La Fiesta Casino - Withdrawals

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето треба да биде најлесниот дел од искуството во казиното. Повлекувањата се нешто како награда од сиот напор што играчите го вложуваат кога играат игри, и ако има компликации во текот на процесот, тоа ќе го расипе искуството. Поради таа причина, казиното La Fiesta го поедностави процесот и играчите ќе имаат свои средства многу брзо.

За да направат повлекување, играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Многу е важно да се избере истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеа за депонирање на прво место. Кога ќе кликнат на начинот на плаќање, ќе треба да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат и да го потврдат трансферот. Казиното ќе го обработи секое повлекување што е можно поскоро и средствата треба да се одразат на сметката на играчот за неколку дена.

Играчите треба да запомнат дека секој начин на плаќање има различни временски рамки за обработка на повлекувањата.

Некои од начините на плаќање што се достапни во казиното La Fiesta ги вклучуваат следните:

 • Виза
 • Mastercard
 • Онлајн банкарство
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • Ојтлер

Казиното La Fiesta има строги ограничувања кога станува збор за минималниот и максималниот износ за повлекување. Играчите можат да подигнат минимум 100 УСД по трансакција, а максималниот износ што можат да го подигнат е ограничен на 5.000 УСД.

Казиното не наплаќа никакви такси за повлекувања, во секој случај давателот на плаќања може да наплати мала такса. Ова ќе биде јасно прикажано пред играчот да ја направи трансакцијата.

Исто така, многу е важно играчите да ја потврдат нивната сметка пред да побараат повлекување. Ова е постапка во која играчите треба да испратат копии од правни документи за да го докажат својот идентитет, адреса и начин на плаќање. Добрата вест е дека штом ќе се одобри верификацијата, играчите не мора повторно да одат низ процесот.

Време на повлекување

Казиното La Fiesta ги обработува сите повлекувања во рок од 1 и 3 работни дена од моментот кога ќе ги потврдат сите барани документи. Откако казиното ќе го обработи повлекувањето, играчите ќе имаат свои средства во зависност од редовните процеси на финансиските институции. Ова се временските рокови за некои од најпопуларните начини на плаќање:

 • Кредитната картичка VISA ќе ги обработи повлекувањата во рок од 1 работен ден.
 • Skrill ќе ги обработи повлекувањата во рок од 1 работен ден.
 • Neteller ќе ги обработи повлекувањата во рок од 1 работен ден.
 • ecoPayz ќе ги обработи повлекувањата во рок од 1 работен ден.
 • QIWI ќе ги обработи повлекувањата во рок од 1 работен ден.
 • Банкарскиот трансфер ќе ги обработи повлекувањата во рок од 5 работни дена.

Како да се повлечете?

Казиното La Fiesta нуди лесен процес на повлекување кој нема да одземе многу време. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат. Откако играчот ќе побара повлекување, статусот на истиот ќе биде во тек. За тоа време играчите можат да го поништат повлекувањето и средствата ќе бидат вратени на нивната сметка за да можат да играат игри. Кога ќе се ослободи повлекувањето, играчите ќе ги добијат своите средства за не повеќе од 5 дена.

Total score6.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Interac
MaestroMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)