Leo Vegas Преглед на казино - About

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Во 2011 година, Лео Вегас беше основан и рапидно растеше поради зголемената популарност на онлајн и мобилни игри. Лео Вегас е основан во 2011 година од Густаф Хагман (извршен директор на групацијата) и Робин Рам-Ериксон (претседател на одборот и управен директор на LeoVentures). Со лансирањето на Leo Vegas Sports во мај 2016 година, Лео Вегас направи влијателен чекор кон развојот на обложувањето во живо поставувајќи ја основата за тоа.

Лео Вегас има многу награди, кои само зборуваат за огромниот успех на казиното:

  • „Бренд на годината“ EGR награди за маркетинг и иновации за 2018 година
  • „Оператор на годината“ EGR Nordics Awards 2018 година
  • Меѓународни награди за игри на среќа „Оператор на онлајн казино на годината“ за 2017 година
  • „Мобилен оператор на годината“ EGR Nordic Awards 2016 година

Лео Вегас е казино на кое можете да сметате и искуството не би било целосно без извонредна постава на вашите омилени игри. Можете да плаќате онлајн слотови како популарните Starburst и Guns N'Roses или една од многуте игри на маса што ги нуди Лео Вегас. Тоа е поради партнерствата на казиното со врвни провајдери во индустријата како што се NetEnt, Realistic Games, Play'n Go, Yggdrasil и Felt.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на казиното Лео Вегас е LeoVegas Gaming Plc, а нивниот сегашен извршен директор е Густаф Хагман (ко-основач и главен извршен директор) и Робин Рам-Ериксон (ко-основач)

Број на лиценца

Лео Вегас е лиценциран од Органот за игри на Малта со лиценца број MGA/CRP/237/2013 издадена на 6 декември 2013 година, нудејќи услуги за игри од тип 1 под лиценци за одобрени даватели на услуги MGA/B2B/352/2016, MGA/B2B/187 /2010, MGA/B2B/120/2006, MGA/B2B/139/2007, MGA/B2B/109/2004, MGA/B2B/112/2004, MGA/B2B/225/2012, MGA/B2B/136/ , MGA/B2B/230/2012, MGA/B2B/168/2007, RN/108/2019, RN/123/2019, MGA/B2B/317/2016, MGA/B2B/156/2008, MGA3/B2B/ /2016, MGA/CRP/480/2018 и MGA/B2B/204/2011, исто така, Услуги за игри од тип 2 под лиценци за одобрени даватели на услуги MGA/B2B/185/2010 и MGA/B2B/286/2014.

ЛеоВегас е лиценциран и регулиран од Британската комисија за коцкање, лиценца за работа бр. 000-039198-R-319450-020.

Каде е со седиште во Лео Вегас?

Тековната адреса на Лео Вегас е Регистрираната канцеларија: Бизнис центар на ниво 7 Plaza, Triq Bisazza, Sliema SLM1640.

Total score8.1
Добрите
+ Кралот на мобилниот
+ Казино во живо од врвна класа
+ Добитник на награда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (11)
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)