа врска.

Постојат многу различни варијанти на играта, но најпопуларните во казиното La Fiesta ги вклучуваат следните игри:

 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Молња Бакара од прво лице
 • Златен богатство Baccarat
 • Speed Baccarat E
 • Брзина Бакара Б
 • Без комисија Baccarat
 • Super Six Baccarat A
 • Бакарат контрола стискаш
 • Sun Macau Baccarat 180
 • Бакара во бикини 241
Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)