Leo Vegas

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лео Вегас е основан во 2011 година и веднаш доживеа брз раст поради зголемувањето на коцкањето преку Интернет и мобилниот телефон. Компанијата е основана од Густаф Хагман (извршен директор на групацијата) и Робин Рам-Ериксон (претседател на одборот и управен директор на LeoVentures). Во мај 2016 година, Лео Вегас го лансираше својот производ за спортско обложување Leo Vegas Sport, кој го означи растот на пазарите за обложување во живо.

/leo-vegas/about/

Games

Лео Вегас е популарно казино и една од причините за тоа е што нуди плејада различни игри на своите играчи. Нивните игри се од некои од најдобрите провајдери на софтвер што значи дека ќе понудат часови и часови забава.

Withdrawals

Повлекувањето во Лео Вегас е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да ја изберете опцијата Повлекување. Оттука, треба да го изберете начинот на плаќање што е најзгодно за вас и да ја внесете сумата што сакате да ја повлечете.

Bonuses

Бонусите се одличен начин да ја подобрите вашата рамнотежа и да пробате повеќе игри од вообичаеното. Во моментот кога ќе се придружите на Лео Вегас, можете да почнете да ги користите нивните бонуси, а штом ќе станете редовен во казиното, има многу тековни промоции и за вас.

Payments

Лео Вегас нуди различни начини на плаќање за да им ги олесни работите на своите играчи. Веројатно можете да го најдете начинот на плаќање што сакате да го користите, без разлика дали тоа е е-паричник или кредитна картичка, само за да наведете некои.

Account

За да играте игри во Лео Вегас, треба да сте член на казиното. Отворањето сметка е многу едноставна процедура и ќе завршите за само неколку минути. Само упатете се на официјалната веб-страница на казиното и кликнете на табулаторот „Отвори сметка“. Пополнете го формуларот за регистрација и дајте му на казиното вашите лични податоци.

Languages

Во овој момент, казиното Лео Вегас е достапно на следниве јазици:

  • Англиски
  • фински
  • германски

Countries

Поради законски ограничувања, Лео Вегас не е достапен во некои земји, вклучувајќи ги Австралија, Соединетите Американски Држави, Унгарија, Естонија, Србија, Русија, Украина, Африка, Азија и Латинска Америка. Дополнително, бонусите се даваат само на играчи во Обединетото Кралство, Канада, Нов Зеланд, Ирска, Австрија, Швајцарија, Германија, Шведска, Норвешка, Финска и Данска.

Mobile

Користењето на мобилната апликација за обложување не може да биде полесно. Можете да го користите вашиот рачен уред за да пристапите до казиното и да ги играте вашите омилени игри во движење кога и да посакате. Прочитајте го нашиот целосен преглед на мобилното казино Leovegas денес.

Tips & Tricks

Лео Вегас е одлично казино и ако сакате да пробате онлајн коцкање за прв пат, топло ве советуваме да го изберете. Ова е безбедно и сигурно казино кое долго време е на пазарот, што доволно говори за тоа.

Live Casino

Казино игрите во живо се нешто што секој ентузијаст во казиното треба да го доживее. Лео Вегас има свои табели за дилери во живо кои нудат граници совршени и за ниски ролки и за високи ролери. Игрите во казино се емитуваат од казиното Портомасо за да го донесат последниот допир на реалното искуство.

Promotions & Offers

Можете да го започнете вашето искуство во Лео Вегас со дарежливи бонуси откако ќе ја креирате вашата нова сметка и ќе направите депозит. Потоа, бонусот стандардно се префрла на вашата сметка и не мора да го активирате.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е во редот на сериозни проблеми со менталното здравје и не треба да се занемари. Првиот чекор е признавање на зависноста и волјата за опоравување. Лео Вегас е тука да ви помогне на секој чекор и многу е важно да знаете дека не сте сами.

Software

Лео Вегас е казино што користи најсовремена технологија и софтвер за да го подобри искуството на играчот. Тие соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите и најпопуларните игри на вашиот пат.

Support

Од клучно значење е клиентите кои можат да стапат во контакт со претставник на казиното во секое време. Казиното Лео Вегас е достапно 24/7 за вас преку нивната функција за разговор во живо. Можете да ги контактирате за секое прашање или прашање што го имате.

Deposits

Депонирањето во Лео Вегас е многу едноставно. Имате различни начини на плаќање од кои можете да изберете, но препорачуваме е-паричници бидејќи тие ја нудат најбрзата трансакција и не додаваат дополнителни такси.

Security

Лео Вегас користи 2048-битен SSL сертификат од DigiCert. Ова ги штити информациите на играчот од каква било форма на хакерска активност. Уште повеќе, казиното има две посебни лиценци од законските органи за коцкање:

  • Агенција за коцкање во Малта (MGA)
  • Комисија за коцкање во Обединетото Кралство (UKGC)

FAQ

Еве список на сите вообичаени прашања што играчите на Лео Вегас ги поставуваат во казиното.

Affiliate Program

Ако сакате да се придружите на Leo Vegas Affiliate, треба да испратите апликација и да чекате за одобрување. Ќе бидете автоматски запишани во план за споделување приходи и ќе добиете процент од нето приходот што го внесуваат вашите играчи.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
СофтверСофтвер (30)