La Fiesta Casino - Payments

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Payments

Електронските паричници нудат најбрзо повлекување и поради таа причина се најпопуларни меѓу играчите. Neteller и Skrill се најпознатите е-паричници прифатени и од играчите и од казината. Добрата вест е дека тие се достапни во казиното La Fiesta. Во овој момент, PayPal не е достапен, а доколку тоа се промени во идните играчи ќе бидат известени.

Картичките Visa и MasterCard се уште еден многу популарен начин на плаќање што е достапен во казиното La Fiesta. Кога играчот прави депозит, средствата веднаш се префрлаат на неговата сметка за да можат да играат игри. Повлекувањата на кредитни картички ќе потрае помеѓу 2 и 5 работни дена за да се заврши трансакцијата. Играчите можат да направат повлекување до $5.000 месечно користејќи VISA или MasterCard. Секое повлекување кое е повеќе од оваа сума ќе биде одбиено и парите ќе бидат вратени на сметката на играчот.

е-паричниците, од друга страна, нудат инстант повлекувања поради што се толку популарни меѓу играчите.

Ова се сите начини на плаќање достапни во казиното La Fiesta:

 • Виза / Виза Електрон
 • Mastercard
 • Онлајн банкарство
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • Ојтлер

Правила за наплата

Она што играчите треба да го запомнат е дека треба да ја потврдат својата сметка пред да можат да побараат повлекување. Играчите ќе добијат е-пошта од казиното со список на конкретни документи потребни за да се заврши нивното повлекување.

 • Фотографска лична карта - Играчите треба да испратат чиста копија од нивниот пасош, возачка дозвола или национална лична карта. Нивното име, фотографија и потпис мора да бидат видливи и документот треба да е валиден.
 • Сметка за комунални услуги - Играчите треба да испратат копија од нивната неодамнешна сметка за комунални услуги која треба да ги вклучи нивното име и адреса како што е регистрирано на нивната сметка. Документот не треба да биде стар помалку од 6 месеци.
 • Доказ за сопственост на сметките за депозит и повлекување - Играчите кои користат кредитни или дебитни картички треба да испратат копија од предната и задната страна на користената картичка. Тие треба да ги блокираат средните цифри од бројот на кредитната картичка оставајќи ги првите 6 и последните 4 броеви видливи. Трите цифри на задната страна на картичката треба да бидат покриени, а картичката треба да биде потпишана. Играчите кои користат е-паричници треба да испратат слика од екранот на страницата Профил каде што името и адресата на сопственикот на сметката мора да бидат видливи. Играчите кои користат жичен трансфер треба да испратат неодамнешен извод од банка што не е издаден за помалку од 6 месеци. Бројот на банкарската сметка, целото име и адресата треба да бидат видливи.

Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи за да се потврди сметката на играчот. На играчите кои нема да испратат документи за проверка во рок од 5 работни дена ќе им биде одбиено барањето за повлекување и средствата ќе им бидат вратени на нивната сметка.

Потврда на телефонот

Казиното може да бара телефонска потврда пред да го обработи барањето за повлекување. На играчите кои нема да успеат да ја завршат проверката на телефонот ќе им биде одбиено барањето за повлекување и средствата ќе бидат вратени на нивната сметка.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 100 долари по трансакција, а максималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 5.000 долари месечно.

начини за плаќање

Играчите треба да имаат на ум дека треба да побараат повлекување користејќи го истиот начин на плаќање што го користеле за депонирање на прво место. Сите дополнителни добивки ќе бидат испратени со жичен трансфер на сметката на играчот. Повлекувањата може да се поделат дури и на различни плаќања на различните начини на депозит што ги користел играчот.

Играчите кои користат начин на плаќање што не поддржува повлекувања, како во случајот со Paysafecards, тогаш сите плаќања ќе се вршат со банкарски трансфер.

La Fiesta Casino има за цел да ги обработи сите барања за повлекување во рок од 1 и 3 работни дена од моментот кога ќе ги потврдат сите барани документи. Откако ќе се обработи повлекувањето, ќе зависи од финансиската институција колку време ќе биде потребно средствата да се одразат на сметката на играчот. Во повеќето случаи, ова се временските рокови за повлекување.

 • VISA кредитната картичка ги обработува повлекувањата за 1 работен ден.
 • Skrill обработува повлекувања за 1 работен ден
 • Neteller обработува повлекувања за 1 работен ден
 • ecoPayz обработува повлекувања за 1 работен ден
 • QIWI обработува повлекувања за 1 работен ден
 • Банкарскиот трансфер ги обработува повлекувањата за 1 работен ден
Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)